Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egyre több nőre jellemző, h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre több nőre jellemző, h mindenben jobbak akarnak lenni a férfiaknál és többnyire ez sikerül is nekik, de mire mennek vele!?

Figyelt kérdés
Egyre inkább látom azt elterjedni, hogy sok lány gyakorlatilag sportot űz abból, hogy mindenben lekörözze a férfiakat és általában ez sikerül is nekik. A 20-on éves korosztályban ha körbenézek magam körül mindenhol, mindenben a nők a sikeresebbek, ők a szépek, ők vonzóbbak, ők tanulnak jobban, többségében ők végzik el az egyetemeket, ők a sikeresebbek az életben. A kérdés csak az, hogy mire mennek ezzel? Felnőtt egy teljes generáció, ahol néhány kivételtől(pl. műszaki) eltekintve kb. minden területen a nők a jobbak, ami brutális mennyiségű szinglit eredményez, mivel a 20-as korai 30-as korosztály egy tekintélyes része ilyen hiper, szuper, teljesítménykényszeres, maximalista nőkből és életképtelen, gyenge akaratú, önbizalom hiányos férfiakból áll, akik érthető okokból nem nagyon tudnak egymással összejönni. Én ezt férfiként írom, hogy ez látom, persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen lenne, de a többségre ez a jellemző. Én magam pl. az arany középúton vagyok, jól nézek ki, lediplomáztam, dolgozom, befektetek, elköltöztem otthonról, kiegyensúlyozottan élek, de nem törekszem a maximalizmusra, aztán több lány már erre azt mondja, hogy már önmagában ennyivel kimagaslok az átlag pasik közül, de az átlag nő színvonalat még nem ütöm meg, ahhoz egy sokkal jobb munkahely kéne vagy legalább 2 műszakban dolgozni egyszerre, meg minimum egy PhD-t letenni az asztalra és újabb és újabb célokat hajszolni megállás nélkül, akkor talán már egy átlag lány is fel tud nézni rám. Hát amikor ilyen szöveget lenyom egy csaj én konkrétan képenröhögöm és megmondom, hogy én így érzem magam jól a bőrömben és ha neki ez nem elég, akkor keressen mást, vagy éljen egyedül, mert általában ez a sors vár a maximalistákra.
2018. jún. 15. 14:26
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
#9 Nyilván nem minden, de azért valljuk be, hogy egy ilyen vetülete is van a dolognak. Természetesen biztos vannak olyan nők is, akik úgy gondolják, h csak maguk miatt nyomják ezerrel a mókuskereket, de azért valamennyi bizonyítási vágy biztos van mögötte, ha más nem, tudat alatt.
2018. jún. 15. 15:08
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
Nincs. Az egyik legnehezebb dolog valamit megcsinálni, amit nem akarsz szívből, őszintén. Az, hogy te nem tartod a nőket annyira, hogy elhidd, hogy maguk miatt csinálják, a te bajod. Vagy elmondja rólad, hogy te mindent mások miatt csinálsz, és nincs egy önálló gondolatod.
2018. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem a férfiak vagy bárki más miatt törekszem a maximumra, hanem saját magam miatt. Ma már röhejes elképzelés, ha eleve úgy tervezem az életem, hogy majd jön egy férfi, aki tényleg szeret és összeköti velem az életét és majd egymásra támaszkodva felépítünk valamit. Ma ez a férfi rosszabb esetben 1-3 év párkapcsolat után, "jobb" esetben csak a gyerekünk 1 és 5 éves kora között fog lelépni és magamra hagyni azért, hogy egy új puncit dughasson, mert én már nem vagyok elég izgalmas. Nem mondom, hogy minden férfi ezt tenné, de manapság eléggé ez a tendencia. Nem szeretnék másokra utalt, kiszolgáltatott lenni, nem szeretnék tartozni senkinek, nem szeretnék egy férfitől függni. Ma már azt sem várhatom, hogy esetleg közös bankszámlánk lesz a férjemmel egy házasságban, mert mindenkitől csak a köpködést fogom kapni, amiért aranyásó vagyok és csak le akarom nyúlni a pénzét. Nincs ebben semmi versenyzés, egyszerűen azt tapasztalom és tapasztaltam egész életemben, hogy főleg a nők annyi sz@rt kapnak, ha megpróbálnak valakire támaszkodni anyagilag (mert ugye ha nem vagy karrierista, akkor kénytelen leszel másokra hagyatkozni) vagy más értelemben, hogy kénytelenek saját erőből, önállóan felépíteni egy karriert azért, hogy saját magunknak tudjanak biztosítani egy olyan életszínvonalat, amit ők elképzeltek magunkak, mert senki másra nem számíhatnak.
2018. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%

És a férfiak mire mennek vele, ha mindenben ők a jobbak?

Az meg sem fordult a kis agyadban, hogy a nőknek most, hogy már kitehetik a lábukat a konyhából és nem lehetetlenítik el a tovabbtanulásukat ugyanúgy álmaik, céljaik vannak, amiket meg akarnak valósítani? Az nem az én gondom, ha a férfiak nagyrésze kevésbé keményen küzd a céljaiért.

Ébresztő kisapám, most már nem elég ha farok van a lábad között ahhoz, hogy jobb legyél egy nőnél, akit az anyaságon kívül régebben mindenben ellehetetlenítettek, most már meg kell érte dolgoznod. Nem tetszik, mi?

N

2018. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

"mert ugye ha nem vagy karrierista, akkor kénytelen leszel másokra hagyatkozni"


Ez hülyeség! Én nem vagyok karrierista, mégis bőven el tudom magam tartani, senkire sem kell hagyatkoznom. Egy nő miért ne lenne erre képes? Attól, hogy valaki karrieristaként a belét is kidolgozza, még nem feltétlen fog többet keresni, mint bárki más. Átlagos energiabefektetéssel is lehet sok pénzt keresni.

2018. jún. 15. 16:08
 16/37 anonim ***** válasza:
64%

Férfiként sem lennék büszke az általunk felépített társadalmakra, rendszerekre ezért nem árt ha jön egy kis vérfrissítés a felsőbb kategóriákba is.


Ahogy írták is, a nők alapvetően bevállalják az alja munkát meg a gyereknevelést csak ahhoz stabil kapcsolat kell (ami iránt kb végleg megingott a bizalmuk)


Aztán..az ész az ész, az üzlet meg üzlet, globálisan nem engedhetem meg a cégemben, hogy a legjobb személy helyett félmegoldással megyek...

ha többet tud többre is viszi..


Jó lenne még éltetni a családiság zamatját tovább de ez először a férfiakon áll

2018. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb energia befektetéssel sok pénzt? Attól függ, milyen területen. Ha a szakmádban telített a pálya, nagyon kell keccsölnöd. Van akinek sikerül kevés energiával jól élni, van akinek nem.
2018. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Csak arra utaltam, hogy a "karrierista" nem szinonimája a "jól kereső"-nek és nem is ellentéte. A karrierizmus egy tulajdonság, ahol az illető mindent a munkának rendel alá, amit aztán lehet hatékonyan és teljesen pocsékul is csinálni. Illetve még ha nagyon hatékony is vagy, akkor sem biztos ,hogy jól meg is fizetnek érte, persze jobb esetben magasabb fizetésben kéne megnyilvánulnia a magasabb színvonalú munkavégzésnek, de hát ez nem mindenhol így működik.

A kérdésemben elsősorban nem egzisztenciális kérdésekre utaltam, hanem inkább elvekre. A nőket én sosem vádoltam azzal ,hogy szimpla anyagi javakra mennének rá, azt viszont gyakorta látom, hogy a teljesítménykényszeres nők ezt a fajta maximalizmust a férfiaktól is elvárják, csak hát az esetek többségében hiába.

2018. jún. 15. 16:27
 19/37 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon kevés olyan ember van szerintem, aki inkább a plusz x óra munkát választaná a pihenés helyett, ha mindkettőért ugyanazt a pénzt és előrejutást kapná.


"A nőket én sosem vádoltam azzal ,hogy szimpla anyagi javakra mennének rá, azt viszont gyakorta látom, hogy a teljesítménykényszeres nők ezt a fajta maximalizmust a férfiaktól is elvárják, csak hát az esetek többségében hiába."


Ha egy férfi mondja azt, hogy elvárja a nőtől is a hasonló teljesítményt, akkor kerüli az aranyásókat, meg aki csak eltartót keresne. Ha nő mondja ezt, akkor kényszeres karrierista, akinek túl magasak az elvásárai. Vagy rosszul értelmezem...?

2018. jún. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
24%
14-es, esetleg le tudod írni kulturáltabban a véleményed a témában? Vagy arra már nem futja önerőből?
2018. jún. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!