Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az olyan nemi sztereotípiák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az olyan nemi sztereotípiákat meghaladtuk, miszerint a nő dolga a házimunka, a nő helye a konyhában van, stb., akkor ugyanezen itteni felhasználók számára ellenben miért evidencia az, hogy "nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"?

Figyelt kérdés

Vagy az egyenlőség annyit jelentene voltaképpen, hogy a kötelezettségek levetése, a kényelmi oldalnak nem feladásával? Egy nő nem akarja kitenni magát a visszautasítás kellemetlen érzésének, jó neki, ha csak fogadja a jelentkezőket (a férfiaknak is nyugodtabb érzés volna ez), de "a férfi legyen talpraesett, és udvaroljon"?

Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében. Azt nem értem, hogy akik ezt képviselik, azoknak hogyan nem villog ez az önellentmondás.


2020. jún. 10. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
#30: Éppen arra akartam kihegyezni a dolgot, hogy ha pl. a szexualitás terén is egyenlőség van (mert van, nemde?), akkor pl. a kezdeményezés terén miért nincs. Pedig mindkettő ugyanúgy a párkapcsolat része. Ha a szexben a férfi rabszolgaként használná a nőt, rögtön jönne a hiszti, hogy hol van az egyenlőség, nem a középkorban élünk, oda kell figyelni a nők örömére is. Ha viszont ismerkedni kell, akkor 10 nőből max. 1 mondaná, hogy ő odamegy/odament beszélgetni, mert hát ő régimódi. (Különben is ez a férfi "feladata", más kérdés, hogy mit szólnának a nők, ha valaki azt mondaná, hogy az ő feladatuk meg a mosás-főzés-takarítás. Ha már nemi szerepek és sztereotípiák...) Milyen érdekes, hogy mindkét esetben a nők számára jobb/kényelmesebb a helyzet...
2020. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólásomnál, miszerint


"Ha van kedved, és tudsz erre szánni kb. 11 percet, akkor szerintem érdemes meghallgatnod egy férfi véleményét erről a kérdésről",


épp a lényeg maradt le (most utólag láttam, hogy nincs ott a link


(Szerintem férfiaknak és nőknek is érdemes elgondolkodni a meglátásain):


https://www.youtube.com/watch?v=F1VTTBmzvQk

2020. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

"Éppen arra akartam kihegyezni a dolgot, hogy ha pl. a szexualitás terén is egyenlőség van (mert van, nemde?), akkor pl. a kezdeményezés terén miért nincs."


Mert az egyenlőség nem azt jelenti, amit hiszel. Az egyenlőség azt jelenti, hogy szabad akaratomból választhatok olyat, aki tetszik. Nem azt jelenti, hogy akkor most minden nőnek kezdeményeznie kell.


(Csak megjegyzem, rohadtul irigylem, hogy itt a nemek közti egyenlőség vélt hiányára mindig a kezdeményezés van felhozva, mint eget rengető probléma, nem az, hogy ha egyenlőség van, akkor pl. apa miért nem marad otthon a saját gyerekével fele-fele időben.)


Az, hogy egyenlőek vagyunk, azt jelenti, hogy senkire nem lehet semmit rákényszeríteni. Ettől függetlenül egy nőnek bejöhet a háziasszony szerep, és akarhat olyan férfit, aki dominánsabb, ettől az EMBERI JOGAINAK nem szabad csorbulnia.


A nemi erőszak sérti az áldozatot emberi mivoltában. Ha nem megy oda hozzá senki kezdeményezni, azt érezheted sértőnek, de akkor sem lesz emberellenes cselekedet.

2020. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

"akkor pl. apa miért nem marad otthon a saját gyerekével fele-fele időben"


Na, ez pont praktikus dolog. Annak érdemes GYES-en maradnia, akinek kisebb a fizetése. Jellemzően az apa keres jobban. Viszont ismerek olyat, ahol az anyának magasabb a fizetése, és éppen ebből az okból az apa van GYES-en.


A szülők maguk döntik el. Nem foglalja törvény magába, hogy a nőnek kell otthonmaradnia, a szülőpár bármelyik tagja teheti.


Az érdekes inkább az, hogy valós felvetésekre csak ilyen fiktív ellenválaszokkal tud a vitapartner kibújni szándékozva tessék-lássék módon reagálni.

2020. jún. 13. 18:07
 35/61 anonim ***** válasza:

"A szülők maguk döntik el. Nem foglalja törvény magába, hogy a nőnek kell otthonmaradnia, a szülőpár bármelyik tagja teheti."


Akkor most már tudod a választ a téged foglalkoztató kérdésre is, csak próbáld logikusan végiggondolni:


A kezdeményezésben és ugyanígy érvényesül az egyenjogúság és a szabad akarat: megteheti a nő is, épp úgy, mint a férfi, és a férfiak számára sem kötelező, csak egy LEHETŐSÉG, amivel élhetnek, ha akarnak.

2020. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
35-öst tudom csak ismételni, gyönyörűen levezetted a választ magadnak, kérdező. Akkor érteni érted, csak nem tetszik.
2020. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

Csakhogy, ellentétben a kezdeményezéssel, ez valóban egy racionális, praktikus döntés, amiben az érvényesül, hogy anyagilag hogyan jár jobban a szülőpár ebben.


Nagyon könnyű ez a vita, kész válaszokat kapok egyszerűen a kezembe a felvetések ellen.

2020. jún. 13. 20:58
 38/61 anonim ***** válasza:

"Nem foglalja törvény magába, hogy a nőnek kell otthonmaradnia, a szülőpár bármelyik tagja teheti."


A törvény azt sem írja elő, hogy a férfiaknak kell kezdeményezniük, a férfiak és a nők is megtehetik.

2020. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
Megtehetik. De nem teszik, sőt, erről szól a kérdés, hogy azok, akik azt mondják, nem lesznek házi rabszolgák, mint a bigott felfogás szerint, azok miért mondják másik részről azt, hogy nehogy már egy pasi ne tudjon odamenni egy nőhöz, ő nem fog kezdeményezni, "az a férfi dolga".
2020. jún. 13. 21:16
 40/61 anonim ***** válasza:

"Ja és persze amikor kezdeményezni kell, akkor előjön az "én régimódi vagyok, ne mondjunk már le a hagyományos nemi szerepekről" mondóka, de ha a férfi már a párkapcsolatban azt mondaná, hogy "na, asszony, akkor legyünk régimódiak, a munka mellett gondoskodj a családról, ..... akkor sokan felháborodnának.


Én nem háborodnék fel, csak felhívnám rá a figyelmedet, hogy a hagyományos / "régimódi" családmodell nem az volt, amiről te írsz, hanem az, hogy a férfi volt a kenyérkereső, családfenntartó, egymaga gondoskodott a család megélhetéséről, anyagi biztonságáról, a nő pedig a háztartást vezette és a gyerekeket nevelte.

2020. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!