Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel.Mire számíthatok?!

Figyelt kérdés

13 év után 2 gyerekkel (7-12 évessek) vége a házasságomnak !

Én vagyok a hűtlen fél,nem szépíteni,de hogy idáig jutottunk,nem csak az én hibám.

Mostanra az elhatározás is megszületett, elvàlunk! A szeretőm a párom lett,és hogy ez kibontakozhasson úgy ďöntottem,nem várom meg hogy kimondják a válás,elköltözöm albérletbe a gyerekekkel.(a válást a férjem adta be)

Ő szeretne vissza kapni minket,de én már döntöttem!Ő azt is felajánlotta,maradjunk mi a közös otthonunkba,de én nemet mondtam!

A kérdésem a következő lenne.A házon közös hitel van,amit nem tudok fizetni jelen helyzetbe.Már hónapok óta ő fizeti az egészet.

Ha ez így megy,nagyon sokkal fogok tartozni neki.Ezt a későbbiekben a vagyon megosztasnal,vissza tudja rám hárítani?!Ha ő fizetné 6-12 hónapig is akár amíg válást kimondják,akkor már nem 50-50%?!És ha a gyerekek velem vannak,nekem többet ítél a bíróság arányaiban?!



2021. jan. 2. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/164 anonim ***** válasza:
73%
Megér ennyi hercehurcát az új pasi?
2021. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/164 anonim ***** válasza:
100%

6, ha ő utalta a teljes havi részleteket, van róla kivonata. Ne haragudj, de előbb kellett volna gondolkodni. Legalább a gyerekek érdekében rendezzétek tisztességesen az anyagiakat.


Felajánlotta, hogy maradj, te mondtál nemet. Mivel éppen annyira az övé mint a tied, kvázi "albérletet" nem kell fizetnie. Ez a közös tulajdon lényege.


Úgy van ahogy leírták korábban, míg ő fizeti a te részed, arányaiban annyival nő a tulajdonrésze. Ez néhány százalék, még bőven van benne tulajdonrészed - meg a banknak is, ennek a mértékét ti tudjátok.

2021. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/164 A kérdező kommentje:
#8 Tudom.De most ez a helyzet. Eddig bírtam!
2021. jan. 2. 21:29
 14/164 anonim ***** válasza:
100%

A hármas és ötös is én vagyok.


Nézd, a jog nem azt nézi, mit hogy TUDTÁL volna megoldani. Akkor senki nem lopott, csalt VOLNA. Nyilván ez polgári per, de nézzük.


Te nem éltél sem az ottlakás, sem a lakásmegosztás lehetőségével.


Innentől a kutyát (ügyvédet) nem érdekli, hogy a szüleidnél, az utcán, vagy a híd alatt húztad meg magad.


A hitel is közös, ne feledd, nem csak a tulajdon. A jog szerint nem mondhatok le arról, ami terhes és vállalhatom csak azt, ami nekem jár.


Ügyvédet kicsit korábban kellett volna megkérdezni, ezt fogja mondani.

2021. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/164 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le és rendezzétek a vagyonmegosztást. Kérhetsz és jár gyerektartás, mivel nem egy háztartásban éltek, a hitelt viszont fizetned KELL. Közös teher, nem lehet csak úgy ott hagyni. Ha már elhagytad, a hitelt legalább ne rakd a nyakába! Magaddal is kiszúrsz ha nem fizeted, kisebbségi tulajdonos leszel így csak, azzal meg kitörölheted. Nagyértékű az ingatlan?
2021. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/164 anonim ***** válasza:
82%

Mit bírtál eddig, ha te léptél félre?


Előbb válj el, utána szeretőzz, így tisztességes......vagy a szerető is azért jött, mert "nem bírtad". Persze....

2021. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/164 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Attól, hogy nem élsz a házban, minden része terhel téged. Tehát még a közös költség felét is neked kell fizetned, mindegy, hogy benne laksz, vagy sem. Egyedül a fogyasztás az, aminek a fizetését megúszhatod. Keress egy ügyvédet, fel fog világosítani.
2021. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/164 A kérdező kommentje:
Ez úgy volt,hogy mindvégig ő adta fel,ő utalta el a részleteket.Én csak odaadtam egy bizonyos összeget,ami kevesebb mint amit ő fizetett.Kint dolgozik Ausztriába.Annak a fizetésének az alapján fogják megállapítani a gyerektartást?! 🤔
2021. jan. 2. 21:36
 19/164 anonim ***** válasza:
91%
Szüleimnél úgy volt, lényegtelen az, hogy most albérletben laksz, mivel semmi sem kötelezett arra, hogy elköltözz. Ugyan olyan jogod van a közös házatokban lakni, mint eddig. Az jogilag lényegtelen, hogy te szívesebben laksz albérletben, ez a te személyes preferenciád.
2021. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/164 A kérdező kommentje:
Eddig bírtam a szeretetlenseget !
2021. jan. 2. 21:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!