Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ki fizessen az első randin?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizessen az első randin?

Figyelt kérdés

Szerintetek az első randin, ha a csaj enni is akar nem csak inni, és emiatt beültök egy étterembe, ki fizessen? Illik a srácnak? Csak ugye egy étteremben kaját is kérve általában azért 2-3 ezer Ft simán lehet fejenként a költség...de még akár több is. Ezt mind a srác fizesse? Hogy adjam a csaj tudtára, hogy az ő részét ő fizesse úgy, hogy ne bántsam meg? Előre is köszi mindenkinek.

30 F



2020. jan. 5. 10:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
20-as szerintem nagyon jót írt. És tényleg, ha teára/kávéra nem oké neki, akkor mondd le, és ennyi.
2020. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
97%
Én nőként mondom igazad van!
2020. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek! Igen, ez tűnik nekem is a legjobb módnak, hogy emlékeztetem, hogy tea / kávé volt megbeszélve, csak értitek, hogyha már ezt így mondom neki, ebből már gondolhatja, hogy "nem terveznék többet költeni őrá egy italnál" és hogy ezért emlékeztetem...és ez rosszul eshet neki...nem egyszerű az élet. :-) Bár szerintem ha kellően intelligens, nem sértődik meg.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásotokat! ;)

2020. jan. 5. 11:27
 24/39 anonim ***** válasza:
79%

19 évvel ezelőtt, mikor egy 24 éves már dolgozó srác hívott el étterembe randizni társkeresős megismerkedés után és csak a számlánál közölte, hogy az én részémet én fizetem, akkor mikor kijöttünk, elhajtottam a p....ba. Ugyanis fősulira jártam nappalin és mellette dolgoztam heti 3 napot, mert a szüleim nem tudtak anyagilag semennyire sem támogatni, se kollégiumban, se kajában..., de az akkori 1890 ft (igen, pontosan emlékszem) engem földhöz vágott hóvégén, mert 2400 ft-om volt az utolsó hétre. Ja és ha ezt közölte volna előre, akkor nemet mondok a meghívásra és csak sütizni megyek vele.


Ebből azt akartam kihozni, hogy ha meghívod étterembe, akkor még telefonon előre közöld vele, hogy elmehetünk ide vagy oda, de akkor a saját részét mindenki magának fizeti. Nehogy ne legyen nála pénz és nálad sem annyi, hogy mindkettőtök fogyasztását kifizesd. Így eldöntheti a csaj, hogy ilyen feltételekkel akar-e étterembe menni. Én az én koromba már bármennyire is megtehetném anyagilag, ilyen feltételekkel nem mennék veled sehova. Nőnek szeretem érezni magam az első randin.


Mondom ezt úgy, hogy nyáron egy első randin egy magát férfinak nevező egyed 40 percen át panaszkodott, hogy a sétálós randink kedvéért hány km-t leautózott, erre hozzávágtam a vízparton 4000 ft-ot benzinre és közöltem vele, hogy remélem ennyi elég lesz és bocs az idődért. 1 hétig írogatott és próbált hívni, mielőtt letiltottam minden felületen, hogy fussunk neki mégegyszer.... A sz..rágókból nem kérek.

2020. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
91%

Itt azért másabb helyzet, mint amit 24-es írtál:


1.) gondolom 30 évesen már olyan nővel randizik, aki maga is dolgozik, nem 20 éves egyetemistával aki tengődik anyagilag: utóbbi esetben az a szép rendezési mód, hogy ha a csaj anyagilag nem engedheti meg, de a férfi elhívja étteremben, én pl egyből közölném, hogy "szívesen elmegyek veled randizni valahova, de nincs pénzem sajnos most étteremre, így válasszunk olyan programot, ami mindkettőnknek jó."


Woálá. Így nem ért volna meglepetésként, ha az étteremben eléd tolják a számla felét, mert bizony nem mindenkinek evidens ki mit vár el, mint az látható. Én ezeket előre jelezném, a pasinak meg 2 reakciója lehet:

a.) ok, akkor meghívlak egy kávéra, nem gond.

b.) nem érdekli és így is meg akar hívni étterembe.


Mindkét esetben előre tisztázva van a helyzet, ennyi.


2.) Én 1. randin alapból felajánlanám, hogy fizetem a részemet és nem várom el, hogy fizessen mindent. Akkor is, ha bizony jól esik, ha a pasi fizeti, mert abból is látszik, hogy kedvembe akar járni, örül, hogy randizunk, nem x.dik randi randi alanynak érzem magam...


Mondjuk én nem is hívatnám meg magam 1. randin étterembe...

persze lehet, hogy a csaj alapból fizetné a saját részét, ez ott derülne ki. De ha valaki már egyből így indít, az valszeg inkább elvárja azt is, hogy fizessék - szerintem-. :)

N

2020. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
56%

24-es, úgy látom, neked sem megy az értő olvasás.

A kérdező NEM étterembe hívta a csajt. Egy tea volt megbeszélve, a csaj ebbe beleegyezett. Aztán amikor később egyeztettek, akkor a csaj már azt kérdezte, hogy melyik étterembe mennek, hol lenne jó kajálni.

Óriási különbség, mert NEM a kérdező hívta étterembe, hanem a csaj hozta fel az éttermet (és akarja meghívatni magát úgy, hogy meg sem volt beszélve étterem.)

2020. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom “nevelt” arra, hogy a férfinak illik fizetnie az elején, vagy ga jobban keres. Ma màr közös kasszán vagyunk és ugyanannyit adunk bele.

Szerintem az udvarlás régi formája sokkal helyénvalóbb és romantikusabb! Nőként az otthont ugyanúgy én teremtem meg pl hiába emancipálódtunk, tehát nincs az se, hogy ez “igazságtalan”... ;))

2020. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 26-os, de értettem és lásd 2. bekezdésem, az arra a szituációra vonatkozó javaslat volt, hogy beleegyezik az étterembe, de mondha meg, hogy csak akkor viszi el, ha ő állja a saját részét. Ennyit az értő olvasásról. 24-es voltam.
2020. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
29%
A nők szeretnek ingyen enni.
2020. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként úgy vagyok vele, hogy az fizet, aki meghív, de akkor ő diktálja a feltételeket, pl. hogy hova megyünk... yilván olyan szinten ne, hogy "figyi, a karamellás forrócsokit már nem kérheted, mert az túl drága", de ha nem akarsz kajára fizetni, akkor nem kajára hívod... ez elég egyértelmű nekem... ha a nő akadékoskodik, akkor vagy le kell fektetni a szabályokat, vagy dobni még a randi előtt... de ha már meghívod, alapvető illemszabály (nem randis, hanem alapvető), hogy te fizetsz. Ha ott elkezded mondani, hogy fizessed mán a sajátodat, az bunkóság.
2020. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!