Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ennyire kettős a társada...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire kettős a társadalmi megítélése egy barátság és egy ismerkedés visszautasításának?

Figyelt kérdés

Egy kérdésre adott válaszomat másolnám be, mert úgy érzem, megér egy külön, önálló kérdéskiírást, bár nem tudom, ez a legmegfelelőbb témakör-e neki.


"[T]otálisan aszociális vagyok, soha az életben nem akartam barátkozni senkivel. Párt viszont akarok. Csakhogy az élet nagyon viccesnek gondolja, hogy pont fordítva áll hozzám: mivel alapból laza és közvetlen vagyok, barátkozni akarnának velem emberek, ellenben mivel rusnya vagyok, párnak nem kellek. De azt sem értem, hogy ha egy nő nem akar velem ismerkedni és-vagy letilt, az totál rendben van - na de ha én közlöm valakivel, hogy "bocs, de nem akarok barátokat" (és alternatívaként pluszban letiltom én is), [...] totál fel vannak háborodva, hogy hát ilyen mégis hogy létezhet. Nagyon nem értem, mi a különbség a kettő közt."


Tehát miért döbbenetes és már-már bicskanyitogató hozzáállás az, ha én valakinek a barátkozási szándékát utasítom vissza, ellenben miért tök normális -sőt, néha azt érzem, kifejezetten javallott és támogatott- dolog, ha nők/lányok/csajok/hölgyek (ebben a korban már nem is tudom, melyik a legjobb megnevezés) az ismerkedési szándékomat, facebookos jelöléseimet, társkeresős leveleimet nem hajlandók még csak megválaszolni sem? Hiszen a szó szoros értelmében ugyanaz a cél mindkét esetben: közelebbről megismerni egymást. Sőt, ráadásul én legalább nyílt és egyenes vagyok és nem bántón szoktam közölni, hogy "nekem nincsenek barátaim, és őszintén?, szeretném is, ha ez így maradna", miközben egy tiltás pont nem ilyen...


2023. máj. 21. 19:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
52%

Úgy gondolom, hogy az ember egy társas lény és illene, hogy legyen párja és minimum egy igazán jó barátja.

Képzeld el, hogy akad egy nő, akinek tetszel, elkezd veled járni de állandóan csak kettesben vagytok, vagy maximum a szüleitekkel, testvéreitekkel miközben ő neki vannak barátai és szeretne velük is együtt lenni, sőt összeismertetni velük és te nem vagy rá hajlandó, mert téged más nem érdekel csak az, hogy végre akadt egy lány, akivel együtt lehetsz. Viszont ő természetesen ebbe bele fog unni, hogy csak kettesben vagytok, nincs szociális életed és elhagy.

Egyedül olyan nőknél lenne talán esélyed, akik hasonlóak, mint te. De gondolom neked meg az olyanok nem tetszenek. Úgyhogy patthelyzet. Így jártál, ha neked barátok női/férfi nemből nem kellenek.

2023. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%

Egy párkapcoslatban iszonyatosan nagy handicap, ha a másiknak nincsenek barátai. Óriási teher ez a párnak, hisz így ő kénytelen azokat a dolgokat a nyakába kapni, amiket egészséges esetben a barátok kapnának. Ráadásul a párkapcsolatban esetlegesen felgyülemlett feszkót sem lehet "külső helyszínen" feldolgozni.


Így egy olan ember, akinek nincsenek barátai sokkal rosszabb opció egy olyannal szemben, akinek van legalább 1-2 stabil baráti kapcsolata.


Illetve hát indikátor is a baráti kapcsolatok száma, hiszen ha valakinek nincs barátja, az jelezheti azt is, hogy valami nagy hiba van a személyiségével. Azért lássuk be, a te hozzáállásod igencsak speciális, nem a speckó helyzetből fognak kiindulni az emberek.


Szóval veszélyjelző is és hosszú távon nehézséget is okoz a barátok hiánya. Szóval abszolút negatívum társkeresésben.

2023. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy facebookon írogatni idegeneknek elég... ijesztő dolog. Szerencsére eleve egy külön mappába megy az ilyen és a legtöbb ember le sem szarja az oda érkező üzeneteket, így sok esetben azér tnem reagálnak, mert nem is tudnak rólad, vagy ha igen, spamnek tekintenek. Hiszen tulképpen az is.
2023. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

@1

Amúgy egyetlen alkalommal volt párom, 5 hónapig. Pontosan ezzel az egyértelműen kamu dumával pattintott le, és amikor elmeséltem másoknak, ugyanúgy kiröhögték őt emiatt. Mégis miért zavarja őt az, hogy nekem nincsenek barátaim? Mikor mondtam én neki azt, hogy neki se legyenek? Sőt azt is megmondtam neki, hogy elmegyek vele a barátaihoz, de előre leszögezve, hogy egy Frontinnal fogok indítani és tuti nem fogom jól érezni magamat. (Egyébként megközelítőleg évente egyszer találkozik a barátaival ez a hatalmas társaságkedvelő lány, szóval ezért is bullshit a szövege, legalábbis tőle az volt.) Na de a lényeg, és ismét magamat idézem, akármilyen szerénytelen dolog is legyen: "Mikor mondtam én neki azt, hogy neki se legyenek (barátai)?"


"De gondolom neked meg az olyanok nem tetszenek."

Már miért ne tetszenének? Pont egy ilyen lenne a főnyeremény.

2023. máj. 21. 19:32
 5/48 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező

Téged bejelölgetnek facebookon meg megkeresnek emberek, hogy "szia, barátkozni akarok veled"? Elég furán hangzik ez....

2023. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
91%

ha eleve úgy mész valahova, hogy "oké, de leszedálom magam és csakazértis utálni fogom az egészet" akkor ezt passzív agressziónak, toxikus kommunikációnak hívják és erre azt szokás mondani, hogy "akkor ne gyere, a kutyának sem hiányzik, hogy csak rontsd a levegőt"


Szóval ez a fajta "elmegyek a barátaidhoz" dolog kb rosszabb, mintha azt mondtad volna, hogy nem vagy hajlandó soha semmilyen körülmények között találkozni a barátaival.

2023. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

@2/3

"Óriási teher ez a párnak"

Na, azért aki teherként fogja fel a párja problémáit, lássuk be, annak szintén nem való párkapcsolat.


"Ráadásul a párkapcsolatban esetlegesen felgyülemlett feszkót sem lehet "külső helyszínen" feldolgozni."

Szülők? Névtelen internetes fórum Gyakori Kérdések címen? :D Vagy egy jó kis pihentető, nyugtató sétaautózgatás vagy simán csak egy séta az erdőben?


"Amúgy facebookon írogatni idegeneknek elég... ijesztő dolog."

Oké, és akkor hol ismerkedjek? Amióta a Tinder behozta ezt az idióta divatot, hogy csak párba állást követően tudsz írni a másiknak, a ronda férfiak már nem 90%-os, hanem 100% valószínűséggel esélytelenek a másik nemnél, így kénytelenek vagyunk "hideghívást" kezdeményezni. Kár, hogy a lányok ezzel szemben teljes mértékben elutasítóak.

2023. máj. 21. 19:37
 8/48 anonim ***** válasza:
82%

Nem volt bullshit amit mondott, mert ellentétek voltatok. Te magányos farkas vagy, ő meg társasági pillangó, akinek rosszul esett, hogy hiába hívott nem mentél, vagy mentél, de senkihez egy szólt nem szóltál, vagy hideg voltál, mint a jégcsap, egyenesen durva pokróc és őt nézetted le.

Ne jelolgess senkit sehol, azt hiszik elment az eszed. Ismerkedj Tinderen, vagy Badoon, van ott sok olyan lány, mint te.

2023. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
76%

"Na, azért aki teherként fogja fel a párja problémáit, lássuk be, annak szintén nem való párkapcsolat."


Nem érted amit írtam.

Vannak dolgok amiket nem a pároddal vitatsz meg. Vagy a pároddal is, de a barátaiddal is.



"Szülők? Névtelen internetes fórum Gyakori Kérdések címen? :D Vagy egy jó kis pihentető, nyugtató sétaautózgatás vagy simán csak egy séta az erdőben?"


Hát a szülők még csak-csak lehet opció, bár a generációs szakadék miatt általában túl sok haszna nem szokott lenni, mert egyszerűen más világban voltak ők fiatalok, és az is alsóhangon 20 éve volt.

A netes trollokkal való kibeszélés meg aztán minden, csak nem előremutató. Hibást fogsz találni, de építő megoldást ritkán.

Az autókázás meg biztos kellemes, de semmi köze a témához:D



Az a gond, hogy ugye sem párkapcsolati téren, sem barátságok terén semmiféle érdemi tapaszalatod nincs, így absozlút nem érted az egészet, hogy hogy működik, így meg elég nehéz. Mintha kb nagyanyánkkal próbálnánk ifnormatikai témákról beszélni úgy, hogy életében még számítógépet sem látott:D

2023. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

@5

Ja nem, várjál, ez nem volt egyértelmű valóban! Szóval például munkahelyen én beszélgetek bárkivel (leszámítva a small talkot meg a személyes dolgokat), és a modorom külső szemlélőként valóban haverkodósnak tűnhet, így ezt nagyon sokan félreértik, és azt gondolják, hogy akkor ez az ismeretség ennél többet takar. Nem, cimbora. Az ismeretségünk a munkahely kapujától és kifelé ugyanaddig tart. A hobbimban dettó: ismeretet, adatokat, információkat szívesen adok bárkinek, mint ahogyan nekem is szükségem van arra, hogy tudjam, mit hol keressek, mit hogy csináljak. Viszont amint felcsendül az "egyébként mi újság veled mostanában?" kezdetű klasszikus, abban a tizedmásodpercben vészféket húzok.


És bizony voltak olyan emberek, akik ezt nem fogadták el, és próbáltak velem napi kapcsolatot tartani. Először szépen, virágnyelven mondtam el nekik, hogy én nem vagyok barátkozós típus, nem szeretem az embereket. Utána kicsit erélyesebben, többnyire, amikor a "barátom" kifejezést, vagy valami hasonlót alkalmaztak, akkor még egyszer kiemeltem, hogy "ne haragudj, de nekem nincsenek barátaim". Na, ha még ebből se értettek, elkezdtem én is a klasszikus társkeresős taktikát alkalmazni, csak pepitában: nem válaszoltam. Aztán ha még ez sem volt elég, akkor ment a tiltás, vagy csak a kéretlen mappába tettem emberünket.


Tulajdonképpen ezt a viselkedésformát igazából pont hogy a társkeresős levélváltási próbálkozásaim eredményeiből tanultam el, úgyhogy ha azt nézzük, szociális mintákat simán el tudok lesni. Viszont az is elképzelhető, hogy ezt a barátságos, laza attitűdöt kellene visszafognom, ha már látom, hogy ez okozza a félreértéseket minden alkalommal - na de egy marcona, mogorva stílus nem állna jól nekem, meg tulajdonképp nem is az vagyok...

2023. máj. 21. 19:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!