Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A nőknek miért nem jó egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért nem jó egy átlagos munkás férfi miért csak a diplomás jöhet szóba?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 06:16
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
92%

A 9-es mondja jól, nem a diploma számít, hanem a műveltség. Az embernek legyen szókincse, helyesírása, ezt pedig saját maga is fejlesztheti.

A férjem diploma nélkül többet keres, mint sok diplomás, és nagyon jó beszélgetőpartner.

2018. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem számít a diploma. A férjem jobban keres mint én a vàllalkozással. Nem hiszem, hogy ennek bàrmit is befolyàsolnia kellene sokkal inkább más a mérvadó szàmomra.
2018. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
98%

mind a két embernek másféle életstílusa van.

van olyan aki nem tud egy szakmunkás életstílusával mit csinálni, én is inkább a diplomásokkal érzem jól magam.

Nem mondom, hogy nem lehet szerelem, de az életfelfogás már nagyban változhat

2018. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
78%
Le leszek pontozva, de szerintem egy szakmunkás soha nem lesz olyan művelt, mint egy diplomás. Nem úgy gondolom, hogy a szakmunkások mind hülye prolik, akik nagy nehezen kettessel átbukdácsoltak az iskoláikon és otthon a való világot nézik egy sörrel a kezükben, de egy bizonyos mélységű tudást és műveltséget és főleg egyfajta mentalitást csak az egyetemen lehet elsajátítani (és még ott sem mindenkinek sikerül). Azért gondolom így, mert a szememben apám (akinek érettségije és szakmája van) volt az okosság és a műveltség példaképe egészen addig, ameddig egyetemre nem mentem és nem találkoztam azzal, hogy ennél van sokkal magasabb szint is, amivel a kis vidéki környezetemben elég kevesen rendelkeztek. Apám hiába tudott mindig segíteni a hézi feladatban, egy átlag embernél jobban értetta fizikához, matekhoz, természettudományokhoz, amitől kicsiként még leesett az állam, később szembesülnöm kellett vele, hogy ez még mindig az a szint, amit érettségire tanult vagy tudományos ismeretterjesztő filmekből látott, vagy könyvekből olvasott. Aztán mikor egyetemre kerültem és láttam, hogy nem csak ez van a világon, szinte meglepett, hogy valójában apám is egy szűk látókörű, a saját igazához ragaszkodó és más véleményt meg sem hallgató, mélyebb összefüggéseket átlátni képtelen ember. Aki egyetemen tanul, az a legtöbb szakon összefüggő ismereteket kap többféle tudományágból, többnyire olyan emberektől, akik maguk is kutatásokat végeznek/végeztek, és ami szerintem ennél is fontosabb, azt a mentalitást sajátítja el, hogy nyitottnak kell maradni az új dolgokra, nem szabad túlságosan ragaszkodni egy dologhoz, mert minden változhat, folyamatosan fejlődni, tanulni, a tudásunk és a műveltségünk bővítésén kell dolgozni egy életen át, összességében alázatra tanítanak. Mint ítam, aki bulizni jár egyetemre és az órákra be sem jár vagy oda sem figyel, az nem fogja elsajátítani ezt a mentalitást és ugyanolyan proli marad, mint az utolsó alkesz kőműves, csak valamivel több tudással és egy papírral kiegészítve. Még egyszer nem azt mondom, hogy a szakmunkások buták, csak szerintem ritka esetben lehetnek ugyanolyan műveltek, mint aki egyetemet végzett. Ezzel nincs semmi probléma, a saját területükön lehetnek kiváló szakemberek és az ő életmódjukhoz nem is igazán szükséges mély műveltség. Egyszerűen csak szerintem semmi gond nincs azzal, ha mindenki a maga szintjén keres párt, gondolok itt értelmi szintre, nem arra, hogy feltétlenül ugyanolyan diplomája meg bizonyítványai legyenek, mint nekem. Szerintem nem bűn általános szabályokat megfogalmazni (egy diplomás és egy szakmunkás általában nincs azonos értelmi szinten), de nem szabad hozzájuk túlságosan ragaszkodni, érdemes mindenkinek adni egy esélyt, mert ismeretlenül soha nem tudhatja az ember, hogy mit várhat a másiktól.
2018. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, milyen különbségek vannak:

A szakmunkás hamarabb kezdi az életét, mert már 18-19 évesen munkába áll, míg egy diplomás kb. 22-23 évesen tart itt. Ha mesterszakot is végez, akkor lehet, hogy még inkább kitolódik. Tehát hiába 20 éves mondjuk a szakmunkás és az egyetemre járó párja is, más-más életszakaszban vannak.

Különbség lehet még a közeg is, nem ugyanott mozog a két ember - ami két introvertáltnál kevésbé baj, de extrovertáltaknál szerintem hosszú távon okozhat gondot, hogy nem összehangolható a két baráti kör.


Arról nem is beszélve, hogy nem némelyik diplomás (nem mind!) nézi le a munkásokat, hanem némely munkás szájából is olyan sértések jönnek ki a diplomásokat illetően, hogy csak fogom a fejem. Például "elkényeztetett, lusta az igazi munkához, csak a hülyék mennek egyetemre..."


Egyébként volt régebben olyan hapsim, akinek volt egy szakmunkása, meg csinált még valamilyen képzést, és mondjuk vele sem a végzettsége miatt mentünk szét, hanem a viselkedése miatt. Akkor is ilyen lett volna a természete, ha egyetemre járt volna, ez biztos. Azonban ha reálisan gondolkozom, a fent említett okokat tudom felhozni.


22/N

2018. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
92%

Na várj, felhívom a párom, hogy igazából nem kell nekem, úgyhogy dobom. :DDDDDD

Sőt, megmondom, hogy szóljon a munkatársainak is, hogy igazából ők se kellenek a feleségeiknek. :D

Diplomás N / "átlagos munkás" férfi párral


Mi lenne, ha nem csak kiragadnál néhány nőt a sokból? A legtöbb diplomás nő ismerősömnek a párja nem diplomás, szóval "a nőknek" nincs semmi bajuk a "nemdiplomás" pasikkal.

"A nők" egy részének nem felel meg a szakmunkás, hát ne náluk próbálkozz, és kész.

2018. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki olyat választ, amilyet akar.

A környezetemben látom, hogy jellemzően a fizikai munkás háborog a diplomások miatt, mert szerintük a szellemi tevékenység nem munka és abban nem lehet elfáradni. Honnan is tudnák, amikor sokuknak élni is fáj, nemhogy gondolkodni?!

2018. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
66%

#15

"egy szakmunkás soha nem lesz olyan művelt, mint egy diplomás."


Az én műveltségemet mondjuk a legtöbb diplomás sem szokta megközelíteni, úgyhogy ez inkább emberfüggő.

Szerintem hullamindegy, kinek milyen végzettsége van. Én pedagógus vagyok, a párom autószerelő; az ő munkájához középfokú végzettség kell, az enyémhez meg diploma, ennek ellenére értelmesen el tudunk beszélgetni a viking kultúráról meg az autóbuszok hidraulikus rendszereiről is. Sose értettem, minek kell ezt túlbonyolítani.

2018. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
90%
És mi van akkor, ha valaki diplomás, de (szak)munkásként dolgozik? 😋
2018. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
57%

#15


"Aki egyetemen tanul, az a legtöbb szakon összefüggő ismereteket kap többféle tudományágból, többnyire olyan emberektől, akik maguk is kutatásokat végeznek/végeztek"

Komolyan érdekel: melyik egyetemre/szakra jársz vagy jártál? Csak mert én pl ELTE-IK, és egy ótvaros pöcegödörnek tartom az egészet, pedig kívülről jó híre van, meg hát mégiscsak ELTE, ami neves, de valójában elavult, haszontalan marhaságok magolásából állt nagyrészt, inkompetens tanárokkal. Magától az egyetemtől 1-2 jó haveron kívül nem sokat kaptam. Utána csináltam még egy szakot BTK-n ott se volt sokkal jobb a helyzet, bár ott legalább a tanáraim jobb fejek voltak.


"azt a mentalitást sajátítja el, hogy nyitottnak kell maradni az új dolgokra, nem szabad túlságosan ragaszkodni egy dologhoz, mert minden változhat, folyamatosan fejlődni, tanulni, a tudásunk és a műveltségünk bővítésén kell dolgozni egy életen át"

Ehhez miért kell egyetem? Párom egyetem közelében se járt, mégis nyitott, minden érdekli, és tanul tovább, mestervizsgát akar csinálni a szakmájából.


A válaszoddal igazából valamilyen szinten egyetértek, csak az nem tiszta, hogy ha te magad is írod, hogy nem minden egyetemistára/diplomásra igaz, akkor tulajdonképpen miről beszélünk? Akkor a végeredmény az, hogy nem nagyon van különbség ez alapján. :D


#16


"A szakmunkás hamarabb kezdi az életét, mert már 18-19 évesen munkába áll"

Nem feltétlenül, van, aki több szakmát csinál meg, mire elkezd velük dolgozni.


"nem ugyanott mozog a két ember" & "nem összehangolható a két baráti kör"

Én pl pont közös baráti körben ismertem meg a páromat. Van egy csomó diplomás+szakmunkás pár a környezetemben, mindnek van közös baráti köre.


.....


Értem én, hogy senki nem akar maga mellé műveletlen proli tuskót, de akkor miért nem lehet az alapján szelektálni, hogy ha megismerek valakit, akkor róla személyszerint eldöntöm, hogy normális, vagy műveletlen proli tuskó?

Annyira fölösleges ilyen elméleteket gyártani, meg megmagyarázni, úgyis annyi kivétel van, hogy semmit nem ér papír alapján válogatni...

Bár lehet, hogy csak én vagyok túl maradi, hogy inkább megismerem az adott egyént, és utána döntöm el, hogy őt magát csípem-e... :D

2018. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!