Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban nagy felelőtlenség az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nagy felelőtlenség az eltartott életmód?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm tartósan berendezkedett erre, van, akinek semmi munkatapasztalata, holott diplomája van, és már elmúlt 30, van aki az érettségit se tette le, és nem is tervezi (se szakmája, se munkatapasztalata).

Én még 2 évig nem tudok teljes állásban dolgozni a tanulmányaim miatt, a részmunkaidő meg ilyen téren nem sok segítség.

A férjem jól keres, és mivel házasok vagyunk, nem tehet az utcára egyik napról a másikra, de ha valami történne, nekem ugyanígy nincs mihez kezdeni, mint annak, aki "csak úgy" van otthon. Tehát lényegében ugyanaz.

Tudom, hogy már csak 2 év, de ezt is rengetegnek érzem. Suli után azonnal teljes állásban szeretnék elhelyezkedni, akkor is, ha anyagilag megengedhetnénk magunknak a részmunkaidőt.

Utálok felnőtt létemre önállótlan és mástól függő lenni.


2019. ápr. 12. 15:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem felelőtlenség, csak egyenlőtlen. Te mit teszel bele egy kapcsolatba azon túl, hogy elmosogatsz és felsöprögetsz? Havi kb 20000 Ft-nyi munka.
2019. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
73%

#19

Ezt úgy írod, mintha másképp nem üthetne be a szr és nem mehetnél tönkre anyagilag. Hagyjuk már.


#21

Normális ember nem csak pénzt tesz bele a kapcsolatba.

2019. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"Közösen megegyeztünk a férjemmel, hogy mégiscsak lenne értelme megszerezni a diplomát, így már férjnél, pár év munkaviszonyból mentem vissza tanulni."


Akkor meg minek tetted fel a kérdést? Magad is tudod, hogy átmeneti a helyzet.

Tudod mi lenne felelőtlenség? Nem tanulni, mikor lehetőséged van, hanem helyette büszkén mondogatni, hogy bezzeg én is keresek, kemény 100 rugót.

2019. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy a két félen múlik ez. Alapvetően biztosabb ha mindkét félnek van biztos háttere


De . Ha valaki diplomát szerez és nem megy el dolgozni azt buntetnem.

2019. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
61%

11-es vagyok.

Ha én itt maradnék egy pici babával egyedül, akkor sem lenne akkora gond, mert a fizetésem alapján kapnék annyit, hogy legalább ne haljunk éhen...


Persze, vannak olyan szakok, amik csak nappalin vannak, de attól még dolgozni lehet, még ha csak részmunkaidőben is... Persze könnyebb eltartatni magunkat mással. Most lehet lepontozni, de attól én még mindig azt vallom, hogy önként soha nem vállalnék egy ilyen kiszolgáltatott helyzetet!

2019. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
52%

Te vagy az akit havonta zsebpénzel is a férje 30 ezerrel?


Egyébként a két év igenis rengeteg idő, beledöglenék, ha 2 évig "csak" az egyetem lenne, pedig én se kamuszakot végzek éppen. Orvosi mellett pl tényleg nehéz dolgozni, de aki akar, az tud. Már csak azért is, mert munkatapasztalat. 3 éve vagyok diák egy cégnél (előtte is dolgoztam máshol) és duplázódott a bérem, mert jó a teljesítményem és elégedettek velem, előléptettek szépen lassan. Már csak ezért se kell lenézni a diákmelókat, hogy semmit sem ér. Ha az egyetem után meg nem találok csettintésre melót, akkor is maradhatok, míg nem lesz valami biztos. Még mindig jobb, mint egyetem alatt semmit se csinálni, és még lehet, hogy hetekig hónapokig böngészed az állásokat. Bár lehet külföldön ez is máshogy megy, de nekem ez a meglátásom.

Példának okáért, egyik volt munkatársam mester után álláskeresés alatt is maradt nálunk, majd egyszerűen váltott, korrekt módon. Ismerősöm nem dolgozott, két hónapja vadássza a munkákat, de semmi. Semmi. Nyilván ez végzett szak függő is.


Nekem rossz visszaemlékezni arra, hogy gimi alatt milyen rossz is volt, hogy csak suliszünetekben tudtam dolgozni, alig volt pénzem, otthonról se kaptam zsebpénzt, csak szülinapnévnap stb. OKJ mellett már tudtam heti 2x dolgozni, most már picit többet, jól is keresek (diákmelókhoz képest). Ez a fajta pénzügyi önállósodás szuper dolog, meg tényleg, tapasztalatot gyűjtesz, emberekkel ismerkedsz, jól jöhet még. Én a helyedben dolgoznék.

2019. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem dolgozom, hanem azt, hogy maximum részmunkaidőben lehet dolgozni az egyetem mellett.

Az meg konkrétan nem munka, ugyanúgy eltartott az ember, mert nem tudná magát fenntartani belőle. (Tudom, mert az első évben rendesen rontott az eredményeimen, hogy a szabadnapjaimon 10+ órákat ültem a kasszában)

2019. ápr. 13. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!