Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Most, hogy ez a Meetoo dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most, hogy ez a Meetoo dolog egyre népszerűbb a világban, így egyre több nő fog visszaélni vele idehaza is?

Figyelt kérdés
Ismerek eseteket, fura, hogy csakis mindig gazdag befolyásos férfiak ellen vannak ilyen vádak, bár lehet ez csak a kezdet és idővel az átlag emberek is sorra kerülnek?

2022. márc. 26. 01:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
97%

Sehol a világon nincs olyan, hogy valakit egy köszönésért elítélnek. :D Max. ha azt felejti ki az úriember, hogy már előtte udvarolt, és mondjuk a 10., immáron durva kérésre hagyta abba, és utána sem hagyja békén, hanem keresi az alkalmat, hogy összefussanak és "köszönjön". Aztán amikor megint jön, hogy legyen már békén hagyva a büdös francba, siránkozik, hogy "csak köszöntem". Más esetet nem tudok elképzelni, hogy valakit egy köszönés zavarjon. Pláne ha ismerik egymást. Ha nem ismerik egymást, akkor meg az a kérdés, hogy minek köszönget.


Hozzám pedig ne szólj így még egyszer, hogy "nektek". Én senkinek nem veszem el semmilyen alapvető emberi jogát. De a testemhez nem nyúlhat senki akaratom ellenére, ez viszont az én alapvető emberi jogom.

Senkit nem alázok meg, aki bepróbálkozik nálam, csak annyit szeretnék, hogy ha nemet mondok, akkor az azonnal legyen felfogva és tiszteletben legyen tartva. Szerintem nem várok sokat.

2022. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
96%
#70 Magyarország továbbra sem fogadta el az isztambuli egyezményt, tehát min p*csogsz itt?
2022. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
0%
El fogja fogadni hamarosan, hiszen a kormány azt csinálja, amit az EU mond neki.
2022. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
97%

Bennem az merült föl és hátha van még itt, aki megválaszolja a kérdést, hogy azok, akik azt mondják, hogy miért ment oda, miért úgy öltözött, miért ivott, miért hagyta őrizetlenül a poharát stb., ugye nem ugyanazok, akiket zavar, ha bizalmatlan velük egy random idegen nő?

Mert ez egy vagy, vagy szituáció. Vagy elővigyázatos a nő és akkor minden férfivel az, vagy nem, de akkor egyikkel sem. Vagy úgy gondolja, hogy bármelyik férfi, aki épp akarja, lefoghatja, bedrogozhatja, ami lényegében így is van, vagy nem feltételez rosszat, de akkor miért is vesszük elő a miért tette ezt, vagy azt kártyát, ha mégis bajba jut?

Mert, ha a férfiak egyik része elfogadja, hogy az óvatosság azt jelenti, hogy minden helyzetben vannak félelmei, fenntartásai és gátjai a nőnek, de ezzel megvédi magát, akinek nincsenek ilyen védelmi mechanizmusai, arra meg ujjal mutogat, a másik fele meg nem mutogat senkire, de elvárja, hogy fenntartások nélkül menjen vele este randira a nő, mert szerinte nincs mitől, vagy miért félnie, akkor a kérdésem tárgytalan. Csak, nekem gyanús, hogy itt az amíg rajtam csattanna az elővigyázatosság, legyen csak könnyű préda, amikor bajba kerül, akkor egy elővigyázatlan, naiv, vagy épp egyenesen hülye liba.

2022. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
96%
#74 Teljesen egyetértek. Annyi ilyen van. Valaki beszámol zaklatásról/erőszakról, azonnal az a reakció, hogy miért nem volt óvatosabb, miket kellett volna máshogy csinálnia. Viszont ha velük szemben óvatos egy nő, akkor “beszari” és bizalmatlan. Ilyennel is volt dolgom sajnos. Személyes sértésnek vette, hogy nem akartam egyedül sétálni vele éjszaka, általam nem ismert helyen. Nem értem mit gondolnak.
2022. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:

Igen, van benne egy vagy vagy, viszont ha a csajt egy általa választott helyen meghívod egy kávéra, üdítőre, ebédre, hazai pályán (neki), fényes nappal, lehetőleg forgalmas helyen (én legalábbis így szoktam míg ismerkedtem), akkor az elég xar duma, hogy jajjajj óvatos vagyok, hát tudod milyenek a férfiak.

Ha ilyen feltételek mellett az irkáljunk, meglátjuk, jajjdefélek van, abból nekem az jön le, hogy a) abban a skatulyában vagyok b) olyan sérült a másik, hogy köszi, de ezzel nekem nincs időm foglalkozni c) ha már felmerül a randi (az én fejemben), akkor már elhangzott a csaj szájából, hogy szimpi vagyok, cseréltünk képet legalább és terítettük a lapokat, miért beszélgetünk. Itt kanyarodjunk vissza az a) ponthoz...a csaj azt állítja, szimpi neki egy baltásgyilkos? (ha egyszer az vagyok a szemében ezek után) akkor valami nagyon el van csúszva.

2022. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
93%

76 én se mostanában ismerkedtem utoljára, ráadásul nem is neten. A netes ismerkedés részben azért is áll távol tőlem, mert nem látom a másikat, nem látom a reakcióit, nem azonnali a válasz, hanem átgondolt. Tehát, fogalmam sem lehet, ki ő. Ha egy ideje írogatunk már, akkor azért a fent vázolt jól ismert terepen, fényes nappal, tömegben történő találkozás nem lenne gond. De, azt ne várja az illető, hogy beülök mellé a kocsiba, vagy, erdei túrára megyek vele.

Van, aki túltolja, de én is kerültem már olyan helyzetbe, ahol a pasi megsértődött, mert idegentől nem fogadok el italt, vagy mert nem mentem vele este sétálni, mikor már gyérült a tömeg.

2022. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:

#77. Én ilyet sose kértem. Direkt én mentem (utiköltség), meghívtam (randiköltség), ha végeztünk, a lábán hazamegy vagy hívok neki taxit, vendégem egy buszra. Pont, mert tudom, hogy mi van a fejekben. Akinek az veszélyes, az inkább mégse. 😃

Ilyen erdei séta meg hasonlók, az szerintem sem első randis program. Az esti se, a piálunk valahol, az meg végképp nem. Ebben kb egyet értünk.


Még az elején írtam a paranoid viselkedést amit ez a sok rémsztori okoz vagy éppen az elszenvedett sérelmek, amiknek a kezelésére még véletlenül sem gondolkodtak bármi terven, hogy a jövőbe tudja kezelni, ha beüt a rossz. Mert beüt a rossz. Félni is ér és nem is szégyen. A terv arra kell, hogy annyira azért mégse féljen az ember, hogy közben még élni is elfelejt.


A helyzetfelismerés vagy egy csipet emberismeret meg arra lenne jó, hogy felismerje a másik szándékát, kell-e óvatoskodni nagyon vagy sem. Az én példámban szerintem egész oldottan el lehet csicseregni, a tiédbe meg lapos cipő+paprikaspray, szólsz egy barinődnek kivel, hova mész és ha nem jelentkezel egy óra múlva, rendőrségi riasztás VAGY el se mész.

2022. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
81%
74-essel teljesen egyetértek, én is mindig erre gondolok. Ha a nő áldozat, akkor mért nem volt elővigyázatos, minek ment föl a pasihoz, de ha velük szemben elővigyázatos, akkor meg megy a nyafogás, jaj, mindenkit erőszakolónak néz.
2022. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
23%
79 Ez a másik oldalról is megvan. Ha férfiként akárcsak megbámulok valakit mert vonzónak találom, akkor mit bámulok, vagy szexista vagyok, ha meg rá sem nézek akkor "miért bátortalanok a férfiak, hová tűntek a férfiak, kezdeményezni sem mernek meg rám sem néznek". Na vajon miért?
2022. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!