Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ennyire kettős a társada...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire kettős a társadalmi megítélése egy barátság és egy ismerkedés visszautasításának?

Figyelt kérdés

Egy kérdésre adott válaszomat másolnám be, mert úgy érzem, megér egy külön, önálló kérdéskiírást, bár nem tudom, ez a legmegfelelőbb témakör-e neki.


"[T]otálisan aszociális vagyok, soha az életben nem akartam barátkozni senkivel. Párt viszont akarok. Csakhogy az élet nagyon viccesnek gondolja, hogy pont fordítva áll hozzám: mivel alapból laza és közvetlen vagyok, barátkozni akarnának velem emberek, ellenben mivel rusnya vagyok, párnak nem kellek. De azt sem értem, hogy ha egy nő nem akar velem ismerkedni és-vagy letilt, az totál rendben van - na de ha én közlöm valakivel, hogy "bocs, de nem akarok barátokat" (és alternatívaként pluszban letiltom én is), [...] totál fel vannak háborodva, hogy hát ilyen mégis hogy létezhet. Nagyon nem értem, mi a különbség a kettő közt."


Tehát miért döbbenetes és már-már bicskanyitogató hozzáállás az, ha én valakinek a barátkozási szándékát utasítom vissza, ellenben miért tök normális -sőt, néha azt érzem, kifejezetten javallott és támogatott- dolog, ha nők/lányok/csajok/hölgyek (ebben a korban már nem is tudom, melyik a legjobb megnevezés) az ismerkedési szándékomat, facebookos jelöléseimet, társkeresős leveleimet nem hajlandók még csak megválaszolni sem? Hiszen a szó szoros értelmében ugyanaz a cél mindkét esetben: közelebbről megismerni egymást. Sőt, ráadásul én legalább nyílt és egyenes vagyok és nem bántón szoktam közölni, hogy "nekem nincsenek barátaim, és őszintén?, szeretném is, ha ez így maradna", miközben egy tiltás pont nem ilyen...


2023. máj. 21. 19:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Én értelek téged, antiszoc vagy, de barátnő kellene. Azért próbálkozol online csakhogy vissza se írnak, vagy ha beszélgetsz velük neked aztán nem tetszenek.

Életedet kellene élni, nem kell, hogy barátaid legyenek, hogyha nem akarsz, de jó ismerősök sosem ártanak mindkettő nemből.

Ha nem görcsölnél beszélgetés alatt offline (sokszor próbálkoznál míg eltunik a stressz, vagy legalább javul), akkor sokkal több lehetőséged lenne.

Ezt még nem fogod fel addig "incelke" maradsz.

Te azt hiszed, hogyha most elbeszélgetsz online végre és randira kerül sor nem fogsz habbogni? Fogsz, arra mérget vehetsz! 😂

2023. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

"Te azt hiszed, hogyha most elbeszélgetsz online végre és randira kerül sor nem fogsz habbogni? Fogsz, arra mérget vehetsz! 😂"

Ahány randin voltam eddig, egyszer se izgultam, mivel már ismertük egymást netről. Mit idegeskedjek? Nem vadidegenek.


Egyébként az incel-létet nem kell se becézgetni, se gúnyolódni rajta. Elég rossz megélni önmagában is, nem kell még tovább szórakozni mások bánatán. Nem etikátlan egy kicsit?...

2023. máj. 26. 20:07
 43/48 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondod, hogy írásban jól kommunikálsz, de ez nem így van. Nőként kifejezetten unszimpatikus az, ahogy beszélsz rólunk, meg az az agresszív sértettség, ami árad belőled. Szóval nem feltétlenül a külsőd miatt nincsenek sikereid a másik nemnél.

Az, hogy nem akarsz barátokat, szintén red flag, hiszen a barátság az a kapcsolat, ahol kizárólag a másik személyisége számít. Ha neked nincs igényed ilyen jellegű közelségre, akkor logikus, hogy a párkapcsolatban sem fontos a partner személyisége. Magyarán valószínűleg nem érdekelne, hogy ki vagyok én, csak szexre kellenék, esetleg házi cselédnek, lelki szemetesládának vagy lábtörlőnek. Erre pedig nyilván nem vágynak a nők.

2023. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Appassionato2022 ***** válasza:
100%

Az en parom majdnem olyan, mint Te. Munkahelyen, a mindennapi eletben( boltban sorban allas, buszmegallo, vasarlas, stb) jol kommunikal, az en barataimmal jol teremt kapcsolatot, a csaladommal szivesen/jol tolt idot-bar csak miattam- de baratokra nincs szuksege, eleg vagyok neki en. A kulonbseg kettotok kozott talan az, hogy a feluletes ismeretsegekben o nagyon jol kommunikal, ezert nagy volt a meritesi lehetosege, amikor part keresett. Szerintem is a 'mindennapi eletben valo

nyitottsag' a megoldas a problemadra. Az alapkerdest meg szerintrm mar klasszul megvalaszolta itt valaki, miszerint a feluletes, de kellemes kapcsolat teveszti meg a baratkozni vagyokat, ezert esik rosszul nekik a tavolsagtarzas/elutasitas. Az viszont tenyleg alap, hogy ha valaki nem szimpatikus, akkor parkeresos szituban azonnal elutasitom- es szerintem ez az altalanos.

2023. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

@43

Jajj ugyan már, ne játsszuk már ezt a képmutatást a személyiséggel. Szerinted azok, akik társkeresőn látnak, mit tudnak a személyiségemről? Na, pontosan. Ennek ellenére soha senki nem akkor lép le, miután megismert, hiszen az soha nem következik be. Úgyhogy ne, ezt ne is firtasd szerintem. Ráadásul a legújabb képemen bár Photofeeler szerint ocsmány vagyok (4.7 pont), viszont "smart" kategóriában 9 pont fölött teljesítettem. Tipikus jófiú, kockás ing egy fekete pulóverrel, szemüveg, kisfiús mosoly, és mint mondtam, rossz esetben is max 23-nak nézek ki. Messziről látszik, hogy minden skill pointomat intelligenciába öltem. Ha a jellememen múlna, rengeteg sikerem lenne, rövid- és hosszútávú egyaránt. De nem, itt az az egy számít, hogy nem vagyok jóképű. Úgyhogy még egyszer: ne, ne kezdjük ezt, jó? Egyértelmű az "agresszív sértettségem" alapja - pont az ilyen, egyértelműen mellébeszélő, bicskanyitogató megnyilvánulások hozzák ki ezt belőlem. Persze valamit a másik sikertelenségét a személyiségére kenni egy örök aduász: ezzel egyrészről bebiztosítod magadat, hiszen a fölényedet fitogtatod (ha a másik azért van egyedül, mert rossz ember, akkor te azért nem vagy egyedül, mert jó ember vagy - egyértelműen téves rögeszme), másrészről pedig ha a másik a burkolt, de egyértelmű sértegetésedre hevesen reagál (ami garantált), akkor elég csak cinikusan annyit odavetned, hogy "Na LáToD, eRrŐl BeSzÉlTeM".

Lerántom a leplet neked a valóságról: nem vagyok se jobb, se rosszabb ember, mint mások. Bér ez kezd megváltozni, ugyanis napról napra egyre inkább úgy állok a társadalomhoz, mint az énhozzám.


@44

Ez viszont végre egy értelmes, érdekes, nem személyeskedő és nem sértő hozzászólás, talán az első, amit felpontoztam. Köszönöm!

2023. jún. 7. 09:26
 46/48 A kérdező kommentje:
Eltelt további 2,5 hónap a kérdés kiírása óta. A helyzet továbbra is változatlan. Haverkodni akarnának velem, de nem tudom, mennyire kell most már bunkónak lennem, hogy hagyjanak a csába békén a hülyeségeikkel. Guess what? Társkeresőre pedig 3. alkalommal regisztráltam vissza, és alig vannak matcheim továbbra is. Aki van, az se válaszol. Annak a szemétláda exemnek is írtam, de az oknyomozásom eredménytelennek bizonyult: továbbra is a kamut nyomatta, én meg inkább letiltottam, mielőtt olyat írok neki, ami miatt bajba kerülhetnék. Bizarr élmény tudni, hogy 2 hónap van az életemből hátra. Egy olyan dolog miatt, ami mindenki másnak teljesen természetesen jön, én meg kaptam egy olyan keresztet a nyakamba ettől a nyomorult, rohadt élettől, amit soha nem fogok tudni ledobni. Elképesztő. Mindegy, ezt a fórumot használom innentől egyfajta naplóként. Ha egy kicsit is fel tudom hívni mások figyelmét erre a társadalmi jelenségre, akkor már megérte.
2023. aug. 4. 09:59
 47/48 A kérdező kommentje:

Még nagyjából 1 hónap a nagy fináléig. Olvasgattam egy facebookos csoportban egy hasonló témájú poszt alatt a kommenteket. Nők tömegesen írták, hogy pont ugyanilyenek, mint amit én is felvázoltam, de A FÉRJÜK sokkal nyitottabb... érdekes, nőknél nem alapkövetelmény a széles haveri kör? Nekik nem kell jópofizniuk másokkal akaratukon kívül?


Plusz még egy érdekességet észrevettem. Többen mondják, hogy nincs baj a külsőmmel. Na de kik ezek? Hát azok, akik ezt "felelősségvállalás" nélkül megtehetik - értsd: akikkel tuti nem kezdek ismerkedni. Idősebbek (mármint jóval idsebbek: 45+), foglaltak, meg ugye férfiak, akiknek alapból nem adok a szavukra ezen a téren, mivel szerintem egy átlagos férfi nem fogja a másikról megállapítani, hogy jól néz-e ki vagy sem. Korombeli (+-5 év), szingli, nem extrém módon elhízott nők még sose utaltak arra, hogy vállalható lennék. Azzal egyetértek, hogy ne a nő udvaroljon, de pontosan ugyanannyi ideje lett volna bármelyik csajnak jeleket küldenie, mint amennyi nekem lett volna nyitnom mások felé. Ami egyébként biztos kudarcot eredményezne, tekintve, hogy a korombeli nők túlnyomó többsége réges-régen foglalt, aki pedig nem, az nem ok nélkül (esetleg már elvált és gyereke is van). Munkahelyen is felfedeztem egy lányt: kissé szomorkásnak tűnik, de tök szép, csinos, a stílusa is tetszik (leszámítva a dohányzást - miért lett ez ekkora népbetegség? :()... és milyen jó, hogy előbb lecsekkoltam Facebookon ahelyett, hogy odamentem volna! El van jegyezve. Csomó fölösleges erőfeszítéstől mentettem meg magamat, és ezzel még eggyel kevesebb lány, aki szóba jöhet.


Társkereső? Kétszavasok találnak meg, meg az eltűnők, meg a döbbenetesen buták. Ja és a nemválaszolók - az ilyenek minek vannak társkeresőn?


Nagyon negatív változásokat is észrevettem magamon, amik a teljes érzelmi kiégésem előtt nem voltak igazak rám. Például totál magasról leszarom, hogy mi van másokkal. Ugyanúgy, mint ahogy mások totál magasról leszarták mindig is, hogy mi van velem. Reciprocitásnak hívják, semmi különös nincs benne. A legnagyobb nyugalommal képes lennék elsétálni, ha meglátnék egy földön fetrengő, haldokló embert (csak ugye sajnos "segítségnyújtás elmulasztása" jogcímen meghurcolnának, így nem tenném meg, de mint írtam, egyáltalán nem humanitárius-etikai okokból). Régen NAGYON nem így gondolkodtam. Na de miért legyek jó, ha mások se jók velem? Miért adjak én többet a világnak, vagy ha úgy tetszik, a társadalomnak, mint amit én magam visszakapok? Egy másik érdekes személyiségtorzulás, amit megtapasztaltam, az az, hogy bárkibe gondolkodás nélkül beleállok. Rettentő impulzív, passzív(?)-agresszív személyiség vált belőlem. Ez meg főleg nem így volt régen, tekintettel már csak arra is, hogy nagyobb életösztönöm volt még akkoriban, és ne legyenek illúzióink: egy négyéves gyerek agyon tudna verni, ha akarna, szóval inkább jobb lenne kussolnom. :D De nem teszem. Amíg előző helyemen dolgoztam, pirított cimboráink naponta meg akartak verni, mert direkt provokáltam őket az első rossz nézésük után. A múlt héten meg tök normálisan szóltak nekem, hogy álljak már kicsit odébb az autóval, mert amúgy is vasúti terület (bár nem volt jól kitáblázva, az tény), én meg zsigerből visszakérdeztem, hogy "és akkor hova az apád phacába álljak szerinted?". :D Jogos volt a részéről? Totálisan. Jogos volt a részemről a hangnem? Egyáltalán nem. De ezt a döbbenetes mennyiségű frusztrációt és gyűlöletet, amennyi felhalmozódott bennem, szép apránként ki kell adnom, különben megőrülök. Vagyis ez nem is pontos: a megőrülés és a lelki és mentális totálkár már bekövetkezett.


És vajon az én hibám mindez? A legkevésbé sem. Én mindent megtettem, amit tudtam a szociális fóbiás, rossz kinézetű, de régebben még jópofa, kedves énemmel. Pár csók, néhány őszinte ölelés és némi szex kellett volna ahhoz, hogy egy normális ember legyek, hogy ne menjen tönkre az önbizalmam, legyen egy egészséges önképem és kicsit pozitívabban álljak a társadalomhoz. Na, hát nem kaptam meg ebből semmit az összes erőfeszítésem ellenére sem. Hát akkor nesztek, visszaadok néhány prosztó szó és bunkó tett képében annyit a világnak, amennyit tudok, amíg még tudom. Nem ezt érdemeltem volna szerintem, de ha ezt kaptam, hát ezt adom vissza.


Bár lehet, hogy nem is kell saját magam elvégeznem a piszkos munkát. Viszonylag sok egészségügyi problémát észleltem magamon az elmúlt pár hónapban, és ha reményeim beteljesülnek, akkor nem kell túl sokáig várnom az örök változásra.

2023. szept. 15. 10:22
 48/48 A kérdező kommentje:
Na, msot küldtem el szó szerint a durva anyjába a szomszédot. :D Jólesik végre nekem irányítanom a dolgaimat, és végre nekem megbántanom másokat. Szinte érzem, ahogyan nő az önbizalmam. Értem már, miért olyan jó a gyengébbeket eltaposni. Ezt érezték volna általános iskolában az osztálytársaim, meg tizenpár éven át a nők velem szemben? Hm. Megértem őket. Sérti az egómat, de értem már, mi a pláne benne.
2023. okt. 3. 16:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!