Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban nagy felelőtlenség az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nagy felelőtlenség az eltartott életmód?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm tartósan berendezkedett erre, van, akinek semmi munkatapasztalata, holott diplomája van, és már elmúlt 30, van aki az érettségit se tette le, és nem is tervezi (se szakmája, se munkatapasztalata).

Én még 2 évig nem tudok teljes állásban dolgozni a tanulmányaim miatt, a részmunkaidő meg ilyen téren nem sok segítség.

A férjem jól keres, és mivel házasok vagyunk, nem tehet az utcára egyik napról a másikra, de ha valami történne, nekem ugyanígy nincs mihez kezdeni, mint annak, aki "csak úgy" van otthon. Tehát lényegében ugyanaz.

Tudom, hogy már csak 2 év, de ezt is rengetegnek érzem. Suli után azonnal teljes állásban szeretnék elhelyezkedni, akkor is, ha anyagilag megengedhetnénk magunknak a részmunkaidőt.

Utálok felnőtt létemre önállótlan és mástól függő lenni.


2019. ápr. 12. 15:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Mi a kérdés?
2019. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Én is utáltam, ezért mentem dolgozni, ahogy a kicsit felvették bölcsibe. Tudom milyen nehéz kivárni azt, amikor mehetsz, de kitartás!
2019. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Hogy normális ráhagyni az anyagi háttér megteremtését a másikra, aztán ha nem úgy alakul, majd lesz valahogy, vagy felelőtlenség?

Mindegy, hogy ideiglenesen vagy egész életre.

2019. ápr. 12. 15:52
 4/27 anonim ***** válasza:

Mondták már, hogy különbözőek vagyunk? Van, akinek bejön ez az élet, pl. futball, politikus, vállalkozó feleségek, és van, akinek meg nem.

Ez nem felelőtlenség kérdése, csupán kinek mire van gyomra és mit engedhet meg magának.

2019. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
erről elmondok egy sztorit. barátnőm anyja érettségi után nem sokkal ismerte meg barátnőm apját. ő akkor már 25 éves volt és viszonylag jól keresett a korához képest, az építőiparban dolgozott már évek óta. nagy szerelem, ásó kapa nagyharang meg is volt egyből. ő nem tanult tovább mivel keresett a férje olyan jól, hogy nem voltak rászorulva. ő otthon vezette a háztartást és nevelte a gyerekeket. se szakma, se diploma, se munkatapasztalat. nagyjából 15 év házasság után felkelt egyik reggel, apuka sehol, csak egy levelet hagyott hátra, amiben leírta, hogy beleszeretett egy másik nőbe és vele akar élni. közös lakás nem volt, mivel a pasas szüleivé volt a ház. jelenleg wc-ket takarít...
2019. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Ha zavar, akkor minek mentél férjhez? Miért nem vártál két évig még otthon anyucinál? Ilyen szempontból tök mindegy ki tart el, és a nappali tanulmányokat nem lehet összekeverni azzal, ha valaki csak simán htb akar lenni.
2019. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Miután anyagi okokból 18 után külön költöztem és elmentem dolgozni, semmi esetre sem meresztgethettem volna tovább "anyucinál".

Közösen megegyeztünk a férjemmel, hogy mégiscsak lenne értelme megszerezni a diplomát, így már férjnél, pár év munkaviszonyból mentem vissza tanulni.

2019. ápr. 12. 16:01
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Én nem hagyom rá az anyagi háttér megteremtését másra, mondjuk nincs is puncim, így nehéz is lenne.
2019. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

szerintem ez személyfüggő, van akinek ez teljesen megfelel és erre rendezkedett be

tény, hogy ha bármi történik, nehéz helyzetben lesz és így ez egy kiszolgáltatott helyzet

nincs ezzel semmi baj, ha neki és a férjének ez megfelel, de sokan nem mennének bele egy ilyen helyzetbe akár pont azért, hogy elkerüljék ezt a kiszolgáltatottságot vagy azért, mert amúgy is szeretnének dolgozni

kinek mi


az szerintem azért teljesen más, ha valaki a tanulmányai vagy a gyerekvállalás miatt ideiglenesen nem dolgozik (vagy nem teljes állásban) és addig jobban támaszkodik a párjára

2019. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne segítség a részmunkaidős állás? Az is tapasztalatnak számít, a pénz is több a nullánál, plusz feleennyire éreznéd csak magad kiszolgáltatottnak.
2019. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!