Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg, és mi van, ha a fizum harmadát anyámnak adom? Utólag azt is követelheti a másik? Tőlem, vagy anyámtól?
2020. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Itt igazságot tenni csak úgy lehetne ha tudnánk hogy hogyan is osztották meg a bevételeket. Gondolom most jön az a válasz a kérdezőtől hogy a szomszéd utcát is ő tartotta el stb..
2020. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
91%
#41: azt nem. A valaskor rendelkezésre álló vagyon számít, ha nincs vagyonmentesre utaló jel. Ne tetessetek már a hülyét.
2020. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
76%

43.-nak.


Nem tetetem a hülyét. Rendvédelemben dolgoztam 10+ évet, és ezért írtam, hogy nem fogom fel, hogy valaki a saját számláját miért ne szüntethetné meg?

A.: A bíróság honnan tudná, és hogyan bizonyítaná, hogy én akkor már tudtam róla, hogy a párom válni akar?

B.: A bíróság előtt állítom, hogy a párommal elosztottuk a levett pénzt. Hogyan bizonyítaná a bíróság és a párom, hogy nem?

C.: Anyám eskü alatt vallja, hogy a fizum harmada neki lett adva, és felélte. Ekkor mi van? Semmi, mert nem számlára rakta, hanem a kisfiókban őrizte nekem. Megint kérdem, ezt hogyan bizonyítja a párom vagy a bíró? Sehogy!


ÉN, simán levenném a lóvét, és szemrebbenés nélkül közölném a bíróságon, hogy nem tudtam a válási szándékról...de így utólag...már értem, hogy miért vettette le velem a pénzem a párom. >:) Egyebet nem tudok mondani bírónő!

2020. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
#44, aha, ès szerinted az ügyvèdek dísznek vannak? Simán feltesz olyan keresztkèrdèseket, hogy bele is zabarodsz a törtènetedbe, hacsak nem az igazat vallod. A hazugság könnyen kibukik.
2020. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

Az meg a kutyát nem èrdekel, hogy miről tudtál vagy miről tetteted, hogy nem.

A tènyek számítanak. A tèny pedig, hogy válás előtt eltüntették a lóvèt, ès mèg vèletlenül sem tudsz felmutatni semmit, hogy mire költötted, nehogy osztható legyen.

Sem a válóperes bíró, sem az ügyvèdek nem ma kezdtèk, láttak már sokmindent.

2020. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
48%

46.-nak.


De akkor ezen az alapon, mondjuk sosem vehetek kocsit? Mert mi van, ha másnap a párom beadja a válást.

2020. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
60%

45.-nek.


Nem vagyok köteles válaszolni az ügyvédnek. A bírónak elég a "Nem emlékszem." Nem tud belekötni.


Látszik, hogy ti még nem voltatok kihallgatáson, sem tárgyaláson.


2 szabály van! 1.: Kussolj! 2.: Ne írj alá semmit!

2020. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Mièrt ne vehetnèl kocsit? Nem èrtem ezeket a buta kèrdèseket.
2020. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

49.-nek.


Mert ha lenullázom a SAJÁT NEVEM lévő számlát, a SAJÁT pénzemmel, és megveszem a kocsit, akkor itt sokak szerint ez vagyonmentés..., mert ugye a kocsi semmiképp nem kerül a nevemre, anyáméra fog a biztosítás miatt.

2020. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!