Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme küzdeni érte?

Figyelt kérdés
Leszögezném, az a típusú lány vagyok, aki ha szeret valakit, addig küzd a kapcsolatért, míg azt nem érzi, hogy minden további erőfeszítés felesleges, vagy ha a másik már egyáltalán nem partner a gondok megoldásában.Nem szokásom könnyen eldobni egy kapcsolatot. Én komolyabb,érettebb vagyok, barátom még kicsit gyerekes és felelőtlen, viszont hatalmas lelke van, nagyon jó ember, jól kijövünk, és a kémia is rendben köztünk.Ő nagyon figyelmes, törődő, babusgatós típus, én kicsit hidegebb vagyok, de mellette már sokat nyíltam, és kimutatom egyre inkább az érzéseim. 9hónapunk alatt sajnos most harmadjára jön elő az a probléma, hogy teljesen befordul, magába zárkózik, és sajnos ilyenkor a kapcsolatunkat is megkérdőjelezi. Olyanokat mond,hogy semmi másra nem vágyik, mint hogy egyedül legyen, hogy néha úgy érzi, neki ez sok, nem tud, és nem is akar ennyi felé megfelelni,/családjában nagyon sokat segít, többször volt rá példa, hogy emiatt offolta a találkozót, mert elvarasok vannak vele szemben, ő meg sajnos egyből ugrik nekik/, állandóan pénzügyi válságban van, és ezen szokott a legjobban kiborulni, hogy nem tud egyről a kettőre jutni, stb. Ha engem akaratlanul megsért valamivel, én szépen, nem bántva őt, emberi módon próbálom ezt kommunikálni felé, aminek általában az az eredménye,h csak ül, mered maga elé, teljesen bezarkózik, majd az esetek nagy többségében kis idő elteltével szidni kezdi magát, h ő nem akar engem bántani, miért nem érzi magától, h mire van szükségem, sokkal jobbat érdemelnék, egyebek.Nekem az a meglátásom laikusként, hogy valószínűleg depressziós, és nagyon alacsony az önértékelése, a kapcsolatban felmerülő nézeteltérések után mindig önostorozásba kezd,az önértékelése még lejjebb süllyed, és ezáltal nem érzi jól magát, h finoman fogalmazzák, és ezt tudat alatt rám vetíti.Amikor minden jó, láthatóan szeret, velem tervez, összeköltözés, közös élet, stb. Mondtam neki, h segítséget kéne kérnie, és foglalkozni a belső problémáival, különben ezek mindig újra előjönnek, és sosem lesz boldog..de nagyon makacs, meg persze sajnálja a pénzt pszichológusra.Ti mit tennéteka helyemben? /szakítás kizárva, hacsak nem ő mondja ki, egy utolsó esélyt mindenképp megér nekem/
2019. máj. 8. 13:15
1 2
 11/13 Rockarc ***** válasza:

Kerdezo. Nem mondom, hogy egyszeru dolog, de ha nem teszel semmit, akkor igy is ugy is vege lesz. Vedd ugy, hogy veled kezdi el a terapiat. Lelkizni kell vele, nem keveset es melyen. Biztos van rengeteg dolog, amit nem mond el, mert szegyenli, akar tok banalis dolgot is, amiben semmi nincs. Rengeteget kell beszelni vele, az erzeseirol, a gondolatairol. Elobb utobb meg fog nyilni, meg kell nyugtatni, es ha mar erted, hogy mi pontosan a baja, akkor onnantol mar kettotok "baja", igy megoldast is kozosen tudtok keresni. Akkor mar konnyebben el fogja tudni fogadni a megoldasi javaslataid.


43F

2019. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11: Nem mehet át egy szerelmi kapcsolat alá-fölé rendeltbe (kliens-terapeuta), mert elveszíti párkapcsolati jellegét. Nagyon kényes egyensúlyra kell ügyelni, hogy ne illanjon el a szerelem.
2019. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik már vége is van....Bár ez az egész nagyon szomorú módon messengeren keresztül lett kimondva, de még találkozni fogunk, hogy átbeszéljük.
2019. máj. 9. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!