Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért nem tudják elfogadni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudják elfogadni a férfiak ha egy nő nem akarja hogy a férfi fizessen a randin?

Figyelt kérdés
Randira megyek szeretem a számlát felesben fizetni ha már van keresetem. Nekem sértené az önerzetem gyengének érezném magam ha a másik fél állna mindent. Ugyan így vagyok az ajándék vásárlással virággal csokival stb felelselgesnek tartom nem ettől lesz férfi valaki. Nekem nem kell hogy a férfi ajándékkal halmozzon el mert amit szeretnék magamnak azt úgy is megveszem. Miért baj ez? Férfi miért attól érzi magának férfinak ha ő állja a számlát? Nem gondolják azt hogy fordítva egy nőnek ez le alacsonyitó? Bók özönre se vágyom mert minek ? Felesleges. Aki elégedetlen önmagával az úgysem hiszi el a bókot , akinek meg van egy egészséges önbizalma annak teljesen mindegy hogy bókolnak-e vagy nem. Nem ezektől lesz valaki férfi . Ti mit gondoltok erről?

2018. márc. 1. 11:45
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezhetem, hogy miből teremtettél meg magadnak ezek szerint mindent? Milyen munkával keresel annyit, hogy mindent meg tudsz venni magadnak? Csak azért kíváncsiskodom, mert a válaszod tartalmából, a helyesírásodból azt veszem le, hogy nem vagy egy agyoniskolázott...
2018. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
2018. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Én nem értelek téged...persze, nem kell mindenkinek mindenben egyetérteni, nem is ezzel van a gond, csak nekem iszonyatosan furcsa a hozzáállásod ezekhez a dolgokhoz, abszolút nem értem.


Nekem is az a legszimpatikusabb, ha mindenki a saját fogyasztását fizeti, mert az úgy a "legtisztább", főleg, ha még pl. első randi, amikor még senki nem tudja, hogy hogyan tovább. Ugyanakkor, ha meghívnak valamire, abból sem csinálok problémát...Olyankor is fel lehet ajánlani, hogy kifizeted a részedet és normálisan meg lehet beszélni, hogy inkább fizessünk külön (attól rosszul vagyok, mikor valaki veszekedik, erőszakos és mindenki látja, hallja, szerencsétlen pincér/pultos stb., meg ott áll, hogy most mégis mi a franc van...), de a többség ilyenkor sem enged és ragaszkodik hozzá, hogy ő hívott meg, ő szeretné fizetni. Ezzel sincsen baj, szerintem tök korrekt és ilyenkor belemegyek, max. legközelebb majd én hívom meg valamire. Ebbe felesleges minden hülyeséget belelátni, ez csak egy gesztus és kedves akar lenni. Ha én meghívok valakit, akkor azt nem azért teszem, hogy megalázzam és éreztessem vele, hogy ő egy csóró utolsó senki, akinek tuti még egy kávéra sincsen pénze, de akkor majd én megmutatom, hogy milyen nagyvonalú vagyok és nekem ez csak aprópénz...hülyeség...Én ezt felajánlom, mert kedves akarok lenni és ilyenkor nem azt várom, hogy visszautasítsa vagy ellenkezzen stb., hanem ezt komolyan gondoltam és örülök neki, ha elfogadja. Ezért nem szoktam ezen vitatkozni stb., mert tudom, hogy ellenkező esetben én sem szeretném, nem ezt várnám stb.


Az ajándék pedig szintén egy gesztus, kedvesség, örömet akar neked szerezni. Nem kell, nem elvárás stb., főleg az ismerkedés elején, de ha már vett nekem egy szál virágot vagy egy csokit, akkor megköszönöm és nekem például valóban jól esik. Ha esetleg tudja, hogy mit szeretek, mi tetszik, akkor pedig pláne örülök neki, hogy erre is gondolt és ilyen figyelmes. Azt meg szerencsétlen nem tudhatja előre, hogy pl. te nem szereted a virágokat...a virág az egy ilyen standard dolog, a legtöbb nő szereti és örül neki, gondolom ezért jut mindenkinek az az eszébe.


Ez mind nem azt jelenti, hogy én nem tudnék magamnak virágot venni vagy kifizetni egy ebédet, mert tudnék, hiszen nekem is van saját keresetem és akkor sem haltam éhen, mikor nem volt udvarlóm/párom...semmi köze nincsen hozzá és biztos vagyok benne, hogy aki meglep téged valamivel az sem így gondolkozik. Ez szimplán csak egy kis kedvesség, figyelmesség és abszolút nem a szerepekről, értékről, pénzről, f&@#szméregetésről szól, hogy "hú nekem több pénzem van, drágább ajándékot vettem" stb...Számomra nagyon visszataszító az is, mikor valaki folyton a mellét döngeti, hogy "fú, én nagyon önálló vagyok, erős és független, nekem nem kell semmi és senki, mert egyedül is képes vagyok mindenre"...mert ez tök jó, örülök neki, de egyrészt, ha ezt folyton mondogatni kell, akkor ott valami sántít, másrészt pedig szerintem ez túlzás és nekem nagyon nem szimpatikus az, hogy minden apróbb kis hibát, gyengeséget titkolni kell, mert jaj azgáz, ciki, akkor már selejt vagy, ha nem vagy tökéletes stb. Én sem várom el senkitől sem, hogy elhalmozzon mindenféle ajándékokkal, de igenis jól esik, ha valaki gondol rám és meglep egy kis csokival vagy az út széléről letép egy ibolyát vagy mit tudjam én, mert ez jó érzés, meg sem tudom magyarázni, szimplán jól esik. Sosem éreztem azt, hogy ezzel engem megaláz, lenéz, irányítani akar stb., szerintem az már beteges, ha valakinek ez jut rögtön az eszébe. Valamint szerintem a másik félnek is jó, én pl. mindig örülök neki, ha látom, hogy a másik örül annak, amit tőlem kapott, főleg ha egy személyesebb vagy akár kézzel készített dologról van szó. Úgyhogy igazából ezért sem értem...te nem szoktál meglepni másokat valami kis aprósággal? Szülinapra, karácsonyra vagy akár csak úgy? Soha? Neked nem esik jól?

2018. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
67%
Nőként írom, hogy az ilyenek miatt mint te tartják rossznak a feminizmust. Te az a tipikus femináci vagy aki átesett a ló túloldalára.
2018. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan olyan óra határozott vagyok mint egy férfi"


Kepzeld, en is. Ferfias szakmam van, jol is keresek. Megsem porgok egy vacsorameghivason es nem erzem megalazva magam ha elfogadom. Es az ajandekoknak is orulok. En is szoktam adni.


Rohadtul feltereagalod a dolgokat. Egesz egyszeruen rettento komplexusos vagy.

Ha ferfi lennek, tuti nem kene olyan no, aki egy csokor viragon is megsertodik.

Tudod, aki igazan eros, az nem fel adott helyzetben gyengenek mutatkozni.

Csak a bizonytalanok rettegnek attol, hogy gyengenek lassak oket.

Neked siman kisebbsegi komplexusod van.

2018. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs bajom az ajándékokkal egy már létező kapcsolatban. De randi időszakban ez tényleg bugyiba jutás.


Érdekes, máskor tele van olyan sztorikkal a placc, hogy egy kávémeghívás után tapizott, mert azt hitte, azzal megvett, most azok valószínűleg délutánosok.

2018. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
24%

Nekem nagyon szimpatikus a kérdező által képviselt hozzáállás, az egyetlen problémám vele a merevsége, de maga, amit képvisel, azzal semmi gond nincs számomra. Ráadásul még következetes is. Nem tudom, hogy ez csak egy kamu kérdés volt, provokáció céljából, de ha nem, akkor jó fej vagy, kérdező.

A méltatlankodóknak meg annyit, hogy attól, hogy valaki mást képvisel, mint amit ők helyesnek tartanak, nem szétesni fog a világ, csak színesebb lesz, és meg fog nőni a lehetőségek száma.

2018. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

Nem provokálásból irtam amit irtam és nem kamu. Így látom a dolgokat és így erzem. Érdekelt ki mit gondol erről. Egyenlőség van akkor mindenben legyen az akar randifiezetés vagy bármi más ne csak a jóban legyen egyenlőség a rosszban is

Gyengének azért nem akakrom mutatkozni mert egy férfi se fogja nekem a gyenge oldalát mutatni soha. Akkor én miért játszam el a gyenge védtelen szerepet? Csak azért hogy a férfi férfinak érezze magát?

2018. márc. 1. 21:43
 49/55 anonim ***** válasza:
Minek írod le privátba ugyanazt amit itt is? Jó neked hogy ennyire ráérsz. Amúgy nagyon megnéznélek ahogy fát vágsz, mázsás zsákokat pakolás, szekrényt viszel stb. De ha csak egy nyavalyás elhagyná a szádat, vagy nem bírnád.... Ha a barátnőiddel vagy akkor nem szoktátok meghívni egymást valamire? Vagy nem szoktatok olyat mondani egymásnak hogy jól nézel ma ki, jó a hajad stb.? Már ha van ember aki elvisel. Tegyük fel nem szoktatok ilyet, akkor az sóherség és bunkóság. Tegyük fel hogy szoktatok, akkor meg mivel másabb ha egy férfi csinálja ezt? Csak mert fizikailag erősebb? És akkor már biztos nem kedvességből csinálja, hanem mert még akár alázni.
2018. márc. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Nem szoktuk a baráti körömben ilyeneket csinálni. Mindenki állja a saját dolgát amit vett.
2018. márc. 2. 08:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!