Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogi következményei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogi következményei vannak, ha a külön élő férj nem foglalkozik eleget a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja külön élünk, 1 éves gyerek velem van, ezt már az elején megbeszéltük. Gyerkmekelhelyezésit most fogjuk intézni, hogy hivatalos legyen, van a bank felé 2 millió tartozásunk, addig nem válunk el. Az én részem megvan, nekem van saját megtakarításom, ez lényegtelen.


Mikor eljöttünk abszolút nem jött, naponta csak írásban érdeklődött. Aztán mikor könyörögtem már, hogy jöjjön, eljött talán 3 napot a két hónap alatt, egyszer elvitte. Én kb 2X vittem a gyereket hozzá. Megbeszéltük, hogy ott is aludhat. De bármikor kérem, nem jó ezért, nem jó azért. Kórházba kellett vinni a kicsit, nem dolgozott, de nem jött el hozzá. Kértem, hogy kétnaponta hívjon videochaten, azt mondta igyekezni fog, de semmmi igyekezetet nem látok rajta. Van új nője (akivel csalt, bár még nincs kimondva a dolog), szépen kértem, hogy ne helyezze a gyerek elé a nőt. És nekem az sem mindeg, hogy esetleg kit mutat be a gyereknek, nyilván tudni akarom.

Mondtam már, hogy lemondhat róla, ha neki teher egy gyerek, erről hallani sem akar.

Gyerektartást szó nélkül utalt (ámbár nem kértem, míg nincs róla papír) meg is tudtunk egyezni az összegnem is.

Várom, hátha csak ez az új helyzet furcsa, de nem látom rajta az igyekvést.


febr. 4. 22:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
41%
Te nem tartod furcsának, hogy elviszed tőle a gyerekét, aztán felrovod, hogy nem foglalkozik vele? Szégyellhetitek magatokat, hogy még csak 1 éves a pici, és már képtelenek vagytok együtt élni. De nem ezen járatod az agyad, hanem azon, jogilag hogy tudnád megfingatni a férjed, akitől még el sem váltál. Nincsenek jogi következmények, hiszen jogilag házasok vagytok! De ha elváltok, akkor se nagyon lesznek. Mégis mit vársz? Hogy jön két izmos ember baseballütővel, és rákényszerítik, hogy vigye el a gyereket játszótérre?
febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Gyerektartás fizetésére természetesen lehet kötelezni bárkit, de arra nem, hogy foglalkozzon a gyerekével. (Ami nem is baj.)
febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyen.
febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
51%
1# elveszed tőle a gyerekét😂😂 mert nem volt hajlandó egy hűtlen szarr*l együtt élni ?
febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

#1-es te nem tartod furcsának, hogy a gyerek még 2 hónapos se volt, de már más nőt fűzögetett? Akkor meg mit várt, fejet hajtok?

Ja persze, hiszen ez tök termêszetes. Ha ki akarnék cseszni a férjemmel, már megtettem volna nyugi.

Ami igazán idegesít az az, hogy a gyereknek az a legrosszabb, mikor az apukája csak morzsákat hint el magából, szeretném ha érezné, hogy ő is maximálisan jelen van az életében. És hiába egy éves, nagyon is felfogja, ami történik.

febr. 4. 22:30
 6/47 anonim ***** válasza:
76%
De ezt hogy képzeled el? A TEK rárúgja az ajtót majd hátracsavart kézzel a házatokhoz vezeti, hogy na akkor foglalkozzál a gyerekkel? Gondolod, hogy a gyereknek jó lesz, ha az apja kényszerből tölt vele időt?
febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nyilván így képzeltem el, hogy majd Linda jön és arcon rúgja a klumpájával.

Sem a kényszeres, sem a kínosan kevés idő nem jó a gyereknek, azt értd már meg, hogy én vagy egy normális apa-fia viszony kialakítását várom el tőle (és az igyekezni akarást, amit nem csak én nem látok, a környezetben senki), vagy inkább akkor semmit és hagyja ezt a gyereket

febr. 4. 22:38
 8/47 A kérdező kommentje:
Én is tudtam, hogy van apukám, néha felbukkant, majd eltűnt, nos sokszor már gyerekként azt kívántam, bárcsak inkább ne is jönne többet.
febr. 4. 22:40
 9/47 anonim ***** válasza:
63%
Most iszod a levét annak, hogy olyan csàvónak szültél, aki pontosan a terhességed előtt is egy link alak volt. Biztos, hogy voltak ráutaló jelek, csak te homokba dugtad a fejedet. Sajnos ez ilyen. Senkit sem kötelezhetsz arra, hogy foglalkozzon a gyerekével. Az, hogy te idilli családi képet vizionálsz a gyereknek, mintha minden rendben lenne, az szerintem nagy probléma. Apuka vagy jelen lesz az életében vagy nem, de ezt nem te fogod eldönteni. Értem, hogy mindent 1000% meg akarsz adni a gyereknek, de talán az elején kellett volna gondolkodni, hogy ilyen pasinak nem szülök gyereket, aki bármikor bárki miatt otthagyna egy másik nőért. Valahol te is tehetsz a jelenleg kialakult helyzetről.
febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
40%
Ja hát akarni sok mindent akarunk. A kérdés, hogy ezt miként szeretnéd JOGI eszközökkel kierőszakolni.
febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!