Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak! Ti nem akartok vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti nem akartok vagy nem tudtok udvarolni?

Figyelt kérdés

Előre le szeretném szögezni, hogy nem célom a provokálás és az sem, hogy ezalatt a kérdés alatt szidjuk a nőket vagy a férfiakat.


Nos az elmúlt időkben azt vettem észre, hogy akik próbálkoznak nálam azok egyáltalán nem tudnak udvarolni.


Felhozok egy példát. Megismertem egy pasit. Az oké, hogy elkezdett írogatni. Ez már az udvarlásnak úgy gondolom, hogy az egyik alapja. Elkezd érdeklődni, próbál megismerni...

De lényegében mindig ugyanaz az a sablonos beszélgetés megy. Tehát azt érzem, hogy elpufogtatja nekem a kis begyakorolt "mi a kedvenc ételed, mi a hobbid" kérdéseket és már azt hiszi, hogy megismert.

Arról meg már nem is beszélek, hogy valaki a 3. találkozón vagy az első pár levélváltás után azt ecsetelgeti, hogy hogyan nyalná le rólam a bugyit.


Na nekem ez nagyon nem a stílusom.


Mielőtt még megkapnám, hogy gazdag, bunkó pasikkal randiztam eddig hát nem. Mondjuk nem is értem ezt az általánosítást...


Mindig megkapom a kérdést, hogy: "miért vagyok még mindig 24 évesen egyedül."


Hát azért, mert mostanában nem éreztem úgy, hogy végre megtaláltam azt a férfit, aki mellett nő lehetek és önmagamat tudom adni...


2016. aug. 19. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy minden nőnek van egy egyedi elképzelése (betűre meghatározva!) arról, hogy neki hogyan is kell udvarolni, és ha pont nem sikerül eltalálni, akkor lapát. Apró jele egy kis ügyetlenségnek, rossz tulajdonságnak? Szintén lapát, hiszen biztos az határozza meg az életét 100,00%-ban. Ez arra a csoportra igaz, akik a nő szerint külsőleg elfogadhatók, és a belső dönt, hogy akar-e valamit tőle.


Van e csoporton kívül két másik: a külsőre elfogadhatatlan, aki tökmindegy mit csinál, szar emberként van elkönyvelve csak mert nem jó a külseje, és a külsőre (vagy szociális rangra) tökély, aki szintén mindegy, mit csinál, mert tőle minden jó lesz. Utóbbi csoporttal kapcsolatban jönnek a sírások és a kérdések, hogy veri, bántja, megalázza, satöbbi, de nem hagyja el, mert "szereti".


S megint csak a saját, sokszor leírt példámat tudom hozni: többekkel is jól elbeszélgettem itt kb bármiről, minden nagyon jó volt egészen odáig, amíg képküldésre nem került a sor, akkor egyszercsak hopp, nyom nélkül eltűnt a jányzó. Érdemes produkálnom tehát magam ha úgyis külső (és/vagy szociális rang) alapján vagyok megítélve? És mivel létezik az a csoport, akinek minden el van nézve, nem csoda, hogy a többség inkább a könnyebb utat választva a külsejét fejleszti (ha tudja) fel a sikerért, mint az agyát. Az egyik nőnél lehet nem lesz elég a sablon, de a másiknál simán, hiszen annyi sablonos csaj is van, hogy hihetetlen.

2016. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
56%

Tudod mi ezzel a baj?


[link]

2016. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
48%

Mert ahogy a háztartásbeli nők és a főállású anyák, úgy az udvarlás is idejétmúlt, ódivatú dolog, aminek a mai világban nincs helye. Megváltozott a világ. Van, aki képes lépést tartani, és vannak, akik nem. Nagyon sok nő nem igényli a mézesmázas romantikus udvarlást, más meg nagyon speciális igényeket támaszt, aminek nagyon kevés ember felel meg, ha megfelel egyáltalán valaki.

Sok férfi kapta a kosarat meg lepattintást udvarlás után, ők egy idő után beleunnak ebbe, teljesen jogosan. Esély sincs egymás megismerésére, és ha már a sablonos mi a hobbid kérdéstől jön a lapát, akkor hogy lehetne elmélyíteni az ismerkedést? Sok nő meg valóban összefekszik fűvel fával, nekik meg nem kell udvarolni.

Alapvetően kereslet-kínálat van. Ha a nők nem igénylik az udvarlást, akkor nem kapnak. Ha a tahó viselkedéstől nedvesednek, akkor azt kapják.

2016. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
69%

Én nem véletlenül nem indulok illúziókkal egy beszélgetésnél, és nem ígérek senkinek semmit. Nincs olyan, hogy belezúgok valakibe a szövegei alapján, ugyanis nem látom az egész embert, csak amit leír, ami lehet hazugság, csali is, és magamról is csak annyit adok ki, amennyivel még biztonságban érzem magam függetlenül attól, ki ül a másik oldalon. Nem vagyok híve a vakrandinak sem. Nem kell azon nyafogni, ha valaki sokaknak nem felel meg, ha olyan dologról van szó, amin nem tud változtatni, erről ő sem tehet, meg azok sem, akik valamiért nem vonzódnak hozzá. Ugyanakkor az önismeret (+ emberismeret, + jó helyzetfelismerés) azért sokakon segíthetne, csak ezt sokan nem szeretik belátni. Nem egy olyan emberről láttam már fotót (feltéve, ha valóban ők voltak a képen), akik túlságosan alábecsülik magukat, de személyesen is ismerek olyanokat, akiknek nem lenne mire föl nyavalyogni a kinézetük miatt, és egyedül ez a nyavalygás teszi őket taszítóvá. És persze ott a másik véglet, akik túlságosan el vannak telve magukkal, pedig nincs mire föl.


Igen, az arany középút egy keskeny sáv, és nem is mindenkinek van szinkronban mindenkivel (ez nem is baj, hiszen nem illik mindenki mindenkihez), de a helyes ösvény nem mindig a kényelmesebb, szélesebb, egyszerűbb. :-) Nem kell mindenkire egy sémát ráhúzni. De azt lehet látni ismerkedéskor, kivel lehettek hasonlók, kivel van meg az összhang, és kivel különböztök annyira, hogy nem működne. Gondolom, legtöbbünkkel előfordult már olyan, hogy valakivel (legyen az bárki, egy barát, egy kedves rokon, tényleg bárki) olyan jól elbeszélgettünk, hogy mikor ránéztünk az órára, akkor kaptunk észbe, hogy "te jó ég, már ennyi az idő?", na, valami ilyesmit kell érezni a hozzánk passzolóknál is, és akivel nincs semmi erre utaló, azt nem kell erőltetni, ami nincs, az nem alakul ki.

2016. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak a fő kérdést nézzük, akkor a következő 4 csoportot különíthetjük el a férfiak halmazán belül:


1. Férfiak, akik tudnak és akarnak udvarolni.

2. Férfiak, akik tudnak, de nem akarnak udvarolni.

3. Férfiak, akik nem tudnak, de akarnak udvarolni.

4. Férfiak, akik nem tudnak és nem akarnak udvarolni.


Remélem, kielégítő volt a válaszom.


Most, hogy túlestünk ezen az általánosító hülyeségen, nézzük a valódi problémádat, amely a következő:


Kizárólag olyan férfiak próbálnak veled megismerkedni, akiknek a viselkedése nem megfelelő a számodra.


Megoldás:

Kezdeményezz olyan férfiaknál, akik szimpatikusak a számodra és a viselkedésük megfelel az igényeidnek.


Gyenge problémamegoldó stratégia:

Ne kezdeményezz a férfiaknál, hanem várj egy olyanra, aki megfelel neked, közben pedig panaszkodj azokról, akik a gyakorlatban is megpróbálkoznak nálad.

2016. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
72%

Nem értek az ilyesmihez, de már türelmem sem lenne hozzá.

27F

2016. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
63%
Na akkor kedves kérdező, ha már elvárod egy vadidegen embertől, hogy ismerjen és tudja hogyan kell neked udvarolni akkor kérlek udvarolj nekem. Biztosan tudod mivel veszel le a lábamról. Remélem érted miért kérem ezt tőled. Annyit segítek, hogy 26 éves férfi vagyok. Felólem kezdhetjük is.
2016. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
39%

Úgy tűnik, erre a kérdésre nem lehet jó választ adni, mert minden választ lepontoznak.:)


Úgyhogy megpróbálom ezt a válaszmintát is:


Kedves Hölgytársam!


Teljes mértékben igazad van. A férfiak nem akarnak és nem is tudnak udvarolni. Mindegyik ilyen. Sajnos nincs remény arra, hogy normális, udvarlásképes férfit találj. Sajnos a férfiak olyan hitványak, hogy egy sincsen közöttük, aki mellett nő lehetsz és önmagadat adhatod. Áldozat vagy, a férfiak áldozata. Együttérzek veled.


Puszil,

Teréz

2016. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Jó ég, totális kavar van itt egy-két férfiben...


Egy dolgot most itt megtanultam. Ebbe a kategóriába kérdést nem szabad feltenni.


Kaptam pár használható választ, azoknak köszönöm!

De a többi...

Kértem, hogy ne menjünk át a nők vagy a férfiak szidásába, ez nem sikerült.

Innentől kezdve, én ezt a kérdést lezártnak tekintem.


Szép napot nektek!

2016. aug. 19. 13:01
 30/62 anonim ***** válasza:
59%

Bár nő vagyok, de érdekesnek tartom ezt a kérdést.


Alapvetően kérdező, szerintem a rossz kérdést tetted fel. Nem az a lényeg, hogy valaki nem tud vagy nem akar udvarolni. A fő kérdés a miért?


Persze ez nem írja le, amire gondolok itt. Kezdjük azzal, hogy sok fiatal ember, nemtől függetlenül egyáltalán nem tudja, hogy mit akar. Például te színvonalas beszélgető társra vágysz, aki udvarol. Rendben. Ugorjunk a második lépcsőfokra, miért állsz akkor szóba egyáltalán olyanokkal, akik nem ilyenek? Azt gondolod válogatósnak és finnyásnak tartanak, ha korrekt módon az alapján keresel magadnak párt, ami a te személyes igényed? Miért is? Nem erről van szó? Az ok nem is lényeges, csak az, hogy bármi is az, gátol téged abban, hogy válogass a szerint, ami neked fontos. Ez egyébként majdnem minden emberre igaz, akit pedig zavar a válogatás, gondoljon bele, hogy ő sem élne le egy életet valaki mellett, aki teljesen más, mint amire vágyik. Szóval ez normális és szükséges dolog.


Ha tehát tisztázódott, hogy mire vágysz, keress szigorúan a szerint párt magadnak, és ne fuss felesleges köröket olyan emberekkel, akikkel láthatóan nem működik a beszélgetés.


Szerintem sok művelt, érdekes személyiség van a nagyvilágban, szintén nemtől függetlenül, akikkel igenis színvonalas, tartalmas beszélgetést lehet folytatni, és ugyanígy vannak olyan emberek, akik igénylik az udvarlás tradicionális formáit. Rájuk koncentrálj, őket lásd meg, ők legyenek a figyelmed középpontjában, ne azok, akik mások. Hidd el, ha fejben másképp állsz hozzá, szignifikánsan megváltozik a téged körülvevő emberek összetétele.


Nekem például sosem esett nehezemre olyan férfit találni, aki ajtót nyit, virágot hoz, lesegíti a kabátom, stb. De én csak rájuk koncentráltam, hogy megtaláljam ki ilyen. Aki nem, attól pedig udvariasan elköszöntem.

2016. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!