Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Diplomás/iskolázott nők! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás/iskolázott nők! Ti adnátok esélyt egy segédmunkásnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyrészt ilyen földmunkákat csinálok. Ilyen építőiparral rokon szakmában segédmunkásként dolgozok.

A munka nagy részében lapátolok és ások, néha csavarozgatok is valamit ha kell (na meg persze finom kávékat iszok vagy csinálok)

A meló végén mindig úgy nézek ki mint akire rászórtak volna egy talicskányi homokot vagy sarat.


Miért írtam ki ezt a kérdést?Most nyilván mindenki azt mondaná "próbálkozz a saját primitív alja szintedet! Menj takarító Marcsikhoz vagy kasszás Julikhoz próbálkozni!"

Amivel semmi bajom nem lenne. Senkit nem nézek le, foglalkozástól független bárkivel összejönnék.

De van egy súlyos problémám. Intellektuális alkat vagyok. Tehát nem az a tipikus alkesz kocsmatöltelék építőipari melós, hanen engem inkább a múzeumok, galériák, könyvtárak stb érdekelnek. Hétvégente sosem megyek diszkóba vagy éjszakai klubokba mert nem érdekelnek. Viszont nyilvános kertekbe, erdőkbe, parkokba vagy egyéb kulturális eseményekre már inkább.

Velem sokkal jobban lehet beszélgetni Arisztotelészről vagy az középkori szúfizmusról montsem arról mi volt tegnap este a tévében (sosem nézek tévét) vagy mi az aktuális okostelefon hype. Instagramon, tiktokon stb sosem voltam fent. Ezek helyett inkább elolvastam pár tudományos cikket vagy megnéztem pát TEDx videót.

Ezt azért írom, mert azok a nők akik általában ilyen kevés iskolát igénylő munkákat csinálnak nem nagyon szoktak érdeklődni mondjuk Szókratész vagy Lao-ce netán a kozmológia után. Őket inkább a bulizás meg partizás izgatja, bulizós piálós partiarcként nagyobb esélye van nála egy férfinak. Ezeket mind azért írom, mert próbálkoztam (amikor raktárban logisztikában dolgoztam, ott is vagy dohányboltos csajsziknál is) és saját tapasztalatok alapján írom ezt.


Szerintem egy párkapcsolatban sokkal fontosabb a szexnél, kinézetnél vagy facebook lájkoknál, hogy egymásnak jó beszélgetőtársai legyenek a felek és szellemileg, lelkileg jól kijöjjönek egymással. Ezért nekem ez az első, hogy legalább legyen közös téma és gond nélkül akár órákat is ellegyünk egymással és megértsük egymást.

Ilyen bulikázós partizós "láttad mi volt tegnap az iksz faktorban?" típusú csajokkal kevésbé lennék el. Az Instagram sem izgat.

Azonban az ilyen, intellektuálisabb nők nagyrészt egyetemekre mennek és irodásabb munkákat csinálnak.

Nen tudom mennyire zavarná őket ha a párjuk nem öltönybe meg nyakkendőben jönne haza egy bankból vagy multiból hanem összesarazott, latyakos piszkos munkásruhában. (Erre biztos kevesebb insta like érkezne, velem biztos nem érné meg fotókat posztolni ki)


Mit gondoltok erről?



2022. máj. 6. 09:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

#30


Ha jártál ott, kérdezz nyugodtan bármit.

Pl melyik épület hanyadik termében mi van, milyen színűek a falak, hány szék van stb. Olyasmit amiket csak az tudhat aki élőben is járt oda.


Ha akarod privátban is megteheted (de tudom, hogy úgysem fogod, mert a gyk-s válaszol nagyrésze Eric Berne szerinti 'ming game')

2022. máj. 6. 11:18
 32/62 A kérdező kommentje:
*mind
2022. máj. 6. 11:19
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

30

Tegyük fel, hogy mégis. Akkor is mindössze arról van szó, hogy szerzett egy használhatatlan bölcsész diplomát, és miután rájött, hogy semmit sem tud kezdeni vele, ráfanyalodott a kétkezi munkára. Most pedig úgy adja elő a dolgot, mintha eleve így akarta volna.

2022. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

Kèrdező,


Kihalt nyelveket tanítanak pèldául a papoknak, lelkèszeknek hogy az ókori szent szövegeket (Biblia) el tudják olvasni.


Nem vagyok jártas a tèmában, de feltehetően a törtènèszek tanulnak mèg kihalt nyelveket, akik az ősi kultúrákat kutatják.


Talán te is papnak vagy törtènèsznek kèszültèl, vagy mièrt válaszottad a kihalt nyelveket?


Meg van az ELTE BTK-n olyan kar, ahol csak kihalt nyelveket oktatnak?

2022. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

#33


Valóban nem akartam eleve így.

De számomra a flexibilitás, rugalmasság és alkalmazkodókészség fontosabbak, mint kötni az ebet a karóhoz.

Így nem látok semmi kivetnivalót abban ha valaki pályát vált. Vagy kitanul mást is ami érdekli vagy szereti csinálni.

2022. máj. 6. 11:25
 36/62 A kérdező kommentje:

#34


Erre csak privátban válaszolok. Mivel nem akarok nyilvánosan neveket vagy konkrét infókat leírni, mert ez olyan, hogy országszerte kb néhány maréknyi emberről van szó.

Tehát ha valóban érdekel, írj rám.

2022. máj. 6. 11:27
 37/62 anonim ***** válasza:
100%

#36


Csak mutasd meg annak az egyetemi karnak a linkjèt. Nem kell semmi szemèlyeset mondanod.

2022. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

#37


Ok. Írj rám és elküldöm.

2022. máj. 6. 11:32
 39/62 anonim ***** válasza:
96%

35

Pályaváltásról inkább akkor beszélnék, ha mondjuk asszírológiát végez valaki, de a régészeti munkát egy idő után megunva inkább egyetemi oktatónak áll, vagy esszéista lesz, esetleg átnyergel az egyiptológiára. (csak példa)

De az, hogy valaki bölcsészként földet kezd lepátolni napi 8-10 órában, az biztos, hogy egy kényszer szülte döntés, és elég csődös életpálya, ha örökre így marad.

2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:

Egy másik példa


Premissza

- Értelmetlennek látja az olyan diplomát igénylő irodai call center munkát ahol kérdőívekkel kell zaklatni másokat

Konklúzió

~ Gyűlöli az orvosokat és mérnököket


??

2022. máj. 6. 11:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!