Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hol vannak az értelmes lányok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol vannak az értelmes lányok?

Figyelt kérdés

Eddig nagyjából azt tapasztaltam, hogy a lányok, akikkel ismerkedtem, nagyon ritkán képesek két mondatnál több önálló véleményt megfogalmazni. Ha megkérdezem, hogy milyen férfi tetszik nekik, akkor általában az a válasz, hogy: "hát, nem is tudom!". Ha pedig elkezdek velük ismerkedni, akkor általában kiderült, hogy nem is akarnak párkapcsolatot, de ezt képtelenek az elején közölni.

Hol találhatok olyan nőket, akik tisztában vannak saját magukkal, és tudják, hogy mit akarnak?


2010. dec. 25. 16:50
 31/92 anonim ***** válasza:
54%
17:49 ezt már hatszor leírtuk neki, de nem volt képes felfogni. :D De majd az életben megtapasztalja, hogy mennyire nincs igaza.
2010. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:49


Ezt nem értem. Mégis, mire jó a hazugság. Mert - bármennyire is másnak nevezzük ezt a dolgot, akár tapintatosságnak is -, ez hazugság marad.


A szerelem első látásra: szerintem nem létezik. Ha meglátsz egy embert, mégis, hogyan mondhatod, hogy szerelmes vagy belé, amikor a jelleméről az égvilágon semmit sem tudsz? Szerintem - és lehet, hogy ezzel a véleményemmel megint csak egyedül leszek - a szerelem nem annyi, hogy ránézek, és elönt az érzés, hogy "hú, bárcsak az enyém lehetne ez a nő!". Nem. A szerelem kialakulása időbe telik, és szükség van arra, hogy a két fél között megyelen a megfelelő összhang a felfogásban/világképben/jövőképben. Enélkül csak egy szimpla fellángolás az egész, a hormonok játéka. De az én fogalmaim szerint ez nem szerelem.


A másik: nálam igenis létezik jó néhány kitétel, ami alapján nem ismerkedem nőkkel. Lehet emiatt hülyének nézni engem, de ezek a dolgok mind az eddig tapasztalataimon alapulnak, és nem véletlenül vannak úgy, ahogyan vannak.


A megfogalmazott ideál meg... nem, én nem is ideált fogalmaztam meg eddig sem, csak feltettem egy kérdést. Hogy miért van az, hogy a nők jelentős része nem tudja megfogalmazni szavakkal az érzéseit. Valamint továbbra is fenntartom: a szerelem lehet pusztán érzelmi kérdés, de a párválasztás legalább részben racionális döntés is.

2010. dec. 25. 17:58
 33/92 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak én próbáltam normálisan, és nem támadóan megfogalmazni... Attól még, mert így látja a dolgokat, nem lesz nyomorék/egosita/vagyakármi. És így legalább látja, hogy az eddigi hozzászólásokkal mit akartatok mondani neki, anélkül, hogy leszóltam volna az álláspontját.

Gondoltam, ha nem támadóan írok le dolgokat, jobban elgondolkozik rajta. Pszichológia. Aztán persze lehet, hogy ettől még nem változik meg a véleménye, és a "követelményrendszere" :), de nem is ez volt a célom.

2010. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor... :)


A hazugság részével teljesen egyetértek. :)


Szerelem első látásra: Én nem is úgy értelmezem ezt a kifejezést, ahogy te leírtad. Nem kell, és nem is lehet úgy beleszeretni valakibe, az első látást nem kell szó szerint értelmezni - első látás, mint első benyomás. Ami viszont nagyon fontos. A legfontosabb. És kell a fellángolás ahhoz, hogy szerelem legyen belőle. Szerintem.


Tudnál ilyen kitételeket sorolni? Amúgy nyilván mindenkinek vannak ilyenek... Én sem ismerkedem olyanokkal, akik büdösek, igénytelenek például. Sőt, szóba sem állok velük.


Eddig nem arról beszéltél, hogy az érzéseiket meg tudják-e fogalmazni. Hanem csak azt, hogy milyen férfi tetszik nekik. Amit szerintem kb. lehetetlen lenne megfogalmazni, bárkinek is. Az érzések megfogalmazása sem könnyű egyébként, értelmes, intelligens emberek számára sem. De ez főleg attól is függ, hogy mit érez az illető. Néha a szavak túl kevesek, és nem feltétlenül azért, mert valakinek kicsi a szókincse.

A párválasztásban persze ott van a ráció is, ahogy mondod. De azért sokszor a szív az erősebb (sajnos? :)


22/L

2010. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak az érett, értelmes férfiak?

Sajna én nem vagyok már fiatal de nem találok olyan férfit akit nem csak a szex érdekelne és a külső.Ebből kell ki indulni.

2010. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 A kérdező kommentje:

Nos, 15 éves voltam, amikor először megtapasztaltam, hogy a fellángolás bizony hatalmas félreismerésekhez vezet. Nem sokkal később pedig azt is megtapasztaltam, hogy nem kell első látásra lángolni ahhoz, hogy azt mondhassam egy lányról: ő kell nekem. Idő kell hozzá, amíg kialakul az érzés, de nem szükséges az - legalábbis számomra -, hogy elsőre azt érezzem a lányról, hogy "ezt a nőt de szívesen magam mellett tudnám". Az igazán tartós és stabil szerelem szerintem a másik ember megismerésével alakul ki, ahogyan halad előre az idő.


Olyan kitételekre gondolsz, amik nekem fontosak egy nővel kapcsolatban?


Az, hogy valaki fel tud állítani egy általános képet arról, hogy milyen is kb. az az ember, akivel el tudná képzelni a párkapcsolatát. Erre értem, hogy tudja azt, hogy milyen férfit keres. Egy egyszerű példa: ha én beleszeretek egy lányba, akinek a buli a mindene, én meg nem szeretem a bulikat, akkor lehet akármilyen erős az a szerelem, ha személyiségileg nem illünk össze, akkor abban a kapcsolatban jelentősen kevesebb örömét lelné mindkettőnk, mint ha hasonló a beállítottságunk.


Igen, sokszor a szív erősebb, csak azt nem értem, hogy sokszor ilyen helyzetben, ha a nők szíve győz az eszük felett, később meg rádöbbennek, hogy rosszul döntöttek, akkor miért várják azt olyan sokan közülük, hogy mások megértsék a fájdalmukat? Mert nem egyszer találkoztam már ilyennel is. Szerelem-szerelem, de a pasi csak nem szerette, csak megcsalta. Aztán mégis vele maradt.

2010. dec. 25. 18:22
 37/92 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:13


Hogy te nem találsz ilyet, abból nem következik az azért, hogy nincsenek is.

2010. dec. 25. 18:23
 38/92 anonim ***** válasza:
56%
A Holdon
2010. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, ahogy írják, ez nem egy chatoldal... Én pedig szívesen folytatnám ezt a beszélgetést, mert nagyon érdekes dolgokat írsz, és tetszik a hozzállásod a témához, és azokhoz, akik nem a legkellemesebb stílusban reagáltak a kérdésedre. Nálad nincs kint e-mail, de ha neked is van kedved tovább beszélgetni, írj privátban! :)


22/L

2010. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
56%
hiába tudják hogy mit akarnak ha nem jössz be nekik.
2010. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!