Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
44%
Vicceskednek itt a válaszolók, de jobban jársz, ha nem ügyeskedsz. Hidd el a bíróságon láttak már mindent is, így a végén még jól meg is büntetnek. Menj ügyvédhez, az majd elmondja a lehetőségeidet.
2020. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
66%

Még mindig nem értem azokat, akik a megosztást mellett vannak.


Van számlám. Neki nincs hozzáférése. Nem tudok róla, hogy válni akar. Nem vagyok a gyámsága alatt. 18+-os vagyok.


Miért nem szüntethetem meg a számlámat, és költhetem el?


Komolyan, valaki írja már le!

2020. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
84%
Valami front van hogy minden férfi most akarja lenyúlni az asszony vagyonának a felét, vagy ugyanaz a kérdező finomítja a sztorit kérdésről kérdésre?
2020. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

#12: A házasság alatt szerzett pénz kevés kivétellel közös. Akkor is ha másik számlán van, akkor is, ha nem tud róla a másik.

Kiveheted és elköltheted, de ha vagyonmentés akar lennei, akkor azt nem fogja díjazni a bíróság.

2020. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
18%

14.-nek.


Tehát azt akarod mondani, hogy a saját, és csak is a saját, nevemen lévő számlámat tilos megszűntetnem, és elkölteni a saját pénzem, ha házas vagyok?

Vagyonmentés??? Én azt sem tudom, hogy a párom válni akar.

Vagy akkor a számlámhoz nem nyúlhatok a párom haláláig, vagy a vagyonmegosztásig? Vagy kérjek írásos, ügyvédes, engedélyt, a SAJÁT RETKES PÉNZEMHEZ???


De tényleg, hogy lenne vagyonmentés, ha SEHOL nincs nyoma, hogy a másik válni akar???


Meg őszintén, ha ezzel előjönne, szerinted nem veretném el 2-3 csávóval?

2020. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: azt a bíróság nem szopja be, hogy valaki évekig gyűjtögeti a pénzét ugyanott, majd váratlanul kiveszi az egészet pont akkor, amikor a férje válik...
2020. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
90%
Az a probléma ezzel az okfejtéssel 15-ös, hogy az nem a te pénzed, hanem a ti pénzetek. A házasság ugyanis vagyonközösség, ha csak erről külön szerződésben máshogy nem rendelkeztetek.
2020. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
59%

Na ezért SEM, nősülök meg soha.

Aki meg igen, az szopjon!

2020. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
12%

És kit érdekel, hogy mit HISZ, a bíróság?

BIZONYÍTANIA kell! És azt hogyan?

2020. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
90%

" hogy a saját, és csak is a saját,"


Nem saját, hanem közös. FÜggetlenül attól, kinek a nevén van a bankszámla. Nyilván elköltheted, de amire költöd, az is közös.

Ha a férjed tudta nélkül elajándékozod egy rokonnak, vagy hasonló, az viszont már vagyonmentésnek minősül. A bíróság nem hülye. Láttak ők már minden svindlit.

2020. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!