Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az miért jár lemondásokkal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért jár lemondásokkal a nők számára, ha összejönnének egy egyszerű melóssal?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 14:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/126 anonim ***** válasza:
65%

Megynugtatlak, a diploma is egy szakmat ad, max nem a koszban, hanem irodaban fetrengsz. Es attol, ha valaki ert 1 szakmahoz, nem fog mindenhez erteni.


Egy diplomas is tud paraszt, alkesz lenni es egy melos is fogalmazhat szofisztikaltan, ne adj isten meg olvashat is szociologiat. Tapasztaltam. Amikor kiadok egy feladatot es francot nem fog fel belole, angolul makog, emberekkel nem tud beszelni, de minden nap ajnarozza magat, hogy o mennyit tanult szegenykem. Sok bolcsesszel meg mas bufeszakossal dolgozom amugy. Pialos sztorikkal tudnak jonni, de emberileg nullak.


A helyzet tok ugyanaz, mint most a melegekkel. Sokan nem is beszeltek veluk, nem ismerik oket, ezert fantazialepek alapjan elitelik oket, makd magukat felmentik "en tobb vagyok" dumaval.


Diplomastol emberileg tobbet varok el. De tudjuk, hogy nem ad jellemet es belso tulajdonsagokat, es sokszor a munkaloret sem tudja ellatni (tapasztalat). Ha valaki azert szerez papirt, hogy maga ala tegyen masokat, es tokeletesnek gondolja magat, itelkezik mindenki felett ismerettseg nelkul, bocsi, de az az ember nalam egy atlagos, frusztralt, egoista, sznob vesztes. Es csak novelik a sznob sztereotipiat.

2021. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/126 anonim ***** válasza:
77%

Felesleges a sértődöttet játszani. Senki nem mondta, hogy egy dohányboltos vagy egy egyszerű melós nem lehet jó ember, kedves, értékes és még értelmes is. De vannak szintek. És hidd el, azon a területen, ami engem érdekel, az a melós akkor sem lesz, ha elolvas pár könyvet. Ugyanis teljesen másképp értelmezi és értékeli ugyanazt a könyvet/színdarabot/filmet egy 8 általánost végzett, egy érettségizett, és egy diplomás ember. De ugyanez a helyet egy jelenség, történés értékelésével is.

Igen, ismerem a gyárakban tobzódó bölcsészekről szóló rémtörténeteket. "Angolul makog, eberekkel nem tud beszélni." Nos, én soha nem ezt tapasztaltam a bölcsészkaron, pedig jártam oda jó pár évig. Hogy most mi a helyzet, nem tudom, de nem is érdekel, mert nem a mai huszonévesekkel ismerkedem.

De az egyik legjobb példa, amiket itt is olvasok. Hogy kétségbe vonja egyikőtök, hogy Bulgakovról szoktam beszélgetni. Ezer dologról szoktam, a férjemet úgy ismertem meg, hogy kialakult egy érdekes vita kettőnk között Dosztojevszkij kapcsán, hogy konkrétan ki mondta ki elsőként a Karamazov testvérekben, hogy "Ha nincs Isten, minden lehetséges" és ki mit értett alatta. A másik: azért mert te unod a színházat, mindenki hazudik, aki nem ? És pont ezek az emberek vitatkoznak arról, hogy milyen sok kiemelkedően értelmes munkás van, bezzeg a sok hülye bölcsész nem tud beszélni sem? Nem érzitek, hogy ez valahol ciki?

2021. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/126 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan fel lehet háborodni és bizonygatni, hogy a nem diplomások milyen okosak és műveltek, de ahelyzet az, hogy kb. pár perc beszélgetés után nagy pontossággal meg lehet mondani, ki diplomás és ki nem.
2021. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/126 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem hogy diploma kellene ahhoz, hogy az ember okos és művelt legyen. Azért mert egy valamiben jó vagy (talán) az még nem jelent semmit.
2021. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/126 anonim ***** válasza:
26%

Persze, minden diplomas az emberiseg mintapeldanya, ertekes emberileg, muvelt, intelligen, es meg templomba is jar xd


Hagyjuk mar ezt, nem kell kiemelni magatokat a tomegbol xd

2021. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/126 anonim ***** válasza:
62%

45

Templomba? Ki az a hulye aki még beveszi ezt az egyházbaromságot?

2021. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/126 anonim ***** válasza:
32%
A felsofoku vegzettsegeddel rajohettel volna, hogy egy ironikus, eltulzott pelda volt.🤷
2021. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/126 anonim ***** válasza:
100%

#32: "31. Arra nincs semmi garancia, lehet az egyszerű melós közgázból diplomázott és lecsúszott a leejtőn , lehet nálad is értelmesebb.."


A szalmabáb érvelés tankönyvi példája, gratulálok. Hol írtam én azt, hogy az a problémám, hogy nem elég értelmes? Amúgy meg egy közgazdásszal nagy valószínűséggel / túlnyomórészt ugyanúgy nincs közös témánk. Engem mondjuk érdekelne egy-két közgazdaságtani / pénzügyi elmélet, alapfogalom, meg a fogyasztói társadalom egy másik, szakszerűbb perspektívából nézve, de hosszú távon kizárt, hogy illenénk egymáshoz.

2021. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/126 anonim ***** válasza:
100%

#47:


"A felsofoku vegzettsegeddel rajohettel volna, hogy egy ironikus, eltulzott pelda volt."


Nem, ez maximum egy csúfos kudarccal végződő próbálkozás volt az ironizálásra.

2021. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/126 anonim ***** válasza:
71%

"#21 miért, szerinted minden diplomás okos és intelligens?"


Nem, de SOKKAL több köztük okos, intelligens, mint az "egyszerű melósok" között.

2021. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!