Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban nagy felelőtlenség az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nagy felelőtlenség az eltartott életmód?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm tartósan berendezkedett erre, van, akinek semmi munkatapasztalata, holott diplomája van, és már elmúlt 30, van aki az érettségit se tette le, és nem is tervezi (se szakmája, se munkatapasztalata).

Én még 2 évig nem tudok teljes állásban dolgozni a tanulmányaim miatt, a részmunkaidő meg ilyen téren nem sok segítség.

A férjem jól keres, és mivel házasok vagyunk, nem tehet az utcára egyik napról a másikra, de ha valami történne, nekem ugyanígy nincs mihez kezdeni, mint annak, aki "csak úgy" van otthon. Tehát lényegében ugyanaz.

Tudom, hogy már csak 2 év, de ezt is rengetegnek érzem. Suli után azonnal teljes állásban szeretnék elhelyezkedni, akkor is, ha anyagilag megengedhetnénk magunknak a részmunkaidőt.

Utálok felnőtt létemre önállótlan és mástól függő lenni.


2019. ápr. 12. 15:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%

Miért nem munka mellett mentél tanulni? Én is teljes állás mellett csináltam meg a diplomát és a nyelvvizsgát is.

Érettségi után elköltöztem otthonról és elmentem dolgozni, azóta is magamat tartom el és soha nem mennék bele egy ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, pedig nekem is jól keres a párom! Mit csinálsz, ha ne adj isten történik vele valami?

2019. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

Igen, felelőtlenség.

De erre te is rájöttél, szóval nem értem a kérdésedet.

2019. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
Ne érezd magad rosszul az egyetem miatt, a legtöbb egyetemistát a szüleik tartják el, tehát ugyanúgy eltartottak felnőtt ember létükre.
2019. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%

# 11

Vannak szakok, amelyek mellett nem lehet dolgozni.

2019. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ha ma már a nőknek van módja tanulni, így elég nagy hülyeség.


Mondjuk a te eseted más, te nem csupasz pichával mentél férjhez, mint az 5-ös kommentelő barátnőjének az anyukája.

2019. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

11, Ha történne valami, akkor nyilván keresek valami megoldást. De ilyen elven gyereket se vállaljunk, mert mi lesz, ha az ember ott marad egy pár hetes babával, olyan picit még a bölcsöde se vesz fel. Mégis vállalnak gyereket az emberek.


Nem Magyarországon élek, törvényileg tilos nappali képzés esetén heti 25 óránál több munkát vállalni hivatalosan.

Heti 40 óra alatt meg minden részmunkaidő.


Nem indult a szak levelező vagy távutas képzésen, én meg nem ez alapján választottam szakirányt, mert ebben kell majd ledolgoznom 40 évet még.

2019. ápr. 12. 16:36
 17/27 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgát meg persze, hogy lehet tenni munka mellett is, nekem is van több is. Azért kár otthon maradni, nem összehasonlítható egy nappali egyetemi képzéssel.
2019. ápr. 12. 16:38
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy egyes embereknek miért nem rohadtul mindegy, hogy más párok hogy oldják meg az anyagiakat. :D Mit befolyásol a te életeden? Ha nekik így jó, akkor hadd csinálják már.
2019. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
74%

"Ha nekik így jó, akkor hadd csinálják már."

Nem, nem jó. Lehet, hogy most tök jól elvannak így, eltartott az egyik fél, csinálgatja a házimunkát, megvan mindene. Aztán majd egyszer csak ha tönkremegy a kapcsolat vagy a párjának anyagi gondja lesz lehet lesni. Majd 30 évesen 0 munkatapasztalattal lehet menni 12 órába minimálbérért. Mindenkinek szíve joga, hogy hogyan teszi tönkre az életét, de ne mondjuk már olyan dologra, hogy jó valakinek aminek ezerszer több kockázata van mint haszna.

Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mint ha valaki felvesz több milla hitelt de nem tudja fizetni. Persze, tök jó neki, van pénz, meg tud élni. Csak azt vissza is kell ám fizetni. Erre is azt mondod, hogy tök jó annak az embernek aki így csinálta?

2019. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Részben igen, az. Oké most még tanulsz. Sokan nem tudnak suli mellett még részmunkaidős állást se vállalni. Azonban én azt gondolom hogy csak úgy eltartottnak lenni felelőtlenség. ha nem is tanul az ember meg semmi csak úgy van. Sokan nem gondolnak abba bele hogy mi van ha az eltartó fél szakít/elválik. Vagy netalántán megsérül, munkaképtelenné vagy rokkanttá válik esetleg meghal. Pl: egy autóbalesetben. Elég gyakori sajna. Tudom kissé morbid de ezeken gondolkozni de muszáj. És oké egy házasságban valszeg halál esetén marad valami a házastársra de egyáltalán nem biztos hogy az akkora vagyon hogy abból meg lehet élni. Vagy akkor a másik rokkantnyugdíjából fognak megélni? Szomorú dolgok ezek de ilyenekre is gondolni kell. És ebből a szempontból , igen felelőtlenség.
2019. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!