Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nálatok kizáró ok ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nálatok kizáró ok ha egy pasinak nincs érettségije nektek pedig van?

Figyelt kérdés
2018. febr. 18. 23:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

Az okától függ. Nem szeretnék senkit papírban mérni, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem azért nincs a többségnek normális végzettsége, mert amúgy képes lett volna agyilag/szorgalmilag rá. Sajnos.

Ebből következik, hogy nagyon kevés esélyt látok rá, hogy egy ilyen ember, ha a párom lenne, meg tudná valaha érteni mindazt, ami engem mozgásban tart, vagy ami számomra érték... Eddig nem sok ember volt erre képes a nálam alacsonyabb végzettségűek közül. De a lehetőség adott, nem szigorúan ez alapján szelektálok.

2018. febr. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
39%

#10es. Ha valakinek van szakmája, amiből megél, szabadidejében meg olvas, akkor hidd el, hogy fog annyi szépirodalmi, történelem, földrajzi stb tudást magáévá tenni/tudni mondjuk 25 évesen, mint egy 25 éves közgázdiplomás. Innentől mi a fenének megszerezni a papírt x összegért, y idő alatt, ha nincs rá szüksége? Ráadásul a papír megszerzése után csak az a tudása marad meg, amit használ/karbantart, mert érdekli. Nem tudom más hogy van ezzel, de szinte biztos, hogy az embert nem érdekli minden amit érettségire tanult és elfelejtettem azt a tudást idővel, csak az marad meg, ami érdekli. Lőjjenek agyon, de már csak a 4 alapművelet megy, valamennyi geometria, egyszerűbb egyenletek, fizikához kell a négyjegyű függvénytáblázat és bár tudom, hogy ettől már-már életképtelen vagyok, de a molekulák kötésszögeit sem tudom kiszámolni. Viszont tudom a szakmámat, megy a töri, biosz és a földrajz, mert ezekkel foglalkozom munka mellett kedvtelésből. Elég sok dologról el tudok beszélgetni változó mélységben és témától függőben, ha felmerül, hogy hol szereztem a diplomámat, meg lepődnék azon, mikor mondom, hogy nem szereztem diplomát.

Szerintem sajnálnám, ha a papír meglétét, mint elvárás támasztanám.

De ha már itt tartunk, tegyük fel, a muksó végez villamosmérnökin, de a diplomáját nem kapja meg, mert nincs meg a nyelvvizsgája. Tehát az emberünk addig feltehetően sík hülye, míg nyelvvizsgát nem tesz és még nem érinti a diplomáját a kezével, hiszen hiába végzett a villamos mérnöki karon, kezei eddig csak az érettségiét illették, tehát csupán egy érettségivel rendelkezik, amit pedig tud, azt "nem tudja". Ugye? :D

31/f

2018. febr. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb esetben egyszerűen kénytelen az ember megszerezni az érettségit. Hiába van egy szakmája. Egyébként nem plusz négy év, hanem kettő, és estin vagy levelezőn is meg lehet csinálni, munka mellett.

A legtöbben szakközépben alapból megszerzik, a szakmával együtt.


Aki eleve csak szakmunkásba jutott be, az a legritkább esetben azért, mert annyira szeretett volna szobafestő lenni. Egyszerűen a kettes átlag ennyire volt elég.

Aki 14 évesen nem tud kiizzadni egy jobb bizonyítványt általánosban, az később se fog művelődési.

Elég csak visszanézni az általános iskolai volt osztálytársakra. Elismerem, hogy ügyes asztalos, rendes családapa, de ha intellektuális vitára vágyok, nem ő fog beugrani elsőre. Az a srác, aki szinte minden nap ment a könyvtárba, jeles bizonyítványt vitt haza minden évben, az ma orvos.

Az érettségi meg szinte alap. Rengeteg helyen nem elvárás ugyan, de előny. Sok esetben viszont az. Például egy mozdonyvezető vagy jegyellenőr esetében érettségi után lehet megszerezni a szakmát. Pedig nem igazán ugrik be, hogy egy kaller olyan értelmiségi típus...


Nem maga a végzettség kizáró ok. Hanem az, ami miatt nem lett érettségije.

Az nagyon romantikusan hangzik, hogy a hentes otthon olvasgat lexikonokat, és műveltebb, mint az átlag diplomás. Csak fogalmazzunk úgy, hogy nem jellemző.

2018. febr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
26%
Mekkora pfff nem is mondok semmit. Szakmam van es valalkozo kb havi 2-3szaz marad tiaztan....boven jol elunk
2018. febr. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
22%

Nekem betegség miatt csak estin lesz meg az érettségi pár év múlva, most akkor hülye vagyok? :D

18/F

2018. febr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%
Az érettségi nem nagy kunszt, persze, előtte én is paráztam, de azt bárki le tudja tenni, aki akarja és nem sérült agyilag. Szóval kizáró ok lenne, igen. Más kérdés, hogy valakinek azért nincs, mert még olyan fiatal, hogy ezután jön, de én már 30-as vagyok és nem kezdek középiskolásokkal.
2018. febr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
27%

#13. Lehet, viszont te meg azt nem tudod, hogy miért nincs érettségije az adott embernek. Akit úgy rugdaltak át általánoson, persze, nem valószínű, hogy széttanulja az agyát szabadidejében, de mondjuk nézz egy kovácsot, aki szereti a szakmáját és mondjuk fegyverekkel foglalkozik. Nem kell a munkájához érettségi, jól fizet, és mivel utána jár alaposan a szakma fortélyainak, nemcsak a termékek készítésével kapcsolatban lesz tapasztalata, hanem átfogó történelmi/néprajzi/irodalmi tudása, jó eséllyel idegen nyelven. Jó oké, kérdezheted, hogy ez téged miért kell, hogy lenyűgözzön, de ilyen alapon az orvos se kell, hogy lenyűgözzön, ha éppen nem az az érdeklődési köröd neked is. Sarkított példa, de remélem érted, hogy mit akarok mondani.

31/f

2018. febr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
69%

Hát én pont azt látom, hogy az általános alsóban is kettes hármas verekedős fiúkból villamosmérnök lett meg mindenféle egyéb műszaki mérnök. Sokan, mondjuk én is, meg általánosban meg gimiben is szinte kitűnő pedig küzdünk az egyetemmel. Na nem azért, mert nehéz, hanem mert semmi motivációnk, nélküle is megélünk, sorozatosan tiltanak le tárgyakból, mert nem járunk be. Már csak egy évem van hátra, 3 éven belül biztos összehozom.


Mivel én ezt borzasztóan utálom magamban, hogy alig van kitartásom és bármiféle ambícióm, nálam előnnyel indul és felnézek azokra, akikbe jutott kitartás és akiknek vannak terveik.


Egyszer jártam egy sráccal érettségi után, akinek nem volt érettségije 26 éves létére. Nem zavart, de az igen, hogy szinte utálta azokat, akiknek volt, vagy ezt fontosnak tartották. Később letette, majdnem mind 5ös lett neki. Túlértékelte, mert még nem volt benne része.


Mai fejjel nem jönnék össze olyannal, akinek nincs érettségije, de olyannal sem, aki ne járt volna legalább egy félévet felsőoktatásra, mert akármilyen értelmes vagy komoly, úgy èrzi, kimaradt valamiből, ez pedig belülről emészti.


Nem azért, mert butábbak, egy csomó igazán kivételesen buta embert ismerek, leginkább közgáz, kommunikáció pszicho vagy jogász szakon, sőt, általában az igazán buták lesznek doktorok és lesz több, mint két diplomájuk, mert kevesebbnek érzik magukat másoknál és igyekeznek kompenzálni. Egy 2 diplomás kommunikációszakos ismerősöm IQja 89..


Egyetemre bekerülni nem nagy kunszt, el viszont csak az végzi időre, akinek van hozzá kitartása vagy annak ambíciói, ami mindenképp becsülendő, de nálam nem számít párkapcsolati feltételnek.


Egyébként látszik, hogy itt az egyik válaszoló mennyire frusztrált és fogalma sincs semmiről, biztosan nem egyenértékű a beszerzett tudása egy közgázszakoséval. Szépirodalom.. haha. Na az ilyen tévképzetek zavarnak, azt se tudja, mit tanul egy közgáz szakos, de máris lekicsinyli.

2018. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
12%
Aki a végzettséghez köti, hogy kapcsolatot kezd-e a másikkal, és eleve kizáró okként tekint annak hiányára, az csak a saját EQ (érzelmi intelligencia) szegénységét erősíti ezzel... Nem értem a mai világban, hogy az emberek miért kezdenek azonnal minősítésbe, mielőtt még valóban megismernék az adott embert, vagy élethelyzetet. Qrva egy általánosító hozzáállás. Aki kicsit is elmerült valaha az önvizsgálatban és akadtak az élete különböző területein komoly problémái is, nem csak gondtalanul létezett, tudja hogy ahány ember, annyi élettörténet. Bizonyos tényezők talán azt feltételezik, hogy akinek nincs érettségije, annak az értelmi képességei is elmaradnak az átlagtól, de korántsem kell, hogy így legyen. Mindenki jobban tenné, ha tartózkodna a manapság ennyire divatos ítélkező magatartástól, szebb világot élnénk ;) N
2018. febr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
51%

Na ezért (is) egyre kevesebb a szakember,szakmunkàs.Mert az hülye,büdös,proli,tàrsnak sem való...De azért tud a nagyokos diplomàsok szàja sírni,hogy nincs szakember.Ne is legyen.Inkàbb meneküljenek ebből a sznob pöcegödörből külföldre.Itt meg marad majd a sok semmirekellő wc papír diplomàs.

Kívàncsi lennék,ugyan mi az a magasröptű szellemi eszmecsere,amit egy érettségi nélkülivel nem lehet folytatni??

Vannak rokonaim,ismerőseim,akik csak idősebb fejjel szereztek érettségit,diplomàt.Azelőtt sokàig szakmunkàsok voltak.Nos a diploma utàn semmi jó irànyú vàltozàs nem làtszott nàluk.Emberileg ugyan olyanok maradtak,ugyan azok a beszédtémàk,stb.Sőt inkàbb csak annyi làtszott,hogy kissé el vannak szàllva maguktól,pedig többlet intelligenciànak nem làttam jelét.

2018. febr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!