Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társkeresési problémákkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresési problémákkal küzdők esetében hogyan kellene kinéznie a gyakorlatban a "tegyél magadért" tanácsnak?

Figyelt kérdés

Ugye az oldalon jópár olyan kérdést olvasni, amelyek- döntő mértékben a férfiak - ismerkedési problémáiról szólnak. Ezen kérdéseknél rendszeresen megjelennek az olyan válaszok, mint az "önfejlesztés", "képezd magad", "tegyél magadért" és ezek szinonimái.


Ez a gyakorlatban hogyan néz ki? Tehát van egy nem éppen jóképű pasas, akinek nyilván az anyagi lehetőségei is eléggé korlátozottak. Milyen lépéseket kell neki beiktatnia a "tegyél magadért" tanáccsal, hogy sikereket érjen el? Milyen cselekvésekkel érheti el, hogy vonzónak tartsák a nők?


KÉREM, A SZEMÉLYESKEDÉST KERÜLJÜK. Nem kellenek degradáló, lenéző, sértő megjegyzések - és az én személyem is lényegtelen a kérdés szempontjából.



2020. ápr. 3. 09:14
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
82%

Vannak tényleg annyira csúnya arcú emberek, akiken semmilyen kencefice vagy akár plasztikai műtét sem segít. A kondiba, ahova járok, jár egy ilyen srác és tényleg nem bántásból mondom, de az izmos testén kívül arcra kegyetlen ronda. Nőként mondom. DE mégis egy nagyon csinos és szép barátnője van! :D Szóval semmi sem lehetetlen.


Azért amit tudsz, tedd meg a szépségért. Van olyan, hogy nagyon sokat ki lehet hozni egy emberből. Konkrétan itt a saját példám, 10 éve nagyon csúnya lány voltam. Kontaktlencsére váltottam szemüveg helyett, lekerült a fogszabi, elkezdtem kondizni, befestettem a hajam olyan színűre, ami nekem jól áll, és 2 év spórolás után megműttettem a ronda orromat. Most minden nagyképűség nélkül mondom, hogy ha egy 10-es skálát nézünk, az utóbbi 5 évben 6-7 szintet ugrottam😂Azért, mert tettem érte! Senkinek sem kell beletörődnie a rosszba, a lehetőségek adottak. Mérd fel, hogy mit és hogyan kéne változtatni, “rendbehozni” rajtad és hajrá.


Ezenkívül persze a lelki fejlődés is fontos, de őszintén szólva nekem semmilyen könyv nem segített, csakis a saját élettapasztalatokból tudtam igazán tanulni és fejlődni. Ettől még érdemes ilyen témájú könyveket is olvasni, csak a valódi tanuláshoz az életben gyakorlat kell, nem csak elmélet.

2020. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
83%

Testi oldal. Szerintem leggyakoribb, hogy a depresszív, önbizalomhiányos, passzív agresszív, morgolódó, másik nemet szidó emberek nem igazán néznek ki jól fizikailag. De nem arról beszélek, ami megmásíthatatlan! Nyilván, azzal ne foglalkozz. De ott van rengeteg más tényező, nyilván most arról beszélek. Elmondják, hogy utálják a kikent bikiniscsajokat / izomagy pasikat. Rendben, de hát más egészséges és vonzó formák is léteznek, nem csak az agyatlan pózerség! Csak azokért ugye több energiát kell befektetni magunkba. Nem gondolják, hogy fontos a testmozgás, vagy nem sanyargatnak össze magukban elég energiát ahhoz, hogy kellemesen izmosra sportolják magukat. Ha pedig azt gondolják, nekik ez nem fontos, akkor is a saját testi és lelki egészségünket segíti elő a sport, megfelelő életvitel (étkezés, nem szemét kaják fogyasztása), nem csak a párkeresést segíti! Ha valaki ezt nem képes belátni, nem fogok neki itt többet körmölni, ehhez én nem vagyok elég, és nem is akarok ilyen mélyről felkaparni valakit, bevallom, ez nekem nem számít olyan kompetenciának amit maximálisan el akarok sajátítani...

Na de, a kellemes formákért nem kell kondibérlet, nem kellene drága eszközök, otthon a szobádban is el tudsz tölteni heti 5x egy órát bármilyen intenzív gyakorlatok elvégzéséhez, kezdőként, és ugye az internet az létezik ahhoz, hogy utánanézz milyen gyakorlatokkal operálnál, de még az is elég lenne, ha az iskolás tornagyakorlatokat elővennék.

Gondozzák a bőrüket, hajukat, egyéb testsőrzetüket, körmeiket, fogaikat. Persze ehhez kell minimális stílusérzék, ebben én nem segítenék most az alapoktól. Ne szakadt, elnyűtt, fakó, divatjamúlt ruhákban járkanak. Sokszor talán azt hiszik, ők úgy kb. átlagosak, de közben nagyon fapados az egész kinézet. Elnézést, akinek ne inge, ne vegye magára!

Belsőre pedig igen, aki kicsit is igényes a másik céljai és intellektualitása tekintetében, nem fog leállni egy olyan alakkal, aki csak morog, elégedetlen saját maga megítélésével, anyagi helyzetével, de azt készpénznek vezsi, hogy "ez van, hát az életem rámenne, ha én változtatnék". Oké... te dolgod, de akkor ne is várj túl emelkedett társat. A képezd magad pont azt jelenti, hogy ha szakmailag és (/vagy) szociálisan alulfejlett vagy, akkor foglalkozol ezekkel a hiányosságaiddal. Szakemberrel, csoportal, könyvekkel, tanfolyammal, iskolával, te tudod, hogy mire van szükséged, mit kezdenél el szívesen. Ha totál értelmetlennek érzed az életed, és semmi nem érdekel, szerinted, én csak a szakembert tudom javasolni, nem vagyok annyira nagy tudású egyéb, hogy megoldjam helyetted egész életed minden problémáját, ami miatt ilyenné váltál :(

Én pl. korábban középkategóriás irodai munkát végeztem, de rohattul éreztem, hogy többre vagyok képes, és elkezdtem tanulni teljesen más irányban. Iszonyú nagy változást hozott az életemben az, hogy amit tanulok (csinálok), az felvillanyoz, érzem, hogy elég jó vagyok hozzá, energiát fektetek bele, büszke tudok lenni rá emiatt és még a gondolkodásmódom is rengeteget fejlődött a megdolgoztató agyi tevékenységek következtében, illetve rengeteg inspiráló ember vesz körül ott, ahol jelenleg vagyok, az anyagi lehetőségeim is teljesen mások. De ha nem mertem volna belevágni, ugyan úgy bejártam volna x évig a középkategóriás munkahelyemre, magamat gagyinak érezve, és a másiktól is ezt visszavárva, akkor nagyon nem érezném magam jól.

De mindenki teljesen más helyen van a saját életében nem fogjuk tudni összeállítani Neked, vagy ilyen embereknek a tökéletes haditervet, van akinek ez fontos, van akinek az. Leginkább a kifogások gyártása szokott lenni a válasz. Eg átlagembernek, aki kis támogatást akar nyuújtani azzal, hogy elmondja, Hidd el, HIDD EL, lehet máshogy csinálni, és felhoz pár példát, tippet, nem az a dolga, és nem is fogja tudni más helyett megoldani a problémáit amit 10-20 év alatt halmozott fel, ahhoz már neki kell Hatalmasat dobbantania. Tényleg, hatalmas teljesítmény ilyen sokat változtatni magadon, és kevesek vágnak bele. Igen, nehéz.

2020. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
29%

20:

Miért baj, ha csak más miatt ápolja a külsejét? Ne, nem arra gondolok, hogy totál igénytelen, hanem csak a nő miatt bohóckodik a stílussal.

2020. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
93%

Anyagilag is 3-5 éves távon lehet belőled a mostaninál több. Nem kell örökre csórónak maradnod.


[link]

[link]

[link]


Pl ezt jelenti az "önfejlesztés", ami ezekben a cikkekben is le van írva. Hogy teszel a saját sorsodért.

2020. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
84%

"hanem csak a nő miatt bohóckodik a stílussal."


Totál szánalmas jelenség, már ne is haragudj...

2020. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
35%

25:

Mondjuk valaki nem foglalkozik a stílussal, mert nem szempont számára? Csak az számít, hogy tiszta legyen az öltözete és méretben passzoljon?

2020. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
79%
És ha egy fodrász vág neked egy jó frizurát akkor bohóckodás hozzá visszamenni és vele vágatni? Vagy bohóckodás színben harmonizáló ruhákat hordani, nem piros pulcsit két nadrággal és barna cipővel? Ha csak másért teszed meg, a stílus nem a tiéd és ez látszik is rajtad. A "legyen stílusa" nem azt jelenti, hogy miattam felvegyen egy stílust, ami nem az övé.
2020. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
66%

#27:

Mindig ugyanúgy vágatom a hajam, nem variálok. Nem vagyok oda az eccsethajért meg az extrémebb frizurákért. Az öltözködés terén a klasszikus vonalat képviselem.

2020. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
83%

Jó az, amiket leírtak, de az első lépésnek annak kell lennie, akármekkora klisé, hogy megismered önmagad. Hogy ne csak vágass egy frizurát, ami nem tetszik, vagy vegyél olyan ruhát, amiben feszengsz, hanem önazonos legyél.


Az első lépés, hogy leszarod, ki mit gondol. Mindig lesz valaki, akinek valami baja van veled, de az az ő drámája. Ezt nehéz megtenni, de baromi felszabadító.

(Sarah Knight: The Life-Changing Magic of Not Giving a Fuck)


Megértem, hogy férfiként ez nehezebb lehet, mert ha már színeket visel egy férfi, akkor bvzinak van titulálva, de ezt le kell szarni. Mondjuk rájössz, hogy neked nemcsak jól áll, de nagyon tetszik a mélylila színű ing. De akkor jön, hogy ki mit fog gondolni, és inkább hagyod annyiban. De akkor is lilainges vagy a lelked mélyén, csak megtagadsz magadtól valamit.


És ezt MINDENNEL így kell. Nekem nagyon nehéz volt rájönnöm, hogy ki vagyok, kevertem azzal, aki ideálisan lenni akarok; azzal, akinek akarom, hogy mások lássanak; és azzal, akinek tévesen hittem magam.


Van az Oltári nőben (Runaway Bride) egy jelenet, mikor Richard Gere mondja Julia Roberts-nek, hogy a nő annyira elveszett, hogy azt sem tudja, hogy szereti reggelire a tojást, mert mindig az volt a kedvence, amit az aktuális pasija evett. (És ugye a végén leül, és pasik nélkül végigkóstolja a rántottát, buggyantott tojást, stb, és eldönti, hogy *ő* mit szeret.)


Bár vicces, de nekem ez sokat segített. (A hálóingekkel voltam ugyanígy.) Vagy ami még segített, és halál komolyan mondom, hogy megcsináltam magamat a Sims-ben. Egy verziót, aki most vagyok, és egyet, aki lehetek, és akarok is lenni, mindentől függetlenül. Nem azt nézve, hogy mitől leszek szexi, vagy kívánatos, hanem hogy minek örülök, ha a tükörbe nézek.


És jártam TB-s pszichológushoz is, ez inkább a szociális fóbiában és mások leszarásában segített. De a pszichológus olyan, mint egy edző, hogy először megmutatja, mit hogy kell, hogy ne sérülj meg, és onnan már megy egyedül is.

2020. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
70%

Külső: Eljár futni vagy hasonló ingyenes sportba kezd. Kipofozza a ruhatárát, előnyös frizurát vágat, szakállat növeszt ha az jobban áll neki.

Belső - szvsz sokkal fontosabb: Önismeretet tanul, komolyan foglalkozik vele, megtanulja kezelni az érzelmeit. Nekiáll olvasni, ismereteket szerez különféle témákban, gondolkodik, műveli magát. A szociális készségeit fejleszti, akár az ismerőseivel, akár szakirodalom vagy videók segítségével, akár szakemberrel. Változtat a hozzáállásán, nem próbál mindenkiben potenciális partnert látni, kötetlenül beszélget, ismerkedik emberekkel. Elveti a komfortzónáját, a megfelelési kényszert, feszegeti a határait, kipróbál új élményeket, hobbikat, akár egyedül is. Talál magának más célokat és boldogságforrásokat az életben, amiktől kiegyensúlyozottabb lesz.

Ha súlyos önértékelési problémái vannak, vagy ha nem tud mit kezdeni a szociális készségeivel, nem elmegy legalább pár alkalommal terapeutához vagy önismereti csoportba.

Nehéz? Nagyon. Hosszú ideig tart? Igen. Megéri? Hogy a francba ne érné meg, minden jobb annál, ha csak vegetál az ember.

2020. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!