Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az olyan nemi sztereotípiák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az olyan nemi sztereotípiákat meghaladtuk, miszerint a nő dolga a házimunka, a nő helye a konyhában van, stb., akkor ugyanezen itteni felhasználók számára ellenben miért evidencia az, hogy "nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"?

Figyelt kérdés

Vagy az egyenlőség annyit jelentene voltaképpen, hogy a kötelezettségek levetése, a kényelmi oldalnak nem feladásával? Egy nő nem akarja kitenni magát a visszautasítás kellemetlen érzésének, jó neki, ha csak fogadja a jelentkezőket (a férfiaknak is nyugodtabb érzés volna ez), de "a férfi legyen talpraesett, és udvaroljon"?

Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében. Azt nem értem, hogy akik ezt képviselik, azoknak hogyan nem villog ez az önellentmondás.


2020. jún. 10. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
85%
Pfff... Haver... szedd össze a szétgurult tökeid! Aztán ha már jól rögzítetted menj és éld a valódi életet ahelyett, hogy gyakorin siránkozol.
2020. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
90%
A ferfiak reszerol a kezdemenyezes nem nemi szerep, hanem szimpla oszton, ami a 80%-nal tokeletesen mukodik.
2020. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy az egyenlőség azt jelenti, hogy mindkét nem ugyanolyan esélyekkel indul mindenhol, például munkavállalás, és sehol se éri őket atrocitás a nemük miatt. Ebbe nem tartozik bele, hogy ki mit csinál a magánéletében, a párkeresésében.

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Aki nem szeretne, az nem kezdemény, aki szeretne, az pedig igen. Ennyire egyszerű.

A jelenlegi barátomnál például én kezdeményeztem az első beszélgetést, mert szimpatikusnak találtam. Mindketten az egyenjogúságot támogatjuk, vagyis senkire nem lehet rákötelezni semmit.

2020. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
3%
Mert a nemi szerepesdivel csak az előnyöket akarják, egyéb más, velejáró felelősséget nem. Ezért is hívják feministáknak őket és nem emberjogi aktivistának.
2020. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz felfogni, hogy mi a praktikus és mi az illem és az udvarlás? Én különbséget teszek.


Társként összedolgozni két egyenrangú ember tud olyan munkamegosztással, amiben mindenkinek minden a dolga és megegyezés kérdése, hogy ki miből vállal többet vagy kevesebbet, de teljesen le kell fedniük ketten a munkát és a háztartást, stb... Ez a praktikus. Az a praktikus, hogy ha dolgozom, a párommal párhuzamosan dolgozzak, hiszen akkor több pénzünk lesz és stabilabbak vagyunk anyagilag. És párhuzamosan végezzük a házimunkát, mert hamarabb végzünk és kijár a pihenés mindkettőnknek munka után. Ahogy az is praktikus, hogy a gyerekünk ha van, mindkettőnkte szülőként és az őt nevelő és szerető emberként tekintsen, ezért az is közös feladat.


Az udvarlás az nem praktikus szempont, hanem kultúra és biológia. Nincs mindkettőnknek farka, nem hordunk mindketten sminket és vörös rúzst, nem szülünk mindketten gyereket. Nem adunk egymásnak kölcsönösen rózsát. Mert a ki kultúránk ilyen. A mi biológiánk ilyen. Nálunk ezekben a szerepekben benne van a férfiasság és a nőiesség. Mindenki maga dönti el, hogy mit vet el és tart meg belőle, de a legtöbb esetben a gyengéd, gondoskodó nő és az erős, határozott férfi képe megmarad. Ezek alatt a pillanatok alatt szeretünk egymásba és fejezzük ki az egymás iránt érzett vonzalmat, szeretetet. Ezek apró szerepjátékok, amire nekem szükségem van.


A hétköznapok meg hétköznapok. Ott mindenkinek kötelessége van.

2020. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, párkapcsolatom van ,de egyedül élek. Igy tehát: főzök, mosok, mosogatok, takarítok +füvet/sövényt nyírok, biciklit pumpálok,sőt, ha kell fát fűrészelek, és bármit megcsinálok ami férfimunka, de az erőm lehetővé teszi.

Ennek ellenére sosem kezdeményezek, pedig nem vagyok előnytelen külsejű, bizonyára lenne esélyem, ha belevágnék.Meghagyom ezt a pasinak, de azért vannak női praktikák amivel jelét lehet adni annak,hogy bejön :)

2020. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nő kezdeményez, esik teherbe, szül és neveli a gyereket, akkor a pasi mit tett bele a kapcsolatba? Legalább a kezdeményezést vegye át, mert utána úgyis minden a nőre szakad biológiailag.
2020. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében."


Leírnád őszintén, hogy szeretnél-e egy barátnőt, aki felszed téged, hogy neked ne kelljen kezdeményezned, a háztartási teendőket, beleértve a főzést, kb. fele-fele alapon osztjátok fel egymás között, a szex pedig kb. minden második alkalommal abból áll, hogy ő lesz a behatoló fél felcsatolható pénisszel, te pedig a befogadó fél kutya pózban, vagy más, a számodra kényelmes pózban?

2020. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
7%
#7 Hát a mostani "írhatok énis először a srácnak vagy negyedjére is ő írjon rám?" kérdések alapján a nők semmit nem tesznek bele az kapcsolatba manapság...😁
2020. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen dolog.

A személyiségünk is néha ellentmondásos, és folyamatosan változó.

Persze értem amit mondasz, és igazad is van.

Csak arra gondolok, az én érzéseim, gondolataim hogyan működnek ebben a témában. Például pártolom azt, hogy egyenlő felek vagyunk egy párkapcsolatban, de ez nem azt jelenti, hogy ne szeretnék egy Férfit magam mellett tudni. És én is szeretem nőnek érezni magam.


Ha felszedesről van szó, az én részem az, hogy megfelelő jeleket küldök a férfi felé, aki ebből tudja, hogy sikere lesz, vagy ha esetleg addig nem figyelt volna fel rám, akkor fel fog. Már persze ha megvan a kölcsönös szimpátia, vonzalom.


Az, hogy másnál hogy működik, azt nem tudom, ez csak egy vélemény.

2020. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!