Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaza van, ez megcsalás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van, ez megcsalás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy szerintem nincs igaza a (volt) férjemnek, de érdekelne, hogy mások hogyan gondolják.


3 éve voltunk (vagyunk) házasok, 6 éve együtt, de nagyon megromlott a viszonyunk kb fél évvel az esküvő után. Próbáltuk helyrehozni, sokszor leültem vele beszélni, olyankor pár napra megváltozott, aztán minden ugyanolyan lett. Hazajött, evett, leült játszani, fél 2-3 körül bejött a hálóba, felkeltett, hogy ő szexelne, hiába keltem reggel én korábban munka miatt. De ezen kívül szinte beszélgetni sem nagyon volt hajlandó, megszűntek a közös programok is( az itthoniak is, nem a vírus miatt).


Értettem hogy sokat dolgozik és fáradt, ő fizikai munkát végez, én inkább szellemit, ami szintén fárasztó. De máshogy. Én ezt értem. De nem éreztem hogy le kéne élnem egy életet intimitás nélkül, nem voltam boldog. Megmondtam neki hogy válni akarok, és elköltöztem. Ő teljesen kiakadt. Ez volt tavasszal. A válás nem lett kimondva a mai napig, de beadtam 2 hónapja, amikor megismertem egy férfit, és éreztem milyen megint amikor törődnek velem. Addigra már külön éltünk egy jó ideje, világossá tettem hogy válok, de valamiért reméltem hogy változik valami, viszont, nem is találkoztunk, beszélni is csak akkor, amikor 2-3 hetente felhívott hogy hisztizek e még vagy hazamegyek végre.


Szóval beadtam a válást, és lefeküdtem ezzel a férfival, azóta is randizunk. De ezt a férjem megtudta egy barátnőmtől, és azóta a szüleimet, közös barátainkat, ismerőseinket azzal traktálja, hogy én mekkora lotyó vagyok, mert megcsaltam őt. Természetesen aki nem ismer jól, el is hiszi, hiszen mással látnak olykor, és ezt hallják közben. Ez kellemetlen, mert kicsi városban élünk, és érzem a munkahelyen a megvető pillantásokat, az ismerősök hárítanak, és a szüleim is megkérdőjelezik, hogy úgy történt a konfliktus ahogyan mondtam.


Ez valóban megcsalás, amíg ki nincs mondva a válás, akkor is, hogy ha szakítottunk? Én tévedek? Nem érzem jogosnak a vádaskodást.


2021. jan. 3. 10:52
1 2 3
 11/23 Alessandro10 ***** válasza:
9%

7-es!

Azt írta, remélte, hogy változik valami. Magyarán nem akart elválni.

Egyértelmű milyen erkölcsű ember.

A probléma-megoldás helyett inkább lefekszik mással, mert az figyelmes és kedves vele.

2021. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%

Válás előtt különélés,külön utak az jogilag az életközösség megszűnése.

Onnantól mindegyiknek szabad a pálya,a válás már csak formaság

2021. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Papíron megcsalás, amúgy nem. Egyébként azt nem értem, ha annyira jól ismernek titeket, az hogy nem tűnt fel, hogy nem éltek együtt? Mert ha tudják, és annak ellenére megcsalásnak tartják, akkor csak simán hülyék.Azt írtad, fél év után romlott meg a kapcsolat, de 3 éves házasság. Na, most ha én kb.2 évet élek egy megromlott, számomra nem boldog kapcsolatban és utána van lehetőségem egy boldogra, akkor értelem szerint nem fogom eldobni egy bíróság által meghatározott idő miatt. Ha szakítottam, onnantól szabad ember vagyok, ahogy az expárom is, a papírmunka meg majd intéződik, az csak formaság. Egy félmondattal viszont nem tudok mit kezdeni. ...világossá tettem, hogy válok, de valamiért reméltem, hogy változik valami..." Na, ilyen nincs. Ha válok, akkor válok. Nem abban bízom, hogy majd amelyik pasival bejön, azzal leszek. Ilyen esetben jogos lenne, hogy megszólnak, hisz nem lezártam le.
2021. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
#10: Az érzelmi részéről beszéltem. Az, hogy a mai világban jogilag ez mit jelent és az ügyvédek mi mindent tesznek meg a pénzért, az más kérdés, nyilván ezért jól meg kell gondolni a házasságot, bár előre nem mindent lát az ember. De igazad van, mocskos világ van.
2021. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Még nem ismertem a férfit, akivel randizok, amikor volt bennem egy kis remény, mert a férjem nem akart válni. Amikor megismertem, beadtam a válást még mielőtt bármi történt volna, nem társkeresőn stb ismertem meg, nem volt célzott.


Probléma megoldás helyett: ezt sem értem, 2 éven át 2havonta ültünk le kb beszélni erről, mint mondtam néhány nap változás után megint minden a régi volt. Pszichológushoz jönni velem nem akart, hány év beszélgetés után lehetne azt mondani, hogy megpróbáltam megoldani a problémát?


Viszont úgy nézem, hogy ez tényleg ennyire megosztó, hiába a több mint fél év különélés az új "ismerkedés" előtt, talán egyiküknek sincs igaza.

2021. jan. 3. 12:26
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megcsalas. A férjed azért állítja be úgy, mert még nem fogta fel, hogy tényleg vége van a kapcsolatotoknak. Szerinte ez csak hiszti.
2021. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alessandro10 ***** válasza:
100%

Amennyiben tiszta a lelkiismereted és úgy érzed nem csaltad meg, (mivel már külön éltek), úgy nyugodtan alhatsz. :)

A Te életedről Te döntesz. Másnak ugyan lehet véleménye, de én hallottam erre egy olyan mondást, miszerint : "ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az övé!"

2021. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg aki nem ismeri a részleteket, annak a szemében megcsalás. Gondolom azt se tudja minden ismerősöd, hogy fél éve különéltek már. Nem árt adni a látszatra, mert az emberek rosszindulata nagyon sokat tud ártani. Egyébként meg le kell szarni. Én házas vagyok, válás sincs beadva, mert gyerek is van és a lakhatást se tudja a párom megoldani, de évek óta nulla szex, én lélekben már régen elváltam. És azóta lefeküdtem mással, sőt, másba vagyok szerelmes. És nem, ez sem megcsalás. De a látszatra adnom kell, mert mindenki csak annyit lát, hogy egy házban élünk.
2021. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, jogilag=papíron nem megcsalás, mivel megszűnt az életközösség. Semelyik bíró nem fogja azt mondani, hogy megcsaltad. Jogod van már új kapcsolatot kezdeni.

Az hogy itt kárognak a begyepesedett, szeretetlen emberek, akiknek a papír szent, de az ember boldogsága, önrendelkezése nem, az meg kit érdekel. Szeretnek csámcsogni azon hogy egy másik ember "rosszabb" náluk, mert ők ettől lesznek értékesebbek a saját szemükben.

Te csak legyél boldog, és nagyon jól tetted, hogy nem vállaltál gyereket egy ilyen alkalmatlan férfival.

Ügyes vagy és bátor.

2021. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%
Vegyes a gondolkodásmód, de én mindig azt mondom és itt a Kérdezőnél is kiderült, hogy nem tudták megoldani a problémákat, akkor azt be kell fejezni és, ha van új lehetőség, akkor azt kihasználni. Anno én is úgy gondolkodtam, hogy amíg van valamiféle remény, addig ki kell tartani, de sokáig húzni sem lehet, én is ezzel rontottam el és vettem el magamtól éveket, bár én házas nem voltam sosem még.
2021. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!