Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ne lehetne az életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ne lehetne az életem értelme valaki más, miért kellene egyedül boldognak lennem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
84%

Van különbség aközött, hogy az ember boldogabb egy társ mellett mint egyedül, meg aközött, hogy valaki boldogsága a másiktól függ.


Szerintem az utóbbi eset a baj. Nem egészséges egy kapcsolatot (főleg az elején) arra építeni, hogy majd a másik boldoggá tesz engem mert egyedül nem megy. Egy kezdő kapcsolatban (de később is) szerintem ez hatalmas érzelmi teher a másik félnek...Mindenkinek magának kell megtalálnia az élete értelmét, az, hogy van egy másik fél akivel közösen még jobbá tehetik csak grátisz...

2018. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
79%
Ha már éltél volna egy rossz párkapcsolatban, tudnád értékelni az egyedüllétet.
2018. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
61%
#10 Nem tudom mirõl zagyválsz. Én is “légy egyedül boldog” elven vagyok és nem volt sok kapcsolatom. Húh mekkora színtiszta igazságok...
2018. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
92%

Két része van.

Te kit választanál párnak? Egy besavanyodott penészvirágot, aki ovis kora óta nem mosolygott? Vagy olyat, akiből süt, hogy jól érzi magát, és mikor elmosolyodik, még a nap is kisüt? Kihez csatlakoznál szívesen egy hosszú úton? Aki szerint úgyis kitörik a bokátok, szakadni fog az eső, és öt perc után nyafog, hogy fáradt? Vagy aki tele van energiával, fütyörészik, és rácsodálkozik minden virágra?

A boldogság, a kiegyensúlyozott, pozitiv kisugárzás vonzó. A negatív kisugárzás nem az. Ilyen egyszerű.


A másik fele:

Aki depressziós, negatív, az igazi energiavampír. A környezete életkedvét is elveszi. Nem ketten lesznek boldogok, hanem ketten fognak depizni. Aztán meg a sírás, hogy "Te nem teszel engem boldoggá!".

Miért, te őt igen?

Ez olyan, mint amikor a fuldokló ráakaszkodik a másik emberre. Rajta próbál kimászni a vízből, de mindketten belefulladnak.

Aki egyedül nem tud boldog lenni, az párban se lesz az. Ez a te döntésed, a te érzéseid, nem adhatja oda senki.

2018. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
49%
Ismerek olyat, aki rottyon volt minden téren, jött egy ember az életébe és összekapta magát rendesen. Van, akit a szeretet, szerelem motivál.
2018. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
80%

#3

Értelmezési gondjaid vannak.


Már boccs, de nekem semmi bajom azzal, ha egy boldog ember állítja ezt, hogy “a párja az élete értelme”, mert egy kielégült kapcsolatban van.


Azoknak mondják ezt, hogy legyenek egyedül boldogok, akik keseregnek a ex párjuk hiányán. Eszembe sem jutott soha boldog párkapcsolatban élõ embert lehúzni ilyen “bölcsességekkel”. Ez mindig azoknak szól mindig, akik egyedül sanyarognak, és álmodoznak a viszonzatlan szerelmekrõl.

2018. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
83%
#14-es gyönyörűen megfogalmazta a lényeget.
2018. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
#14 Nem párkapcsolatra értve, de akkor érzem jól magam ha van lehetőségem mással megosztani a boldogságom. Sajnos kevés megbízható ember van, de nem az a célom hogy magamnak csináljak akármit is, volt rá alkalmam eddig és ideig óráig jól is éreztem magam egyedül. De már nem okoz örömet hogy egyedül legyek és szórakoztassam magam, hiányoznak a közös élmények.
2018. jún. 3. 22:03
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

„Miért ne lehetne az életem értelme valaki más?”

Azért, hogy ha az a valaki más elhagy, szakít veled, akkor ne akard megölni magadat, hiszen nincs már melletted az életed értelme. Ne egy másik ember miatt akarj már élni, hanem magadért.


„Miért kellene egyedül boldognak lennem?”

Boldognak lenni nem kell, hanem ideális esetben az vagy egyedül IS, nem csak kapcsolatban. Nem mástól kell várni, hogy boldoggá tegyen. Te így mit tudsz neki adni? Ha te nem vagy boldog, de tőle várod, akkor azt egyoldalúan teszed. Ki szeretne egy boldogtalan, pesszimista emberrel szívesen együtt lenni? Nem jobb, ha vannak élményeid, amiket megoszthatsz másokkal, és együtt is megélhetitek őket?

Egyedül boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes, de azt igen, hogy törekszel arra, hogy így is jól érezhesd magadat.

2018. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
3as kimmentedre. Aki egyedűl az tud lenni az mással is. Mind a pasik de a lányok mindinkább a kiegyensúlyozott lelkileg egyensúlyban lévő partnerjelölteket részesîtik előnyben. Saját lelki békéd~~boldogságod kell kettőtök boldogságához.
2018. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!