Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az olyan nemi sztereotípiák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az olyan nemi sztereotípiákat meghaladtuk, miszerint a nő dolga a házimunka, a nő helye a konyhában van, stb., akkor ugyanezen itteni felhasználók számára ellenben miért evidencia az, hogy "nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"?

Figyelt kérdés

Vagy az egyenlőség annyit jelentene voltaképpen, hogy a kötelezettségek levetése, a kényelmi oldalnak nem feladásával? Egy nő nem akarja kitenni magát a visszautasítás kellemetlen érzésének, jó neki, ha csak fogadja a jelentkezőket (a férfiaknak is nyugodtabb érzés volna ez), de "a férfi legyen talpraesett, és udvaroljon"?

Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében. Azt nem értem, hogy akik ezt képviselik, azoknak hogyan nem villog ez az önellentmondás.


2020. jún. 10. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
38%
#17: Számomra az is érdekes, hogy egy kapcsolat különböző szakaszait tekintve mennyire más az egyenlőségfogalom: a szexualitásban legyen egyenlőség, de a kezdeményezésben ne. Pedig mindkettő ugyanúgy a párkapcsolat része, ha jól tévedek. És persze az is érdekes, hogy mikor kit/mit tekintenek férfinak: a kapcsolat elején (vagyis pl. ismerkedéskor) azt, aki odamegy, és kezdeményez, később (együttéléskor) azt, aki átveszi a női szerepek/feladatok egy részét. Vagyis a férfi egyszer akkor férfias, amikor "férfi", másszor akkor, amikor "nő". Ja és persze amikor kezdeményezni kell, akkor előjön az "én régimódi vagyok, ne mondjunk már le a hagyományos nemi szerepekről" mondóka, de ha a férfi már a párkapcsolatban azt mondaná, hogy "na, asszony, akkor legyünk régimódiak, a munka mellett gondoskodj a családról, és csak a szexuális kielégülésem eszköze leszel", akkor valószínűleg sokan felháborodnának, hogy mi ez a dolog.
2020. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs azzal ha te férfiként nem akarsz kezdeményezni. Az egészségesen működő férfiak megteszik helyetted. Hidd el, amíg egy jó nőnél 10-20 pasi bepróbálkozik, te hiába lesed egy bokor mögül ő nem téged fog választani.


Másképp is leírom: egy valamire való nő nem szorul rá arra, hogy férfiak után kajtasson. Az a bajod neked is, hogy tudod, hogy így van.

2020. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:
Az a bajod, 22-es, hogy ezzel a magadra erőltetett macsó szereppel remélsz magadnak néhány potya privátot, de nem olvasol, csak írsz, így magadat hozod kínos helyzetbe.
2020. jún. 10. 21:13
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
23 Te még bugyutább vagy mint hittem.Szerinted én férfi vagyok? :D Szerinted a privátokat várom? Szerinted nincs kapcsolatom? Hagyjuk is ezt itt ennyiben, mert ez már nekem kínos...
2020. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

Mivel anonim oldal, és úgy írtál, könnyen feltételezhettem. Ellenben ezzel sem vágod ki magadat abból, hogy úgy írtál fellengzősen, hogy az eddigieket nem olvastad el.

Ha írni nem vagy rest, furcsa, hogy olvasni miért nem veszel fáradtságot.


Ezen az sem változtat, ha hirtelen támadóvá válsz, menteni a helyzetedet. Ez bizony csúnya öngól volt.

2020. jún. 10. 21:28
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

"nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"


Ismerősi körömben a legtöbbször a nő intézte úgy, hogy összejöjjön a hapsival. Megvannak a női praktikák, hogy úgy tűnjön, hogy a férfi ismerkedett meg a nővel, pedig valójában a nő választotta ki és "szedette fel magát".

2020. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész a "nő dolga a házimunka" akkor változott meg, mikor a nők is ugyanúgy elkezdtek dolgozni. Akár 12 órában. Elvileg (khm) ugyanannyiért. Egy nap meg ugyanúgy 24 óra, és ugyanúgy (Jó lenne!) 8 órát kéne aludni. Magyarul vagy a pasi is bepakolja a mosogató gépet, vagy a csaj fogja feldobni a pacskert végkimerülésben.

Ahogy körbenézek, én azt látom, hogy abban a családban, ahol apuka jól keres, és el tudja tartani a családot, ott igenis anyuka boldogan konyhatündér, meg gyereket nevel, és ki is szolgálja a férjét ágynál, asztalnál. Még mindig sok férfi és nő számára ez jelenti a boldog családot. (Másnak meg nem, és ez így van jól.)

Azt is sok családban látni, hogy apuka dolgozik kevesebbet, már ha egyáltalán... Kevesebbet keres. De többet költ: cigi, pia, ku.rvák. Az anya dolgozik, háztartást vezet, gyereket nevel, szerel, intézkedik. Az ilyen családban felnőtt, egyébként nem kevés, fiatal nő joggal mondja azt, hogy majd bolond lesz egy ilyen koloncot venni a nyakába. Eszébe sincs pasit felszedni, főleg nem olyat, aki még megszólítani is lusta. Elég sokat elárul ez az emberről.

Közben meg kapásból ott a rengeteg példa, hogy egyesekre szinte rámásznak a nők. Gazdag, híres, nagyon jóképű, és a többi. Nem győzik lerázni azokat a nőket, akik állítólag nem kezdeményeznek.

Ez olyan, mint amikor a falu legcsúnyább lánya duzzog a bálban, hogy a mai pasik senkit sem kérnek fel táncolni. Közben meg tele a parkett...

Ugye érted?

2020. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
0%
#25: Itt ennél többet ne várj. Személyeskedések, sértegetések, okoskodások jönnek dögivel, de érvekkel alátámasztott cáfolatokat nem tudnak felsorakoztatni. Az én hozzászólásaimat is csak lepontozni tudták, de senki sem hozott fel semmilyen érdemleges ellenvetést. Mondjuk nem is csoda, mert kb. önmagukat kellene megcáfolniuk, és ordas nagy hazugságokba kevernék saját magukat.
2020. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
0%
#26: És ha egy nő szedeti fel magát, akkor szerinted a nő is kezdeményez? Nem. Akkor is ugyanúgy a férfinak kell kezdeményeznie, szóval nehogy már elájuljon valaki attól a nagy hőstettől, hogy egy nő felszedet magát. Attól, hogy valaki illegeti magát a férfiak előtt, még nem lesz kezdeményező.
2020. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor az egyenlőség nem terjed ki pl. arra sem, hogy a házaséletben a felek egyenlőek legyenek? Ezek szerint akkor a férfi nyugodtan használhatja "szexrabszolgaként" a nőt, leszarva, hogy a nő kielégül-e vagy nem? Vagy pl. egy kapcsolatban/házasságban mondhatja a férfi, hogy mivel nincs egyenlőség, ő szabja meg a nőnek, hogy mit csinálhat, ő adja neki a pénzt stb.?"


Nem, még mindig nem szabad a nemi erőszak, akármennyire is áll rá.


Úgy sem fogod megérteni, de próbáljuk ki.


A jog nem mondhatja meg, hogy két ember mibe egyez bele otthon. Nem, a férfi nem döntheti el, hogy mostantól nemi erőszak van. Az van otthon, amit az a két fő, akik kapcsolatban vannak, eldöntenek.


Ugyanígy ha a pár eldönti, hogy a férfi keresi a pénzt, a nő meg otthon sepreget, abba sem szólhat bele senki, ha ez kettejük döntése.

2020. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!