Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Cigányként soha nem fogok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cigányként soha nem fogok normális lányt találni?

Figyelt kérdés

Szerintem mondanom se kell, hogy a származásomból adódóan milyen elôítéletekkel kell szembenéznem. Sajnos nincs mit szépíteni a dolgon: cigány vagyok, látszik is a kinézetemen. Ennek ellenére képzem magam, tanulok, edzem a testem, a családom normális környezetet teremtett meg nekem; ugyan szegényen élünk a fôvárosban, de becsülettel felneveltek, nem egy putriban nôttem fel az éjszakában élve, embereket késelve, másokat meglopva, magam alá szarva.

Úgy érzem ez mind hiába. Amikor felszállok a villamosra, látom az elutasító, undorodó, esetleg ijedt tekinteteket. Fôiskolán is látni 1-2 tanáron, emberen az undorodó tekintetet. Csúnya nem vagyok, csak cigány. Beszólni senki sem mer, mert magas vagyok, és izmos, így jóformán a családomon kívül senki nem szól hozzám.

Evidens így, hogy a lányokkal sem áll jól a szénám. Nekem olyan mindegy, hogy milyen egy lány származása, nekem az lenne fontos, hogy normális, intelligens legyen, és valamennyire vonzódjak hozzá. A roma csajok, akiket ismerek, vagy tetszem nekik, mind igénytelenek, illetve komolytalanok. Rengetegszer próbáltam ismerkedni utcán, fôsulin, kondiban, de legtöbbször szóra se méltattak, ha igen, akkoris leráznak pár szóval ("bocsi, sietnem kell", és társai). Társkeresôn kb senki nem ír vissza.

Nincs remény, jól látom?

20/F



2015. okt. 1. 19:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%

Tudod az a baj, hogy kialakult egy kép rólatok a cigányság sötét oldala miatt.


Bocsi, de hozzám még nem jött oda senki sem normális szándékkal, csak "aggyálmánegyszálcigit", "aggyálmánkéccázforintot", stb.


És ez baj. Nektek, normálisaknak kéne valahogy felhúzni a többieket, vagy én nem is tudom. Ott vannak az USA-ban a négerek, millió orvos, ügyvéd, mérnök, (elnök) van. Ők meg tudták csinálni. a Cigányság miért nem?


Pont most hétvégén láttam, hogy cigány család, anya, apa, gyerek sétál. Egyszer csak a gyerek elkezdett sírni, az apa meg:

- Mit ordítol? Szíídd ki a f***-mat! Mit orditol? Kussoljámá el!


Egy kb 5 éves gyereknek. Sétálni alig tudott szerencsétlen, de húzták maguk után, mint egy rongyot.


Ne haragudj, de amíg az emberek ilyet látnak az utcákon, nem lesz jobb a helyzet. A tiéd sem, hiába normális vagy.

2015. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Moncsy0506 válasza:
Talán nem tudod érvényesiteni az adottságaidat!!! 24 éves vagyok cigánylány, érettségivel, felsőfokú szakkképesitéssel, és soha nem gátolt a származásom! Pedig rajtam is látszik, nem kicsit. Amúgy meg relativ a kérdésed. Nézőpont kérdése, neked mi számit normálisnak? Mert például én önmagamat normálisnak tartom. :)
2015. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
0%

Látszik rajtad, hogy kulturált roma vagy, tudsz helyesen írni, látod a tényeket, bár több lenne a hozzád hasonlókból, stb...

De az az egy mondat nagyon zavar a szövegben:


"Nekem olyan mindegy, hogy milyen egy lány származása, nekem az lenne fontos, hogy normális, intelligens legyen, és valamennyire vonzódjak hozzá."


Azért ez így mégis csak sok!

A rasszok között mégiscsak fent kell tartani a határokat! A cigányok köztudott, hogy nem Európaiak, ám sok roma Európaiakat szeretne társnak. Hogy miért? Ezt már te magad is megválaszoltad:


"A roma csajok, akiket ismerek, vagy tetszem nekik, mind igénytelenek, illetve komolytalanok."


Na, hát ez a baj... Hogy te a normális romák kicsiny kb. 3-5 százalékába tartozol... Ezek után szerintem nem meglepő, ha ezt a kis arányt a többi 95% alapján ítéljük meg, nem igaz?

Nagy részben Német, kisebb részben Magyar vagyok, tehát Európai. Ahhoz a többséghez tartozok, aki nem szeretné, hogy Európa is olyan szintre jusson, mint pl. india (ahonnan állítólag jöttetek). Ha pedig keveredünk veletek - akármilyen intelligensek is legyetek (mint pl. te), előbb-utóbb Európa is hanyatlana... Gondolom magyaráznom sem kell, hogy vannak egyes rasszok, amik sokkal rosszabb, használhatatlanabb, vagy egyes feladatokra alkalmatlanabb géneket hordoznak. (nem feltétlenül ti). Ez tökéletesen látszódik, hogy azok az országok, amelyekben a fent említett rasszok vannak többségben, sokkal elmaradottabbak, mint EU. (pl: cigányok: india, Fehérek: Európa, Négerek: Afrika). Ebből keletkezik, hogy az adott népek elkezdenek vándorolni. És hova? Hát persze, hogy ide, Európába... (lásd: Arabok, négerek, romák) Ha mi keveredünk veletek, engedjük, hogy itt is ti uralkodjatok (mert ti vagytok többségben), akkor itt is az lesz, mint ahonnan származtok. A cigányok miben jók? (95%-uk?) És a négerek? Az arabok? És vajon miért lehet általánosítani? És miért pont ide jönnek? Hogy itt is az legyen, mint ott? Atyaég, milyen világ vár ránk...

2015. okt. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Azóta mizu kérdező?
2016. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ha még aktuális, én tudok pár tanácsot.

1) Önkénteskedés civil szervezeteknél

(Itt nem elsősorban roma jogvédőkre gondolok, hanem bármilyen, akár környezetvédelmi szervezetre is, vagy hősök tere mozgalom, ilyenek.)

Általában ugyanis olyan fiatalok önkénteskednek ilyeneknél, akik eleve nyitottabbak, előítéletmentesebbek, önzetlenebbek. Az ilyen közösségekben sok embert megismerhetsz és a közös munka is összekovácsol. Ottlétednek ráadásul mindkét irányból vannak nyereségei: 1. számodra több közvetlen ismeretség, 2. számukra és azok számára pedig, akikkel önkéntesként találkozol, a létezésed bizonyítja az esetleges előítéleteik hamisságát. (De ha bennük nem is volt annyi előítélet, legalább a te pozitív példádat fel tudják hozni, ha mások előítéleteibe futnak bele.)

És egyébként nemzetközi önkéntes programok is vannak, mehetsz világot látni ingyen és gyűjthetsz ismeretséget a Föld túloldaláról is.


(Ez nem tudom így érthető-e, azt látom, hogy az #1-es választ tökéletesen félreértették többen is, pedig egy nagyon pozitív, intelligens, biztató válasz, szóval nem biztos, hogy itt mindenkinek rendben van a szövegértési képessége és azt érti, amit a válaszadó ír, nademindegy...)


2) Valószínűleg tudsz angolul, ajánlanám, hogy próbálj ki egy komolyabb amerikai társkeresőt (okcupid pl.), mert az angol nyelvi szűrő miatt sokkal értelmesebb magyarországi nők vannak fent, mint a magyar oldalakon. Másik előnye, hogy külföldiekkel is ismerkedhetsz, nyugaton totál nem probléma romának lenni, de kinézeted alapján más nemzetiségűnek is vélhetnek akár. (Nekem több cigány évfolyamtársnőm volt az egyetemen, az egyikről 1 évig azt hittem, hogy délről származó lány, aztán egyszer ő is mesélte, hogy beszóltak a buszon, mert roma, s akkor én tök őszintén rácsodálkoztam, hogy tényleg roma?:))

Szóval reálisnak tartom, hogy összeszedj egy nyugati nőt, aztán eldöntitek kinek az országában folytatjátok együtt.


3) Ha még tart a főiskola, akkor ott részt venni a közösségi életben és itt elsősorban öntevékeny csoportokra gondolok, amik programokat szerveznek, vagy kirándulócsoport, tánccsoport, ilyesmik.


4) Roma segítő szervezetekben sok felsőfokú végzettségű roma munkatárs dolgozik, gyakran jogi vagy tanári végzettséggel, valószínűleg ők eleve intelligensebbek és igényesebbek, velük is kapcsolatba kerülhetsz.


5) Ha esetleg a sportos külsőhöz kicsit elegánsabb ruhákat vennél fel, mint farmer helyett vászonnadrág, póló helyett ing, válltáska, vagy a villamoson előrántanál egy könyvet és olvasnál? Ezek "ellentétesek" a "fizikai erő" megjelenésével, talán összezavarhatók velük az előítéletek. :) Sajnos az emberek szörnyen buták tudnak lenni, különösen tömegben, de ilyen egyszerű jelekből meg értenek, s már a megjelenéseddel át tudsz írni sablonokat a fejekben.


6) Ezt már csak zárójelben jegyzem meg, de vallásos közösségekben is találhatsz jóravaló, elfogadó, intelligens lányokat, ráadásul városrésztől függően van, ahol jóval több roma fiatal van az ilyen csoportokban. A fanatikus irányzatokat persze jobb elkerülni.


Végezetül, 21-22 évesen ez még igencsak a kezdet, rengeteg időd van, hogy megtaláld a párod, egy olyan lányt, aki - ahogy az #1-es válaszoló is írta - jóval empatikusabb és elfogadóbb lesz, mint az átlag. Naponta írnak ki kérdéseket olyan 20-30 éves fiatalok, akiknek még sose volt párkapcsolatuk és kérdezgetik, hogy normális-e ez, vagy mit tehetnének, pedig ennyi idősen aztán igazán nem kéne lehúzni a rolót és negatív következtetéseket levonni.

Tehát azt javaslom, hogy próbálj olyan csoportokat keresni, ahol az emberek - akár magyarok, akár cigányok, akár külföldiek - nyíltabbak, előítéletmentesebbek. Az általam felsorolt helyeken nagy valószínűséggel ilyen embereket találsz. Persze mindenhol lehetnek begyöpösödöttebbek is, de ilyen területeken kisebb számban vannak szerencsére. Sok sikert, én drukkolok Neked.

2017. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Ignis Subdialis ***** válasza:

Még annyit, hogy az, hogy romának születtél, de jó neveltetést kaptál, ez egy nehéz kombináció, de felfoghatod egyfajta missziónak is.

Mindannyian valamilyen formában az életünk során biztosan megtapasztaljuk, hogy milyen rossz előítéletek áldozatává válni. Intelligens embereknél ezek a tapasztalatok segítenek, hogy ők kevésbé váljanak előítéletessé. De az előítéleteket a legjobban a személyes tapasztalat segít csökkenteni. Általában csak az iránt lehet előítéletesnek lenni, amit nem ismerünk.

Ha Te felvállalod magad őszintén, megőrzöd a belső egyensúlyod és hitelesen jársz-kelsz az emberek között (a buszon, a villamoson, az egyetemen, a lépcsőházban stb.), esélyt adsz nekik arra, hogy meglássanak az előítéleteikkel ellentétes összefüggésekben. Ha megismernek, az előítéleteik összetörnek a valóságon. Misszió. Hajrá.

2017. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta kérdező? :)
2018. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!