Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ne lehetne az életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ne lehetne az életem értelme valaki más, miért kellene egyedül boldognak lennem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 3. 21:29
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Meglepődnél ha ismernél.
2018. jún. 3. 23:22
 32/42 anonim ***** válasza:
57%

Lehet:D

De ilyentől nem félek hogy innét bármikor bárkivel egyáltalán találkoznék, nem még hogy ismerném:D

2018. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Nekem már volt egy vakrandinak nevezhető valami, tapasztalatszerzésnek jó volt.
2018. jún. 3. 23:41
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

„Én azért akarok élni hogy minden energiámat a kapcsolatra fordítsam. Ez van.”


Egyrészt neked nincs munkád, nem jársz egyetemre, nincsenek barátaid, családtagjaid, hobbijaid, hogy az ÖSSZES energiádat a kapcsolatodra fordítanád? Másrészt pedig ez terhes lehet a másik félnek, ha állandóan a nyakán lógsz, nem hagysz neki semmi szabad teret, időt. És érződik is, amikor a másikat teszed egyedüli boldogságforrásoddá, felelőssé a te érzelmeidért, és ez előbb-utóbb feszültséghez vezet. Kissé éretlen hozzáállás ez, amiről te írsz.

2018. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Az itteni emberek frusztráltak vagy valami bajuk van általában, ami lehet hogy lappang lehet hogy nem:D


Tehát ilyen alapon nem is tanácsos itt ismerkedni:D

Régebben még azt mondom hogy lehetett de manapság eltűnt az az igazi közösség:D


Persze tapasztalatnak minden jó, így kell felfogni:)

Ha valaki letörik minden szaron, akkor csak a baj van, pont úgy mintha mindenen befeszül:D

De ha nem titok akkor gondolom az a tapasztalatszerzés nem épp pozitív volt:D Ha beszéltetek előtte akkor élőben jóval másabb volt, mert írásban meg előadta magát így meg úgy a jó modorral, vagy csak szexre ment:D

2018. jún. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos valami hibrid vagyok...


Nekem sem magam, sem a párom nem az életem értelme. Akarok kapcsolatot és akarok egy embert, aki mellett elköteleződhetek, de sem neki, sem a saját alantas ösztöneimnek nem rendelném alá magam, mert engem valahogy más éltet. Az alkotás öröme, az, hogy nyomot hagyjak, hogy valami újat adjak valakinek, megkönnyítve és előrelendítve mások munkáját. Nem lehet mindenki ilyen, de ez olyasmi, aminek ha alá is rendelem magam, akkor sem érzem magam alárendeltnek és kiszolgáltatottnak, sokkal inkább szabad vagyok és hasznos. Ha más emberre vagy magamra figyelnék, ezt az érzést nem tudnám megélni. Ez is egy szempont.


Nem baj, ha neked egy másik ember az életed értelme, ez mindenkinek mást jelent. Sőt, sok anyának/apának a kisgyermeke(i) is ilyen szerepet tölt(enek) be. A probléma akkor van, ha a nem megfelelő ember lesz ez a személy, az, aki tönkretehet, kiránthatja alólad a talajt, bánthat téged és nem is az, hogy bánthat, hisz nincs bizalom kockázat nélkül, de meg is teszi. Emiatt javaslom mindenkinek, hogy keressen az életében egy olyan értelmet, amit senki sem vehet el tőle. Lehetőleg többet. Ugyanis az ember úgy működik, hogy addig él, amíg el nem veszik minden reményét. Minél kevesebb érvet találsz az életre, annál közelebb vagy a halálhoz. És mikor elfogynak az érvek és az űrt sem tölti be semmi (zaj, szer, pótlék), akkor bolondul meg az ember és/vagy választja a halált.

2018. jún. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű olyat találni, aki nyugodtan lehet az életed értelme és sosem fog elhagyni: a kutyád.

Nekem is a kutyáim azok, akikért élek. Szeretek élni, egyre jobban és jobban, de csak úgy önmagamért nem biztos, hogy tudnék.

Biztos nem jól tettem, de én olyan 1,5 évig felhőtlenül boldog voltam, amikor a férjemmel megismerkedtem. Nem tudom, milyen szerelem az, ahol nincs meg ez a boldogság. Aztán persze jött a pofára esés, már nem tesz boldoggá, de még mindig szeretek élni és imádom a kutyáimat és a gyerekemet.


Viszont azzal együtt, hogy összességében szeretek élni, szeretem a munkám, a gyerekemet, a kutyáimat, valahogy mégsem vagyok boldog. Hát ez van. Én is társfüggő vagyok, úgy tűnik.

2018. jún. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
77%

#18 Te nem érted a lényeget:D Senki sem mondja, hogy legyél egyedül... csak azt mondják, hogy ne csimpaszkodj, ne lógj a nyakán túlságosan egy másik embernek, mintha õ lenne az életed értelme, mert a legtöbben ezt elviselhetetlennek tartják. Bár ha találsz olyan embert, aki ezt elviseli, akkor felõlem oke.

Teljesen érthetõnek tartom, ha a legtöbb ember nem viseli el, hogy a párja tõle függ, én sem viselném.

Nagy logikai gondok lehetnek a fejedben, ha ebbõl azt szūrted le, hogy azt mondjuk, legyél egyedül. Nem errõl van szó, mindenki szeret együtt lenni a párjával, de nem kell túlságosan a nyakára mászni senkinek.

2018. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
5%

Túl sok baromságot olvasni.

Senki sem boldog, aki nem jut szeretethez és szexhez.

Bármint én még nem láttam olyat, aki emellett boldog lett volna. Mindegy elméletben itt mit gyártanak le az emberek, mutassatok rá valakire. Az viszont nem fog menni...

2018. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
61%
Akik ezt tanácsolják neked arra gondolnak, hogy egyedül is legyél oké, ne pedig egy depressziós kis nyomika. Senki nem gondolja, hogy aki egyedül nem csattan ki annyira a boldogságtól, mint amikor éppen szerelmes az rosszul csinál valamit. Ezt olyan embereknek szokták tanácsolni, akik nagyon el vannak kenődve és erre igazi indokuk nincs, siránkoznak, irigykednek, sóhajtoznak, kifogásokat gyártanak. Nem kell boldognak lenned a Disney mese finálé értelemben, csak legyél oké.
2018. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!