Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az olyan nemi sztereotípiák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az olyan nemi sztereotípiákat meghaladtuk, miszerint a nő dolga a házimunka, a nő helye a konyhában van, stb., akkor ugyanezen itteni felhasználók számára ellenben miért evidencia az, hogy "nehogy már a nő közeledjen, a férfi dolga a felszedés"?

Figyelt kérdés

Vagy az egyenlőség annyit jelentene voltaképpen, hogy a kötelezettségek levetése, a kényelmi oldalnak nem feladásával? Egy nő nem akarja kitenni magát a visszautasítás kellemetlen érzésének, jó neki, ha csak fogadja a jelentkezőket (a férfiaknak is nyugodtabb érzés volna ez), de "a férfi legyen talpraesett, és udvaroljon"?

Akkor vagy tartsuk meg a nemi szerepeket, vagy bontsuk le egészében. Azt nem értem, hogy akik ezt képviselik, azoknak hogyan nem villog ez az önellentmondás.


2020. jún. 10. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
94%

Brühühü, csúnya, belsőt tekintve is selejtes, full életképtelen, csóró pasit miért nem akarnak maguknak felszedni a jó nők, hogy anyuci szerepét átvegyék ÉS jusson ingyen punci is???

Érthetetlen.

Szemét nők...

2020. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
62%
Ha van kedved, és tudsz erre szánni kb. 11 percet, akkor szerintem érdemes meghallgatnod egy férfi véleményét erről a kérdésről.
2020. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
20%
#3: "Kezdjük ott, hogy az egyenlőség azt jelenti, hogy mindkét nem ugyanolyan esélyekkel indul mindenhol, például munkavállalás, és sehol se éri őket atrocitás a nemük miatt. Ebbe nem tartozik bele, hogy ki mit csinál a magánéletében, a párkeresésében." Szóval akkor az egyenlőség nem terjed ki pl. arra sem, hogy a házaséletben a felek egyenlőek legyenek? Ezek szerint akkor a férfi nyugodtan használhatja "szexrabszolgaként" a nőt, leszarva, hogy a nő kielégül-e vagy nem? Vagy pl. egy kapcsolatban/házasságban mondhatja a férfi, hogy mivel nincs egyenlőség, ő szabja meg a nőnek, hogy mit csinálhat, ő adja neki a pénzt stb.? Ugye, hogy a párkapcsolatok területére vonatkozóan is harcoltak a nők az egyenlőségért? Vagy akkor meghazudtoljátok mindazt, ami az elmúlt évtizedekben végbement a világ egy részében? Vagy akkor erre ki kell találni egy másik fogalmat? Csak mert tényleg őszintén kíváncsi lennék, mit szólna egy nő, ha a férfi azt mondaná, hogy az ágyban csak a férfi kielégülése számít, és a nőnek akkor és annyiszor kell az ő rendelkezésére állnia, amikor és ahányszor a férfi akarja.
2020. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
90%
Ugye ez sem fog zavarni, hogy a lány megkéri a kezed és otthon maradsz gyesen, és nyilván az sem, ha gyerekeid csak az anyjuk vezetéknevét kapja, amit te is felvettél.
2020. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
17%
#7: "Ha a nő kezdeményez, esik teherbe, szül és neveli a gyereket, akkor a pasi mit tett bele a kapcsolatba? Legalább a kezdeményezést vegye át, mert utána úgyis minden a nőre szakad biológiailag." Nem kötelező gyereket szülni, főleg nem olyan faszinak, aki telibe szarja a nőt és a családot. Amúgy fordítva is megközelíthetjük a kérdést: ha a férfi kezdeményez, szervezi a randit, utazik a randi helyszínére, fizet, akkor a nő mit tett bele a kapcsolatba? Szülni egy nő már csak annak fog, akit kiválasztott magának, szóval hacsak nem olyan idióta valaki, hogy egy őt letojó faszinak szül gyereke(ke)t, akkor valószínűleg neki sem akkora teher gyereket vállalni. Mindig a nő választja ki, hogy kivel jön össze, és ha ő egy szar alaknak szül gyereket, akkor meg is érdemli a sorsát.
2020. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
14%
Sejtettem, hogy le fognak pontozni, nem is vártam mást, amúgy tényleg kíváncsi lennék, ki milyen cáfolattal tud előállni. Mert szerintem az egyenlőségért pl. szexuális téren is folyt/folyik a küzdelem. Vagy tévednék? Vagy kezdjünk el maszatolni a fogalmakkal, és próbáljuk bebizonyítani a fehérről, hogy az fekete, hogy az egyenlőség fogalom nem is azt jelenti, amit?
2020. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a nő választ, persze...

A Megint Malcolm egyik része jut eszembe. A kis cingár fekete fiúhoz odamegy egy csúnya, kövér, magas fekete csaj.

"Van csajod?"

"Nincs."

"Há most má' van."


Úgy elnézném a fejtek, ha egy 180 centis, 90 kilós NDK-s úszónő odamegy, és választ. 😂 Egyedül felviszi a hűtőt az emeletre. 😂 A ti fogalmaitok szerint teljesen emancipált.

2020. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

"Az udvarlás az nem praktikus szempont, hanem kultúra és biológia. Nincs mindkettőnknek farka, nem hordunk mindketten sminket és vörös rúzst, nem szülünk mindketten gyereket. Nem adunk egymásnak kölcsönösen rózsát. Mert a ki kultúránk ilyen. A mi biológiánk ilyen. Nálunk ezekben a szerepekben benne van a férfiasság és a nőiesség. Mindenki maga dönti el, hogy mit vet el és tart meg belőle, de a legtöbb esetben a gyengéd, gondoskodó nő és az erős, határozott férfi képe megmarad. Ezek alatt a pillanatok alatt szeretünk egymásba és fejezzük ki az egymás iránt érzett vonzalmat, szeretetet. Ezek apró szerepjátékok, amire nekem szükségem van."


Úgy tűnik, nem is veszed észre, mennyire önmagaddal szemben érvelsz. A háztartás milyensége nagyon is kulturális hátterű. Egészen mást jelent az arab világ kulturális közegében, mint Észak-Amerikában. Ahogyan az udvarlás, úgy a háztartás is pusztán kulturális diverzitást ad.

Tehát ha elvetjük a kultúra azon részét, hogy a nő helye a konyhában van, vagy a nő maradjon otthon GYES-en, akkor azzal nem fér össze, hogy "én nem megyek oda egy férfihez, az ő dolga, hogy felszedjen".

Te magad összegzed, hogy kellenek neked ezek a szerepjátékok. A háziasság maga is ebbe vonható, nőies szerepjátékba. Nem a rúzs és a szemspirál, ahogy a férfinek sem a nyakkendő, mert az külsőség, nem pedig tényleges szerep. A kettőt dolgot nem lehet összevonni.


Illetve:


"Leírnád őszintén, hogy szeretnél-e egy barátnőt, aki felszed téged, hogy neked ne kelljen kezdeményezned, a háztartási teendőket, beleértve a főzést, kb. fele-fele alapon osztjátok fel egymás között, a szex pedig kb. minden második alkalommal abból áll, hogy ő lesz a behatoló fél felcsatolható pénisszel, te pedig a befogadó fél kutya pózban, vagy más, a számodra kényelmes pózban?"


Az utolsó mondatot miért is? A nőnek a behatolás az talán valami áldozat volna, egy bevállalandó kényelmetlenség? Neki a behatolás az örömforrás, miképp ez a férfinek, ne tegyünk úgy, mintha a férfinek ezt a "terhet" is felesben át kellene vállalnia tőle a párkapcsolatonban - ellenben a férfi irányába történő behatolás sem a férfinek, sem a nőnek (aki nem is tud "behatolni", csak egy, a teste részét nem képező műanyag darabot bedugni) nem jelent élvezetet. A férfinek fáj (már csak azért is, mert nincs hüvelye, és a nőkből sem mindenki kedveli az anált), a nőnek pedig semmilyen valós érzést nem nyújt. Nálad esetleg a bosszút.

Furcsa dolgok lehetnek a lelkedben, ha a szexre büntetésként gondolsz, amit a férfi fél számára nyújtanál.

Még ha el is marad az orgazmus, a nőnek a szex nem vonható egybe azzal, hogy egy műanyag darabbal pusztán a bosszú érzéséért anális erőszakot vizionáljunk minden második alkalommal "a férfivel szemben is", mint párkapcsolati egyenlőség.


Egyébiránt menyasszonyom van, én kezdeményeztem nála, és én mosogatok, főzök, hajtogatok, rakom el a tiszta ruhákat, viszem le a szemetet a háztartásban - az ő része a mosás. Próbálok minden terhet levenni róla.


Én az itteni női felhasználókról beszélek. Akik egy fentebbi kérdésnél azt írják, nehogy már ők kérjék el egy pasi telefonszámát, olyan férfi nem is kell, aki nem kezdeményez elsőként őhelyettük, milyen életképtelen férfi az, aki udvarolni sem tud, ellenben a másik végről kikérik maguknak a háziasság elvárását a női szerephez társítva, vagy hogy a nő maradjon otthon GYES-en.

2020. jún. 10. 19:46
 19/61 A kérdező kommentje:

"Ugye ez sem fog zavarni, hogy a lány megkéri a kezed és otthon maradsz gyesen, és nyilván az sem, ha gyerekeid csak az anyjuk vezetéknevét kapja, amit te is felvettél."


Már ez sincs feltétlenül így. Egyrészt kiment a divatból (általan nagyon helyesnek gondolva), hogy egy nő a nevét elhagyva csak egy "né" legyen, a férfi tárgya, identitást adó név nélkül, Kovács Jánosné. Másfelől a gyerekeknek is sokan adnak kötőjeles családnevet, nekem alapvetően szikpatikusan (bár ez praktikusan nem tartható a végtelenségig, mert nyolc családnév már kezelhetetlen lesz).

Tehát: ha egyik oldalon képviseljük a nemi szerepek eltörlését, közelebbről a női nemi szerepek hátrányainak meghaladását, akkor ne várják el ugyanezek a személyek a férfitől, hogy "ő hívjon el, én nem megyek oda hozzá".

2020. jún. 10. 19:54
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
#17: A nők nagy része nem kezdeményez, ez tény. Mivel a nők nagy része nem kezdeményez, ezért a férfiaknak kell, ha akarnak valamit, ez is tény. Mivel a férfiak kezdeményeznek (már ha...), ezért a nő dönti el, hogy a nála kezdeményezők közül kinek ad esélyt, kit választ. Vagy talán tévednék?
2020. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!