Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehetnék ismét önmagam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék ismét önmagam?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem tavaly egy lánnyal. Álmodni nem tudtam volna szebbet és jobbat, azt hittem, végre megfogtam az Isten lábát, megvan az a Valaki, akit szívből szerethetek és viszonozza is. Nem így történt, nagyon gyorsan véget ért és nem is a legszebb módon. 1 hónapig még csak-csak megvoltam, Őt hibáztattam, aztán rádöbbentem, hogy én rontottam el az egészet. Eléggé földhöz vágott a felismerés, azóta bármivel próbálom lekötni (de már inkább felkötni) magam, nem jobb. Esély már nincs visszatáncolni. Ismerkedni próbáltam, de az utána következő kapcsolatokban már nem tudtam magamat adni, nem voltam jól. A fent említett lánnyal volt az igazi, mellette nem zavart semmi...


Hogy találhatnék megint magamra? Az a baj, hogy beszélni sem tudok ezekről senkivel és szétszed... Van olyan, hogy egy szerelem után blokkol az ember és sosem old fel többet?


21/F



2013. jan. 7. 01:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Nem inkább a szerelembe vagyok szerelmes, amihez Ő volt (lehetett volna) a legstabilabb alapkő?"

De, lehet. A hangsúly inkább azon volt, hogy idealizáltad, és így persze, hogy senki nem lesz olyan, mint ő.


Ha komolyan gondolod a pszichológust, és tényleg azt gondolod, hogy segítene, nem foglak lebeszélni róla, viszont van sok nagyon buta közöttük, úgyhogy nézz körül jól. De szerintem jobban járnál valami hétköznapibb kommunikációs helyzettel, és épp azt mondtam, hogy nem kell, hogy közeli barát legyen az illető. De ha tényleg egyáltalán nem jut eszedbe senki, akinek elmondhatnád a dolgot, akkor nem erőltetem, de mindenképp beszélned kellene róla.


Talán éppen vele (akinek, megjegyzem, a személyes névmását szimbolikusan elkezdheted itt és most kisbetűvel leírni). Ha tudsz és hajlandó rá, beszélj vele, mondd el neki, hogy mit éreztél és mit érzel iránta, mondd el azt is, hogy nem azért mondod el mindezt, hogy bármiről is meggyőzd, hanem hogy tovább tudj lépni, és öntsd ki a szíved. És ne érdekeljen, hogy mit kezdhet az információkkal, meg hogy sebezhető leszel. Szard le. Sokat fog segíteni, ha ezt össze tudod hozni. Onlájn is jó, nem kell személyesen. Abban talán könnyebben benne lesz ő is.

2013. jan. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Volt egy pszichológus ismerősöm, benne még talán meg tudok bízni, csak fogalmam sincs, merre van, 1 éve nem hallottam róla. A lánnyal (ő) pedig nem tudom felvenni semmilyen módon a kapcsolatot. Vagyis igazából fel tudnám, de ahhoz élőben kellene várnom rá legalább fél napot egy bizonyos helyen és még akkor sem biztos, hogy aznap éppen arra jár. Na meg hogy fogadna... Ez már erőteljes nyomulás lenne. Az meg, hogy egy nem olyan közeli ismerősnek beszéljek erről... Nincs kinek jelenleg. Az meg, hogy egy ismeretlennek elpanaszkodjam... Úgy érezné, hogy kihasználom. Nem?
2013. jan. 7. 01:58
 13/29 anonim ***** válasza:

Aki meg akar hallgatni, annál biztos lehetsz benne, hogy megéri neki, különben nem akarná. Sokaknak az is profit, ha jelentősnek érezhetik magukat egy órára, amíg valakinek az életén segítenek. Ha nem így lenne, ez az oldal sem működne. Ha találsz valakit, aki meg akar hallgatni, ne jöjj zavarba miatta.


De mégiscsak azt gondolom, hogy a lánnyal járnál a lehető legjobban. Ha egyszer voltatok olyan kapcsolatban, hogy ennyire közel kerülj hozzá, és intelligens emberek vagytok, akkor dűlőre fogtok jutni. Ha máshogy nem megy, szánj rá egy fél napot és várd meg. Sehol nem éred el? Facebook? Közös ismerősök? Semmi?


"A lánnyal (ő)..."

Ezt meg értékeltem. ;D

2013. jan. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Megtaláltam régebben, de jelölni nem tudtam, üzenetküldés szintén tiltva volt. Mail címét nem tudom, MSN és Skype szintén elfelejtődött, felírva nem volt sehol, azóta a HDD is formázva volt párszor. A Facebookom is töröltem közben, de közös ismerősünk sem volt, mert egy véletlen folytán ismerkedtünk meg, nem lakunk egy helyen sem, legalább 150 km-t kellene utaznom, hogy megtaláljam. Megérné, csak így is bizonytalan (na meg egy orrba vágásért odamenni... ahogy elváltunk).
2013. jan. 7. 02:22
 15/29 anonim ***** válasza:
Te ismered a saját mérleged. Látatlanban, szerintem a jelenlegi állapotodban majdnem mindent megérne, hogy egyszer végigbeszélhesd vele a dolgot és el tudj köszönni tőle (hogy ne egy nyitva hagyott zárójel legyen az egész számodra. Aztán hogy a valóságban ez egyáltalán kivitelezhető-e, azt megint te látod jobban. Egy új regisztráció nem kerül semmibe, az ismerősei közül egyet kiszúrni és rajta keresztül felvenni a kapcsolatot ugyancsak nem kerül semmibe, és sokkal kevésbé sztalkolós a benyomása, mint egyszercsak megjelenni a háza vagy az iskolája előtt. Ugye, milyen szar, hogy nem zártam le azt a zárójelet a posztom közepén?
2013. jan. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Na igen, a lezáratlan zárójel... Találó! Sajnos nem láttam az ismerőseit sem, semmi adat nem volt elérhető olyannak, aki nem volt ismerősnek jelölve nála. De töröm a fejem rendesen, hogy hol lehet még egy kapaszkodó az élőn kívül...
2013. jan. 7. 02:48
 17/29 anonim ***** válasza:
A Timeline sem? Ott el lehet csípni néha egy-egy kommentelőt.
2013. jan. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
...vagy lájkolót! Hogy én erre miért nem gondoltam... Köszönöm, megpróbálom! :)
2013. jan. 7. 03:05
 19/29 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Érdekel a sztori folytatása, jelents majd. Priviben is jöhet. És szólj, ha valahol elakadsz, akár technikailag, akár érzelmileg. Meggyőzlek. :P
2013. jan. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Végignéztem mindent, Timeline, borítóképek lájkolói, sovány az eredmény. Ahogy nézem, egyik sem "komoly" ismerős...
2013. jan. 7. 03:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!