Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ennyire kettős a társada...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire kettős a társadalmi megítélése egy barátság és egy ismerkedés visszautasításának?

Figyelt kérdés

Egy kérdésre adott válaszomat másolnám be, mert úgy érzem, megér egy külön, önálló kérdéskiírást, bár nem tudom, ez a legmegfelelőbb témakör-e neki.


"[T]otálisan aszociális vagyok, soha az életben nem akartam barátkozni senkivel. Párt viszont akarok. Csakhogy az élet nagyon viccesnek gondolja, hogy pont fordítva áll hozzám: mivel alapból laza és közvetlen vagyok, barátkozni akarnának velem emberek, ellenben mivel rusnya vagyok, párnak nem kellek. De azt sem értem, hogy ha egy nő nem akar velem ismerkedni és-vagy letilt, az totál rendben van - na de ha én közlöm valakivel, hogy "bocs, de nem akarok barátokat" (és alternatívaként pluszban letiltom én is), [...] totál fel vannak háborodva, hogy hát ilyen mégis hogy létezhet. Nagyon nem értem, mi a különbség a kettő közt."


Tehát miért döbbenetes és már-már bicskanyitogató hozzáállás az, ha én valakinek a barátkozási szándékát utasítom vissza, ellenben miért tök normális -sőt, néha azt érzem, kifejezetten javallott és támogatott- dolog, ha nők/lányok/csajok/hölgyek (ebben a korban már nem is tudom, melyik a legjobb megnevezés) az ismerkedési szándékomat, facebookos jelöléseimet, társkeresős leveleimet nem hajlandók még csak megválaszolni sem? Hiszen a szó szoros értelmében ugyanaz a cél mindkét esetben: közelebbről megismerni egymást. Sőt, ráadásul én legalább nyílt és egyenes vagyok és nem bántón szoktam közölni, hogy "nekem nincsenek barátaim, és őszintén?, szeretném is, ha ez így maradna", miközben egy tiltás pont nem ilyen...


2023. máj. 21. 19:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezi, ebben szerintem tévedsz. Persze, az elején rózsaszín köd és hasonlók. De egy kapcsolat alapvetően nem ebből áll. Mikor a kapcsolat az életed része lesz, nem egy "új hobby" akkor bizony minden visszaáll az alap helyzetbe. Ha pedig az alaphelyzet gyászos volt, akkor az ennyi. Csak egy korty levegő az alap fuldoklásban.
2023. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne haragudj meg, de te csak hajtod a magadét körbe-körbe és mégcsak el se olvasod rendesen és főleg el se gondolkodsz rajta, hogy az emberek miről írnak.


Te írtad, hogy ronda vagy, nem én írtam... Ebből indultam ki, hogyha egyszer az vagy, akkor miért jelölgetsz, akarsz te nagyon szép lányokat magad mellé? Az kutyát nem érdekel, hogy nem cigány kell, mert ha szebb és okosabb, mint te (jó az már roma) még annak se fogsz kelleni. A kövért meg senki nem írta, hogy olyan illik hozzád, te infóztad, hogy rajtad is van súlyfelesleg, egy szóval se írta senki még egyszer megjegyzem, hogy túlsúlyossal légy! Ezt csak te gondolod.


Nem tudom hallottál-e már olyasmiről, hogy barátságból szerelem, de ha nem és nem is akarod mégcsak figyelembe se venni, akkor köszönd meg önmagadnak, ha 50 éves leszel.

Látod az is, hogy nincs hol ismerkedned annak a következménye, hogy nem jársz el valószínűleg olyan helyekre, ahol lehetne kialakítani kapcsolatokat. Hiába van social media a legtöbb ember még mindig a való életben ismerkedik, persze +50.50- az arány, nem sok az eltérés, hogy hol akadsz össze valakivel, de hogyha online nem írnak vissza, akkor a nagy betűs életben kellene inkább kapcsolatokat teremteni.

Az, hogy szerinted ronda vagy az egy dolog, de hogyha beszélőkéd, stílusod van, nem vagy analfabéta, akkor van esélyed.


Különben én nem tudom, hogy honnan szedted, hogy az összes ember/a többség (nők) fel lenne háborodva azon, hogy te tiltogatsz személyeket, akik barátkoznának veled = ő nekik nem tetszik, más magasról tesz rá hidd el.

Te vagy kiakadva azon, hogy haverodni szeretnének veled, mert bírnak és természetesen azon, hogy mint férfi nem vagy az esetük.

Azert

2023. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

is megvagy sértődve, hogy nem írnak vissza, de te se írsz vissza olyannak, aki nem tetszik neked, ugye?

Te miért várnád el, hogy téged másképp kezeljenek, ha te ugyanazt teszed?

2023. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

"akkor miért jelölgetsz, akarsz te nagyon szép lányokat magad mellé?"

Az eddigi fergeteges megállapításaid közt még egy, ugyanis soha nem mondtam azt, hogy "nagyon szép" lányok kellenek. Igen, az evidens, hogy nálam nézzen ki jobban, de jellemzően azok a csajok, akiket korábban mutattam másoknak, általában mások szerint "jó esetben átlagos" meg "meh" kategóriát kaptak. Sőt, exem is állítólag egyáltalán nem volt szép, nekem mégis ő volt még ha nem is a 10/10, de a 8/10. Úgyhogy nagy eséllyel rohadtul nem ugyanarra gondolunk szép lány alatt.


"nem vagy analfabéta, akkor van esélyed"

Na látod, ezért ismerkedek én kizárólag írásban. Itt ugyanis ki tudom fejezni magamat, van időm átgondolni, hogy mit és hogyan írjak, illetve a helyesírásom gyakorlatilag hibátlan, néhány elgépeléstől eltekintve (félig önjelölt nyelvészként kínos is lenne, ha nem így volna). Élőben viszont mi van? "Ööö aaaa... izé... az aaaeeee... hát na, tudod aaa öööö", mint valami tuvai torokéneklés. Ilyen szintű kommunikációra vagyok képes idegenekkel. Nyilván nem fogok házhoz menni a pofonért.


Nem mellesleg.

"akkor a nagy betűs életben kellene inkább kapcsolatokat teremteni"

Szóval élőben egyből 7/10 lesz a 3/10-ből? :D Nem. Ebből lenne később az, hogy "ő egy jó BARÁTOM", amiből pedig, ahogy már szerintem lejött, nem kérek, és csak időpazarlásként élném meg az egészet, fölöslegesen befektetett energiaként.


"Te vagy kiakadva azon, hogy haverodni szeretnének veled, mert bírnak és természetesen azon, hogy mint férfi nem vagy az esetük."

Na, legalább akkor az egyik incelmítosz megdőlt, ami ezen az oldalon nagyon tartja magát: az incelek azért nem kellenek, mert rossz, elviselhetetlen, buta, stb. emberek. Nem baj, ha ilyen kérdésekhez innentől kezdve a te válaszodat linkelem be? :) Végre valaki kimondja, amit eddig is tudott mindenki a trollokon kívül. (Egyébként többnyire férfiak akarnak haverkodni velem, és bár emberként nincs bajom azokkal, akik saját kapura játszanak, de nem vágok eret, ha nekik nem vagyok az esetük. :D)


"[...]te se írsz vissza olyannak, aki nem tetszik neked, ugye?


Te miért várnád el, hogy téged másképp kezeljenek, ha te ugyanazt teszed?"

Induljunk ki abból, hogy rám nem írt még soha senki. Ellenben ha ugyanezeket a feltételeket, amiket az előbb írtam, teljesíti, akkor adnék egy esélyt a dolognak. Mint ahogyan ráírtam már Habsburg-állú, de kedvesnek tűnő lányra is, akivel matcheltünk, annak ellenére, hogy jobban megnézve egyáltalán nem volt vonzó számomra (meg hát elmondása szerint mások számára sem). Aztán kiderült, hogy semmi közös nincs bennünk, ő ráadásul egy mondatot nem tud helyesen leírni, úgyhogy ez ennyi is volt, de az esélyt megadtam. Na, hát pont ez az esély az, amit én viszont másoktól nem kapok meg.

2023. máj. 26. 13:15
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

Világosan le van írva, hogyha nem vagy az esetük, akkor nem rúgsz labdába. A nagyon szép lányokat úgy értettem, hogy vagy tényleg nagyon szépek, vagy a te zsánereid, de nem tetszel nekik úgyhogy tovább lehet állni.

Nem tudom hogy jött ide az incelmítosz megdöntése se, mert basszuskulcs kiforgatod még azt is amit nem lehet. 😂

Épp az, hogyha igénytelen alkoholista, munkakerülő, buta, csúnya, kövér senki az incel (a többség az), akkor hogyan lehet összehasonlítani olyan férfival, aki dolgozik, van stílusa, kedves, normális? Mi van? 😂


Hablatyolsz össze-vissza csak. Arról egyébként nem tehet senki, hogy rád jön a dadogás, vagy a néma mód a valós életben. Túl lehet rajta lépni úgy, hogy minél többet próbálkozol, ezáltal gyakorolsz és főleg nem akarsz semmi mást csak beszélgetni, ismerkedni mint online szeretnél.

Mellesleg azt ugye tudod, hogy online nem mindenki saját magáról tesz ki, vagy hogy filterezi ezerrel?

Lehet pont olyan nőket jelölgetsz, akik a büdös életben nem jelölnének vissza, vagy ha mégiscsak, akkor azért, hogy gyarapodjon az ismerősök/likeok száma. Feltételezhető, hogy van párjuk, nem ismerkednek neten, elegen írnak nekik, van kivel írni.

Te azt hiszed, hogyha valakivel írkálsz, akkor minden rendben lesz? És hogyha szó nélkül letilt, eltűnik, vagy randi után lepattint, hiába randizik veled az exet siratja, vissza se ír?

Millió akadály létezik, hogy miért nem működhet, élő világban is, de legalább látod szemtől szemben, te csak pazarolod az idődet neten különböző okok miatt.

Az lenne a legkézenfekvőbb megoldás, hogy élőben IS próbálkoznál mindenféle elvárás nélkül lesz ahogy lesz alapon.

Ez a tanácsom, lehetnének ismerőseid férfiakban, nőkben, akikkel eljárnál ide-oda, lehetőségeid lennének jóval több, mint most...

2023. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

"Épp az, hogyha igénytelen alkoholista, munkakerülő, buta, csúnya, kövér senki az incel (a többség az), akkor hogyan lehet összehasonlítani olyan férfival, aki dolgozik, van stílusa, kedves, normális? Mi van? 😂"

Itt én kérdezem inkább, hogy mi van, miről beszélsz, és legfőképp, hogy ez hogy jön ide... :D Nem. Én incel vagyok. Te az előbb megmondtad, hogy azért nem kellek senkinek, mert ronda vagyok. Ennyi, én ezt mondtam az előbb. Olyanokat értesz félre, amik a Napnál világosabbak, és olyanokat költesz az én hozzászólásaimhoz, amikről nem beszélt senki.


"Mellesleg azt ugye tudod, hogy online nem mindenki saját magáról tesz ki, vagy hogy filterezi ezerrel?"

Az ilyenekre rá se nézek, az meg azért szerintem többségében egyértelmű, ha valaki egy híresség fotójával hirdeti magát.


"Millió akadály létezik, hogy miért nem működhet, élő világban is, de legalább látod szemtől szemben, te csak pazarolod az idődet neten különböző okok miatt."

Szerintem jóval kevésbé bosszantó az, ha nem ír vissza valaki, vagy egy idő után eltűnik, mint az, hogy élőben próbálkoztam, vért izzadtam, hogy kitaláljak valami beszédtémát, majd 20 perc múlva hosszáteszi, hogy "jaaa, múltkor is A PÁROMMAL"... Na, ilyen is volt. Azóta meg se próbálom élőben, mert míg FB-on vagy főleg társkeresőn általában látni, hogy ki van kapcsolatban és ki ne, addig élőben nincs ráírva senkire. Sőt, élőben már úgy is szoktam hozzáállni minden nőhöz, hogy van valakije (általában ebben a korban már férje, de a gyerek is általános), úgyhogy alapból ki is zártam már ezt az ismerkedési zsákutcát.


Mindenesetre szerintem te írtad, hogy tele van a hozzám hasonló lányokkal minden társkereső, meg a Facebook, meg a többi platform. Igazán küldhetnél linket hozzájuk, mert én nem találom őket.

2023. máj. 26. 13:45
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Na bakker!


Incel vagy... Akkor tényleg nem jó helyen keresgélsz. 😂

Nem olyan szinten lévő incelke, de már annak tartod magad. Miért nem sikertelen férfinak, akinek még eddig nem volt szerencséje, de hogyha tesz érte, akkor nagyobb a valószínűge, hogy sikerrel jár?

Mint írtam előbb olyan lányoknak írsz, akiknél több okból kifolyólag nincs esélyed.

Más is csúnya mégis van párja! Ebből kéne kiindulni, ami neked szép, lehet nekem otromba és fordítva. Viszont ha csak egy helyen toporogsz abból babérokat nem fogsz learatni. Ez tuti fix.

2023. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

"Nem olyan szinten lévő incelke, de már annak tartod magad. Miért nem sikertelen férfinak, akinek még eddig nem volt szerencséje, de hogyha tesz érte, akkor nagyobb a valószínűge, hogy sikerrel jár?"

Az incel egy a 4chanről elhíresült (nem onnan származó, de onnan elterjedt) kifejezés. Olyan férfit takar, aki szeretne olyan kapcsolatot, aminek része a szex is, de legalább fél éve nem tud ilyet kialakítani. Aki ennek a kritériumnak megfelel, az incel. Vagy ha ti mást értetek ez alatt, akkor ne ezt a szót használjátok, merthogy ennyi a jelentése. :D Mint ahogyan aki pénzügyi könyvelést végez, az könyvelő, az a nő, akinek gyereke született, az anya, aki pedig hobbiból rovarokat fotóz, az hobbifotós vagy természetjáró. Ennyi, ennek a szónak nem lenne szabad negatív konnotációt hordoznia magán. Vagy akkor nevezzük aggszűznek az ilyet, de én meg csodával határos módon nem vagyok szűz. Úgyhogy ja, maradjunk az incelnél.


"Mint írtam előbb olyan lányoknak írsz, akiknél több okból kifolyólag nincs esélyed."

És akkor most már erre keressük a választ, ha már az eredeti kérdéstől eltérő irányba vittem a posztot: akkor mégis milyen lányoknak írjak szerinted? Mert mint mondtam, kis túlzással mindenkinél próbálkoztam már, akik az előbbi (meglehetősen könnyen teljesíthető, nem túl komoly) szűrőn átmentek.

2023. máj. 26. 14:07
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Offline főleg, mellete online.

Már leírtam háromszor... Ha nem megy, akkor gond van veled és változtatni kellene lehet több téren is.

2023. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Na jó, szerintem te nem értesz (nem akarsz érteni?), mint ahogyan valószínűleg én sem értelek, úgyhogy ezt nem erőltetem inkább. A fő kérdésre jöhetnek még válaszok mindettől függetlenül, mint ahogy #27 is írt erről, még ha nem is értek vele egyet igazán.
2023. máj. 26. 15:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!