Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az olyan nemi sztereotípiák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az olyan nemi sztereotípiákat meghaladtuk, miszerint a nő dolga a házimunka, a nő helye a konyhában van, stb., akkor ugyanezen itteni felhasználók számára ellenben miért evidencia az, hogy "nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"?

Figyelt kérdés

Vagy az egyenlőség annyit jelentene voltaképpen, hogy a kötelezettségek levetése, a kényelmi oldalnak nem feladásával? Egy nő nem akarja kitenni magát a visszautasítás kellemetlen érzésének, jó neki, ha csak fogadja a jelentkezőket (a férfiaknak is nyugodtabb érzés volna ez), de "a férfi legyen talpraesett, és udvaroljon"?

Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében. Azt nem értem, hogy akik ezt képviselik, azoknak hogyan nem villog ez az önellentmondás.


2020. jún. 10. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

"...nem lesznek házi rabszolgák, mint a bigott felfogás szerint, azok miért mondják másik részről azt, hogy nehogy már egy pasi ne tudjon odamenni egy nőhöz, ő nem fog kezdeményezni, "az a férfi dolga".


Azért kérdező, remélem te is érzed, hogy az "egy életen át cselédként kiszolgálni" és az "5 percre felemeli a s_ggét, hogy odamenjen a lányhoz és bemutatkozzon" között óriási különbség van!

2020. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

Nem, ez elvi kérdés. Ha nincs női szerep, aminek meg kell felelni, nincs elvárandó férfi szerep sem.

Nem látod benne, hogy ez egy.

2020. jún. 14. 08:03
 43/61 anonim ***** válasza:
42: Bizonyos szerepek azért megmaradtak, ezt te is belátod. A nő "dolga", hogy kívánatos legyen, a tiéd meg, hogy odamenj és elhívd. Ettől még nem biztos, hogy a nő dolga mosni a sz_ros gatyádat, és ugyanígy valószínűleg ma már a te munkád sem az, hogy 16 órát tolod a csillét a szénbányában, vagy háborúzol. Ez nem elvi kérdés, ez tény :)
2020. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

"Ha nincs női szerep, aminek meg kell felelni, nincs elvárandó férfi szerep sem."


Igazad van, tényleg nem elvárandó egy férfitól, hogy merjen és tudjon ismerkedni, kezdeményezni.


Mint ahogy neked sem lehet elvárásod egy nővel szemben az, hogy kedves, mosolygós legyen, ápolt legyen, rendszeresen mosson fogat, csinosan öltözködjön, figyeljen az alakjára, ne legyen rajta 30-40 kg túlsúly, ne beszéljen trágárul, stb.


Nem lehet ilyen téren elvárásod a nőkkel szemben, mert mindenki úgy éli a saját életét, ahogy jónak látja.


Nem lehet elvárásod, viszont ha belegondolsz, hogy te mennyi eséllyel választasz társnak olyan nőt, aki örökké búval bélelt, folyton panaszkodik vagy éppen rendszeresen hisztizik, súlyosan elhízott, mellé előnytelenül öltözik, kellemetlen testszaga van és rossz a lehelete, mert nem tisztálkodik / mos fogat kellő gyakorisággal, akkor talán könnyebb elfogadnod, vagy legalább megértened, hogy a nőknek sem elvárásuk, hogy egy férfi kezdeményezzen, pusztán egy szűrési lehetőség, aminél elválik, hogy megvan-e az az alap férfi habitus a potenciális partnerben, ami számukra fontos, amire vágynak egy férfiban.

2020. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

"Bizonyos szerepek azért megmaradtak, ezt te is belátod."


Tehát mazsolázol abból, hogy mi maradjon, mi menjen. Már haladunk az elismerés felé.


"A nő "dolga", hogy kívánatos legyen"

A-a. Például ez is. Itt olvasható, hogy amíg egy férfinek régen elég volt "csak lennie", ma már elvárható, hogy adjon magára ilyen téren.


"ugyanígy valószínűleg ma már a te munkád sem az, hogy 16 órát tolod a csillét a szénbányában"

Az enyém nem is, a bányászoké igen. Ahogyan akkor sem mindenki csinálta ezt, csak a bányászok.


"vagy háborúzol."

Speciel katona vagyok, szóval dobálod fel nekem a magas labdákat, sorra. Nem irigyellek, nehéz helyzetben vagy ebben a vitában.


----------


"Mint ahogy neked sem lehet elvárásod egy nővel szemben az, hogy kedves, mosolygós legyen, ápolt legyen, rendszeresen mosson fogat, csinosan öltözködjön, figyeljen az alakjára, ne legyen rajta 30-40 kg túlsúly, ne beszéljen trágárul, stb."


Ez _nem_ a nők keresztje, ne csinálj mártírt magadból, minden ember felé elvárás.

Egyre egyszerűbben leszerelhetőek a próbálkozások.


"Nem lehet elvárásod, viszont ha belegondolsz, hogy te mennyi eséllyel választasz társnak olyan nőt, aki örökké búval bélelt, folyton panaszkodik vagy éppen rendszeresen hisztizik, súlyosan elhízott, mellé előnytelenül öltözik, kellemetlen testszaga van és rossz a lehelete, mert nem tisztálkodik / mos fogat kellő gyakorisággal, akkor talán könnyebb elfogadnod, vagy legalább megértened"


Jajj, mert a nőknek csupa ilyen párt kell elszenvedniük, ha férfit választanak?


Ezek már csak kapálózások, amivel kísérletet teszel kibújni a hurokból.

2020. jún. 14. 11:50
 46/61 anonim ***** válasza:

"Ez _nem_ a nők keresztje, ne csinálj mártírt magadból, minden ember felé elvárás."


Miért csinálnék magamból mártírt azzal, hogy leírom, hogy NEKED nem lehet elvárásod úgy általában a nőkkel szemben, hogy hogy nézzenek ki, mennyire törődjenek a külsejükkel, vagy éppen milyen legyen a személyiségük, viszont nyilván jogod van a párválasztásnál olyan nőt választani, akiben megvan az, amit Te keresel?


Amúgy hol írtam szerinted, vagy akár csak hol sugalmaztam, hogy a fentiek csak nőkre érvényesek?


Nem az illető neme volt a lényeg az analógiában, a mondatban egyszerűen azért szerepelt a női nem, mert feltételeztem, hogy heteroszexuális férfi vagy.


De ha már szóba hoztad, hogy nem csak a nők felé elvárás, amit felsoroltam, épp a lényegen siklottál át: pont azt hangsúlyoztam, hogy nem lehet elvárásod a nőkkel szemben általában, hogy milyenek legyenek, viszont lehet elvárásod olyan tekintetben, hogy a Te párod/leendő párod milyen legyen, és jogod van a saját választási szempontjaidhoz, de ugyanilyen módon egy nőnek is lehet számára fontos szempont a társkeresésnél, hogy olyan férfit akar maga mellé, akiben van olyan fokú önbizalom, talpraesettség és határozottság, ami ahhoz kell, hogy oda tudjon, oda merjen menni hozzá, ha meg akar vele ismerkedni.


Most már nem tudom eldönteni, hogy nem tényleg nem érted-e ezeket az analógiákat, vagy úgy teszel, mintha nem értenéd őket.

2020. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Nem az analógiát nem értem, hanem ez egyszerűen nem analóg példa.


Amiket megfogalmaztál egyaránt lehetnek elvárások, vagy hagyhatóak el, valaki által, és valaki felé, a nemeknek ezzel semmi kapcsolódása nincs, ahogy korszerű szóval a "társadalmi nemeknek" sem.


Teljesen más kontextus, mint amiről én beszélek, vagyis hogy a nemi sztereotípiák meghaladását hangsúlyozzák azok, akik másfelől nemi sztereotípiára hivatkozva jelölnek ki valamit feladatként, egy szabott nemiség vonzatában.

2020. jún. 14. 13:39
 48/61 anonim ***** válasza:

Nem érted, hogy ez nem férfiszerep, hanem egy férfié, a páromé, aki egy.


Ha a férjemmel megbeszéljük, hogy itthon maradok, akkor az nem női szerep lesz, hanem az én szerepem. Mert ha azt beszéljük meg, hogy ő marad itthon, akkor sem női szerepet vesz fel.


Keveritek a jogot a vonzalommal.

2020. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

"Speciel katona vagyok, szóval dobálod fel nekem a magas labdákat, sorra. Nem irigyellek, nehéz helyzetben vagy ebben a vitában."


Értelek, de azt te választottad. Olyan, mintha szakács nőtől várnád, hogy tudjon főzni. Nem minden nő szakács. (És félreértés ne essék, mindent amit írtam, mint 33 éves férfi írom, csak fura ez a "bezzeg a nők" rinya, főleg egy katonától)

2020. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

”Értelek, de azt te választottad. Olyan, mintha szakács nőtől várnád, hogy tudjon főzni. Nem minden nő szakács. (És félreértés ne essék, mindent amit írtam, mint 33 éves férfi írom, csak fura ez a "bezzeg a nők" rinya, főleg egy katonától)"


Ez nem rinya, ez a kettős mérce feletti sértett igazságérzet. Mondtam, menyasszonyom van, nem a személyes érintettség, hanem a groteszk helyzet miatti ellenszenv az, ami miatt szóvá teszem, bár többekig ez a mellékes kis részlet most sem jutott el.


Valóban, én választottam. De a példa következetesen megáll. Régen sem "ment háborúzni" csak azért valaki, mert férfi. Akkor ment, ha hadi állapot volt. Akkor pedig ma is megy, ugyanis a sorkötelezettséget eltörölték, de a hadkötelezettség ma is érvényben van.

Ugyanaz.

Ebből az érvelési spirálból nem lehet kijutni, itt egyetlen objektív álláspont van.

2020. jún. 14. 20:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!