Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van itt olyan, aki a tapasztal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki a tapasztalataira alapozza, hogy borzalmas a huszonéves női felhozatal?

Figyelt kérdés

Az oldal rendszeres olvasói jól ismerhetik a jelenséget, hogy a két párkapcsolatos kategória tele van frusztrált kérdésekkel, de főleg a felnőtt. Ezek alatt aktívan szokott kommentelni a két tábor: akik alátámasztják a kérdezőt (minden nő csak a pénzre megy, csak a kigyúrtak, alfahímek stb. találhatnak társat), és akik cáfolják.


Megfigyeltem, hogy az utóbbi csoport sokkal gyakrabban hoz fel személyes példát egy ismerősről, vagy akár a saját életéből, ahol részletesen leírják, hogy alacsonyként, átlagos keresettel, becsületes férfiként is egyszerű szép barátnőt találni, ha megfelelően áll hozzá az ember. Nyilván egy anonim oldalon bármit lehet írni, de induljunk ki abból, hogy az, hogy ez az oldal több személyes tapasztalattal van alátámasztva, azért mégiscsak jelent valamit. Lehet arra következtetni, hogy ez a való életben is így működik.


Ezeket a kérdéseket olvasva döbbenten láttam, hogy a legtöbb kommentelő csak úgy elsuhan amellett a tény mellett, hogy a legtöbb frusztrált felhasználónak szinte SEMMILYEN tapasztalata nincs a nőkkel, és itt most nem feltétlen szexuális dolgokra gondolok. Beszélgetés, lelkizés, közös programok, de még akár lánybarátság szintjén sem. Véleményt formálnak egy olyan dologról, jelenségről, amiben egyáltalán nem érintettek. Én is okoskodhatnék a gázszerelésről, vagy a burkolásról, hogy tiltsák be ezt a bojlert, vagy azt a szigetelőt, mert "szar", de nem értek hozzá egyáltalán. (Az érvelés is részükről kb. ilyen színvonalú szokott lenni.)


Viszont úgy gondolom, frusztrált kisfiúk ide vagy oda, ha tényleg ilyen borzalmasak a nők, akkor azt olyanok tudják alátámasztani, akik benne vannak az ismerkedésben. Ha tényleg pénzéhesek, lenézőek, felszínesek, kigyúrt alfahímre vágynak stb., az azért feltűnik egy idő után. Ezért olyan férfiak válaszát várom, akik legalább:


- 8-10 lánybarátjukkal beszéltek aktívan az elmúlt években

- 10 nővel voltak

- 25-30 nővel találkoztak ismerkedés céljából

- egy olyan kapcsolatban voltak, vagy vannak, ami tovább tartott két évnél.


Előny, ha a huszonéves korosztályból kerültek ki a lányok, mert többségében őket éri a kritika, de igazából a kor nem olyan fontos.

A lényeg tehát az, hogy tapasztalt férfiak írjanak arról, mekkora mértékben tapasztalták ezt a jelenséget, amit itt állítanak néhányan. Rám is igazak a feltételek, később leírom a saját tapasztalataimat is.


Előre is köszönöm a válaszokat!


22/F



2017. ápr. 14. 13:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
80%

Persze, ezt én is teljesen megértem. Voltam is már hasonló helyzetben, és csak azt tudom mondani, hogy a nő ilyenkor nem magához a személyhez, hanem az érzéseihez ragaszkodik legtöbbször. És ez nem logikus, tudom, de érzelmekben hol a logika? :D Nyilván az meg megint más, ha ezek után kijelenti, hogy minden férfi szemét.


(És hadd ne kelljen minden megjegyzésed után leírnom, hogy ez néhány férfira ugyanúgy vonatkozik, csak nézz körül, hányan mondják, hogy minden nő felszínes meg r.banc... :D)

2017. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
82%
Na jó, csak az a baj, hogy ezek után miért törd magad? Tök felesleges, minden marad a régiben. Így aztán megéri udvarolni bárkinek is. :D
2017. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:

Igazad van. :D Ránézésre meg nem tudhatja az ember, ki van kapcsolatban, ki nincs, ki érzelmileg független és ki nem.


Én elméletben szingli vagyok, gyakorlatban meg érzelmileg nem vagyok független. :D Szerencsére nem olyan nő vagyok, akinél gyakran próbálkoznak férfiak, évente 1-2 és akkor még sokat mondok.


(Nem, nem megalázó kapcsolatban vagyok, csak éppen akivel lenni szeretnék és ő is velem, egy óceánnal odébb lakik. Hiába próbáljuk elfelejteni az érzéseinket, ha mindkettőnk szíve a másikhoz húz a távolság ellenére is. Pedig ebből normális kapcsolat, lehet hogy nem csak a közeljövőben, de talán sosem lesz.)

2017. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
5%

Olvasgattam itt a kommenteket, elég megoszlóak a vélemények.


Én is azt tapasztalom, hogy a külső az elsődleges és mindennél fontosabb, vagy akkor ennyire "rossz" lányokba futottam bele?


Írtad kérdező, hogy valakinek sikerült, de el nem tudom képzelni, hogyan o:O , én ráírtam 10 lányra társkeresőn, de nem lett belőlük semmi, előtte itt is beszéltem kb 10-15 lánnyal, de miután küldtem képet, valamilyen formában leszögezték, hogy köztünk nem lesz semmi, de azért volt, akinél végül barátsággá alakult legalább.


Ezek az elutasítások mind akkor voltak, amikor még alig ismertük egymást, a személyiségemre már nem nagyon voltak kíváncsiak utána.


Viszont nem gondolom, hogy borzalmas a felhozatal, valóban nőttek az elvárások 10-20 év alatt, de inkább velem van a baj.

2017. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 A kérdező kommentje:

Senki nem vitatta, hogy fontos a külső. Férfiaknak, nőknek egyaránt. De úgy gondolom, ebben a témakörben eltúlozzák a valódi elvárásokat, és azoknak a nőknek az arányát, akik szélsőségesen izmos, pénzes, sztár-alkatú férfiakra vágynak. A válaszok is azt bizonyították, amit én is tapasztalok, hogy ha valaki nem tér el iszonyatos mértékben az átlagtól, ki van békülve önmagával és van egy kis esze, gond nélkül találhat maga mellé egy kedves barátnőt.


A regisztrálós társkeresőknek szerintem az égvilágon semmi értelme, nem is használtam ilyet sosem. Aki komolyan társat keres, az a Tinderen, az Anotalkon, ezen az oldalon, és Facebookon is eszerint fog tekinteni az emberekre, aki pedig alkalmi szexre vágyik, azt nem fogja megváltoztatni a regisztráció és az adatlap kitöltése.

2017. ápr. 14. 17:43
 56/69 anonim ***** válasza:
38%

Én nem tudom, mert én magas vagyok, gyúrok, és jól is keresek.


Jelzem, a fentiből csak a magasság az, amin nem tudna bárki változtatni. Lehet, hogy az önsajnáltatás helyett tenni kellene azért, hogy értékesebbek legyetek.

2017. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%

"a két párkapcsolatos kategória tele van frusztrált kérdésekkel, de főleg a felnőtt. "



Ezen megakadt a szemem. Döbbenet, hogy a felnőtt kategória a gázabb. :)

2017. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
89%

Én nem a megszólítottak közé tartozom (nem vagyok férfi), így bocs, hogy idekontárkodom, de sosem értem az iylen válaszokat:



" Mit vársz ettől a kérdéstől? Mármint ha cáfolat érkezik vagy megerősítenek ebben a hitedben, az befolyásolni fogja egy döntésedet? Vagy csak vitát szítanál? Nem világos a cél."



Érdekes, hogy ezt mindig csak az ilyen kérdéseknél kérdezik meg. A helyes-e Justin Bieber, szép-e a piros tangabugyi meg miért bunkó a szomszédom kérdéseknél senki se kérdezi meg, miért teszed fel a kérdést. Az itteni kérdések nem a világot megváltani akarják.

2017. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg, hogy kérdőre vontak már rögtön az elején.

Egyébként a tini kategória is súlyos a maga módján, de életunt, megkeseredett férfiből itt több van, a felnőtteknél.

2017. ápr. 15. 12:07
 60/69 anonim ***** válasza:
64%

az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy pont azok nem fogják fel úgyse a lényeget, akikről írod. de ez nem csak itt figyelhető meg. ilyen pl az az eset is, amikor a nő a bántalmazó férfivel marad, vagy pl aki egy politikusért van oda, és ha olyat tesz/mond, ami ellenkezik az ő nézeteivel, akkor is szemet huny felette, az csak úgy elkerüli a figyelmét stb stb. az emberek nagy részének ezek ilyen feldolgozhatatlan dolgok. egy hatalmas törést okozna a személyiségükben, ha ellene fordulnának annak, amihez ezidáig abnormális módon ragaszkodtak, gondoltak, választottak. és szerintem itt jön be az intelligencia kérdése. nem ott, hogy ki milyen iskolába járt, mennyire művelt blabla, hanem mennyire fejlődőképes. mennyire tudja értelmezni azt, ami körülötte történik. úgyis le fognak pontozni ezek az emberek, esetleg írnak néhány rosszindulatú, fröcsögő kommentet, de nem is nekik írom. nem akarok beleszállni a veszekedésbe, szóval csak neked írom kérdező. ;)

egyébként egy normális statisztika minimum 100 fő és annál több. illetve nem mindegy milyen rétegből választjuk ki a válaszolókat. van sok hazudozó is, aki már 200 nővel ismerkedett :D, aki lánynak mondja magát, miközben nem az, fiúnak mondja magát, miközben nem az, csak trollkodni jár, élvezi a felfordulást amit itt okoz. egyébként ez a 200 nős a legviccesebb. elméletben ha valaki 200 nővel ismerkedett, és egyik se akart tőle semmit, az mégis hogy a büdös p icsába gondolhatja azt, hogy nem vele van a gond? ettől teljesen kiégtem. :D

na meg szerintem azok is bosszantó válaszok, amikor nők írják, hogy ők milyen különlegesek, mert egy ronda férfibe lettek szerelmesek. ezeket a kommenteket nem értem. mi a céljuk? valószínűleg csak annyi, hogy nyalják a saját seggüket. nyilván ezt egyes férfiak kiforgatják majd, hogy nekik kedvezzen, miközben a válaszoló csak egonövelésből írta ki.

én a környezetemben nem nagyon látok ilyen eseteket, mint amikről itt panaszkodnak. mondjuk nem is ilyen gettóban élek. :D

egy régi lány ismerősöm első barátja pl egy gyári munkás volt, mondta is, hogy pedig azt hitte valami pénzes fiúja lesz, aztán mégis vele jött össze. a következő barátját egyetemen ismerte meg, egy teljesen átlagos fiú, de közös az érdeklődési körük, humoruk stb.

nálam viszonylag magas volt a mérce, bár soha nem ismerkedtem aktívan, véletlenül találkoztam a barátommal egy játékban. a külseje neki se nagy szám, annyi hogy magas. de amúgy őt is lekoptatta mindenki, már akkor amikor csak beszélgetni akart mindenféle hátsó szándék nélkül. viszont intelligens, művelt, sok mindenhez ért ami engem is érdekel, ugyanazok az elképzeléseink, és sok más nem tipikus férfi tulajdonsága van, ami számomra imponáló.

fiú barátaim is hasonlóak. az egyik biológus lett, semmi extra pénzért kutat. neki is volt már nem egy barátnője, csak aztán szakítottak mindegyikkel, mert a barátnőinek minden ok nélkül kisebbségi komplexusa volt mellette. egyébként ő otthon lakott amikor ismerkedett, de később összeköltözött a barátnőjével.

aztán a többi ismerősöm ugyanez. egyetemen ismerkednek össze más egyetemistákkal. szerintem ez eléggé "korrekt". hasonló kaliberű társat keresnek.

a legtöbb lány nem szokott azért álomvilágban élni, és Brad Pittről álmodozni. persze akinek nincs élete, az ráér ezzel foglalkozni. nekem se jutott eszembe egyszer se, hogy jaaaj bárcsak így vagy úgy nézne ki a barátom, vagy bárcsak ez vagy az a jóképű férfi aki elment mellettem az utcán térdre dobja magát előttem. egyszerűen hidegen hagy.

az meg aki 30 évesen még azt se érte el, hogy ne a szüleivel lakjon, az azért érthető hogy más szemében kissé ciki.

2017. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!