Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az miért jár lemondásokkal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért jár lemondásokkal a nők számára, ha összejönnének egy egyszerű melóssal?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 14:04
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 anonim ***** válasza:
26%

Melós és melós között is óriási különbségek lehetnek, ahogy diplomás és diplomás között is.

És hát a fizetésük között is, ahogy a diplomások fizetése között is.

Agyoniskolázott, pedigrés diplomásaink nagyon fel tudnak vágni itt az olvasottságukkal, meg a fizetésükkel. Hogy lehet, hogy mégsem tart az ország sehol??

2021. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/126 anonim ***** válasza:
74%
Mi sem kérkedünk Bulgakovval, és valamennyire az egyszerű gondolkodásodat mutatja, hogy akkor megemlítesz egy másik írót, hogy bebebe, én ezt olvastam, ti nem. (Ráadásul megemlít egy elméleti fizikust, amikor irodalomról beszélünk. Én is olvastam Michio Kakut és Hawkingot, Dawkinst,de ez nem ide tartozik és csak a "nincsen bennünk sok közös" állítást húzza alá. ) Belemehetünk egy ki-mit olvasott párbajba, de ez nem erről szól, és nagyon szomorú, hogy neked ennyi jött le belőle. Én nem bánom, ha a kiválasztottam nem olvasta Bulgakovot, de olvasott mást, mert tudunk egymásnak új dolgokat mutatni, persze legyen közös metszet is. Engem az zavar, amikor valakinek az életének nem alapvető része a (szinte) mindennapos olvasás, amikor unalmasnak tartja a színházat, nem beszél nyelveket, és a hobbija a sörözés a haverokkal vagy a foci meg a forma1. Tudom, hogy nem minden munkás ilyen, de a nagy részük igen, és aki azt állítja, hogy ugyanolyan könnyen találok olvasott, színházba járó embert egy gyártósoron mint egy egyetemen, annak hiányzik egy kereke, szerintem.
2021. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/126 anonim ***** válasza:
18%

61

Mert azbértelmes diplomas nem megy allami szferába, szaré'hugyé' dolgozni, a döntéseket meg sajna ott hozzák. Inkabb versenyszféraba megy....Hát ezért.

2021. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 A kérdező kommentje:

#62


Tudtam Landau-ról hogy kilóg az orosz szépirodalomból. Tudom hogy kicsoda, igazából azért említettem mert nem nézem ki senkiből, aki irodalommal, vagy művészetekkel foglalkozna, hogy tudná hogy kicsoda. Az a tapasztalatom, hogy aki a műveltségére büszke az általában totál analfabéta műszaki tudományokból, matematikából és fizikából. Míg fordított esetben azt tapasztaltam, hogy a többi ember elég széles látókörű.


Landau a keleti blokk elméleti fizika képzésének alapirodalmát írta meg a szovjet unióban A könyvei nem túl olvasmányosak olyanoknak, akik nem művelik a matematikát kimagasló szinten.


A faterom életének alapvető része az olvasás, ő az összes Budapesti könyvtár teljes kínálatát hamar kiszokta olvasni. Pedig csak egy egyszerű melós volt. Igaz nagyapám mindig megszólta, hogy már megint csak olvas. :) Ezeket a dolgokat nehéz előre megítélni.

2021. aug. 1. 11:01
 65/126 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleim korosztályában még a munkás osztály is olvasott. A szüleim, nagyszüleim is. A nagymamám végig olvasta a világirodalom remekeit. (De beszélgetni nem sokat tudtunk róla). Ma már viszont nem így van, még a diplomások között sem. De fenntartom, hogy másként értékel egy könyvet (társadalmi jelenséget stb) egy tanult ember, és másképp egy munkásosztálybeli. Nekem az is fontos, hogy lehessen ezekről érdemben beszélgetni. Én társkeresésnél azért szeretek telefonon beszélni, mert már a hangjából, beszédstílusából hallom valakinek, hogy mennyire egyszerű vagy komplex gondolkodásmódja van. (Még mielőtt kifejtenénk komolyabb témákat. És mindig beválik, amit gondolok!) Az a baj, hogy a műveltséget mindenki csak a saját szintjén tudja megítélni. Tehát magunkhoz mérjük a szintet. Ezért van az, hogy sok munkásosztálybeli számára "sznob" az, aki élvezi a színházat, klasszikus zenét hallgat és kiállításokra jár. Mert nem tudják elképzelni sem, hogy valaki ott jól szórakozzon. Lásd itt is az egyik hozzászólót.

Beszélgettem, ismerkedtem már olyannal, akinek nem volt erős irodalmi érdeklődése, de a történelemben, társadalomtudományokban elég penge volt. Izgalmas beszélgetéseink voltak. De ő is diplomás volt.

Mivel diszkalkúliám van, rengeteg tudományos dologban nem vagyok jó. Érdeklődésem van, de nem olyan típusú a gondolkodásom. Én készséggel elismerem, ha valakinek jó matematikai gondolkodása van. De itt is az van érvényben, hogy nincs igazán közös metszet.

A kérdésben viszont egyszerű melósról volt szó, nem olyanról, aki szabadidejében olvas és színházba jár, mert az nem egyszerű melós. Tehát legközelebb ne tégy fel félrevezető kérdést. :-)

És nem tartom lenézésnek, ha hozzám illő párt keresek. Ha egy vékony, sportos nő keres sportos párt, azt ti is megértitek többnyire. Ezt miért nem?

2021. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 A kérdező kommentje:
Igazából nincs ezzel baj, mindenki keressen olyan párt amilyet szeretne.
2021. aug. 1. 11:21
 67/126 anonim ***** válasza:
87%

#66

Na, egyezzünk ki ennyiben, hogy ez a helyes hozzáállás és ne legyen rossz dolog, ha valaki nem jönne össze "egyszerű" munkásokkal.

2021. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 anonim ***** válasza:
62%

Nos, én szakmunkás vagyok (nő). Nyugodtan bele lehet kötni, le lehet prolizni, nem érdekel. Úgy gondolom, aki lenézéssel áll hozzám, az magát minősíti.

Az intelligenciát értékelem, a szobokat viszont nem. Imádok olvasni, a szépirodalomtól a tudományokig sokmindent, de nem fogom csak azért végigolvasni bizonyos írók műveit és színházba járni, hogy elmondhassam, "na, ez is kipipálva, most már értelmiségi vagyok".

Ez annyira erőltetett, mesterkélt. Senki nem lesz kevesebb attól, hogy nem jár színházba és nem olvas mondjuk, Bulgakovot, mert ez nem az ő világa. Ha több diplomám lenne, akkor sem szeretném.

Rengetegen csak felvesznek egy tudálékos álarcot, hogy ezzel többnek tűnjenek. Mert van, aki az alacsony végzettsége miatt komplexusos, más meg a magas végzettsége ellenére is az marad.

Az meg elég életszerűtlen, hogy esténként, a vacsoránál Bulgakovról és az atomfizikáról társalognak.

2021. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/126 anonim ***** válasza:
100%

68 Pontosan azt húztad alá, amiről beszéltem. Aki nem élvezi a színházat és nem olvas klasszikusokat, az meg van róla győződve, hogy ez sznobizmus és azért mennek az emberek, hogy kipipálhassák: ez is megvolt. Fel sem fogod, hogy valaki ezt élvezi és ilyen társat keres. Ha valaki értelmes dolgokról szeret beszélgetni, az számodra "tudálékos álarc". Számomra nem életszerűtlen esténként általunk olvasott jó könyvekről, társadalmi eseményekről, filozófiáról, teológiáról, mitológiáról beszélgetni. Ez a mindennapjaim része. Ha számodra az, megint az igazolod, hogy nincs átfedés közöttünk.

Ja, és senkit nem nézek le ezért. Ettől te lehetsz sokkal jobb ember mint én. De pontosan megmutatta a hozzászólásod, miért olyan kicsi az átmenet a két csoport között. Mert te hamarabb elfogadnád, ha bdsm-hez keresnék partnert, mint hogy olyat akivel lehet beszélgetni vacsoránál Bulgakovról.

2021. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/126 anonim ***** válasza:
77%

#69

Na-na! Azért ez eléggé dióhéjban volt megfogalmazva, így általánosítónak tűnhet a hozzászólásom. Az nem baj, ha valaki valóban élvezi például a színházat és irodalmat, az pedig egészen más, mint amikor valaki amolyan "kényszerböl", teszi, amit említettem fentebb is. Attól, hogy valaki diplomás, nem kell felvenni bizonyos szokásokat, hobbikat, ha amúgy nem érdekli, nem lesz kevesebb.

Filozófiáról, teológiáról, művészetekről is jól el lehet beszélgetni, diploma nélkül is.

Számomra kevés az, ha valaki csak azt tudja szajkózni, amit az egyetemen a fejébe vertek. Jobban értékelem, ha vannak egyéni gondolatai, sajátos meglátásai, mer gondolkozni, nem csak követi a sémát, amit tanítottak neki.

Nos, a bdsm legalább annyira érdekes téma, mint bizonyos írók és műveik. Én például nem zárkózom el egyiktől sem.

De ezen nem változtatna az sem, ha diplomás lennék.

2021. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!