Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogi következményei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogi következményei vannak, ha a külön élő férj nem foglalkozik eleget a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja külön élünk, 1 éves gyerek velem van, ezt már az elején megbeszéltük. Gyerkmekelhelyezésit most fogjuk intézni, hogy hivatalos legyen, van a bank felé 2 millió tartozásunk, addig nem válunk el. Az én részem megvan, nekem van saját megtakarításom, ez lényegtelen.


Mikor eljöttünk abszolút nem jött, naponta csak írásban érdeklődött. Aztán mikor könyörögtem már, hogy jöjjön, eljött talán 3 napot a két hónap alatt, egyszer elvitte. Én kb 2X vittem a gyereket hozzá. Megbeszéltük, hogy ott is aludhat. De bármikor kérem, nem jó ezért, nem jó azért. Kórházba kellett vinni a kicsit, nem dolgozott, de nem jött el hozzá. Kértem, hogy kétnaponta hívjon videochaten, azt mondta igyekezni fog, de semmmi igyekezetet nem látok rajta. Van új nője (akivel csalt, bár még nincs kimondva a dolog), szépen kértem, hogy ne helyezze a gyerek elé a nőt. És nekem az sem mindeg, hogy esetleg kit mutat be a gyereknek, nyilván tudni akarom.

Mondtam már, hogy lemondhat róla, ha neki teher egy gyerek, erről hallani sem akar.

Gyerektartást szó nélkül utalt (ámbár nem kértem, míg nincs róla papír) meg is tudtunk egyezni az összegnem is.

Várom, hátha csak ez az új helyzet furcsa, de nem látom rajta az igyekvést.


febr. 4. 22:13
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod kényszeríteni.

Nyilván, neki sokkal könnyebb az élete egy kisgyerek nélkül, akivel nem is nagyon tud még ebben az életkorban mit kezdeni, és az új nőjével, akivel a gondtalan hétköznapokat tudja élni.


Lemondani nem fog róla, mert hát neki ne mondja már meg senki, főleg nem az exneje, hogy mit csináljon.


Majd elkopik, ha úgy kell lennie. Vagy (erre kisebb az esély) pár évig így ellesztek sehogysem, és majd ha már "értelmes" lesz a gyerek, és lehet vele jönni-menni, beszélgetni, programokat csinálni, akkor fog vele kicsit többet foglalkozni.


Mi most válunk, és az én férjem sem nagyon szaggatja magát, pedig nekünk 4 gyerekünk van, nem is kicsik már, de van hogy egy hétig feléjük sem bagózik, hogy élnek-e vagy halnak.

Az ilyenért meg nem kár. Majd megértik ők is.

febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Semmi jele nem volt, és nem is voltam elvakult szerelmes.

Az ilyen jellemtelen emberek nagyon jól meg tudják ám magukat játszani, még a Színi Tanoda növendékei is megirigyelnék.


Igen-igen, csúnya, gonosz ex feleség vagyok, tudom.


Köszönöm, igen erre én is gondoltam, hogy ha nagyobb lesz, akkor majd ő is tud vele minőségi időt együtt tölteni, nagyon bizakodó vagyok egyébként, csak mivel így éltem le a gyerekkoromat, borzasztóan félek i egyben.

febr. 4. 22:49
 13/47 anonim ***** válasza:
30%
Na és mennyi ideig kellett megjátsza magát? Valahogy nehezem tudom elképzelni, hogy 5-8 évig tökéletesen csinálta.
febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Akkor képzeld el nehezen, nekem aztán édes mindegy.
febr. 4. 22:57
 15/47 anonim ***** válasza:
24%
Ha lepattintott téged úgy, hogy a gyerek 2 hónapos volt, hidd el, hogy ott a problémák már nagyon hosszú ideje fennálltak. Nem most kezdődtek. Az, hogy te nem akartad észrevenni... Nos, az valóban kellemetlen. Én amúgy abban sem vagyok biztos, hogy apuka akarta e azt a gyereket. Lehet, hogy te csak közölted, hogy terhes vagy és gyereketek lesz. Pont. Simán el tudom képzelni, hogy ő voltaképpen nem akart apa lenni, csak te ráerőszakoltad ezt a szerepet.
febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Figyelj, livagokhatsz rajta, de nem ez volt a kérdés, ez egészen más kategória, a miérteket már rég lezártam magamban.

Biztos erőszakoltam, mikor sírva mutogatta mindnekinek az ultrahang képeket, azért ne én legyek már a hibás mert nem gondolta, hogy egy gyerek mivel jár. Azért legyél már te is normális😅

febr. 4. 23:05
 17/47 anonim ***** válasza:
41%

"Az én részem megvan, nekem van saját megtakarításom, ez lényegtelen."


Mondjuk ha házasok vagytok, akkor az a pénz közös vagyon. Kivéve ha örökölted, de akkor nem megtakarítás.

febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
#17, már több éve nyitottam azt a számlát, még együtt se voltunk, ahhoz csak nekem van közöm és a húgomnak, akié lesz a pénz, h esetleg elpusztulok idő előtt.
febr. 4. 23:15
 19/47 A kérdező kommentje:
#18 te mi a francot próbálsz még bizonygatni, 26 vagyok, milyen biolögiai óra meg nem kell nekem sem a gyerek és legyen szar a férjemnek? Ezt hol írtam? Itt az egyetlen kretén az csak te vagy, vedd már észre magad, miket írsz.
febr. 4. 23:17
 20/47 anonim ***** válasza:
34%

"már több éve nyitottam azt a számlát, még együtt se voltunk, ahhoz csak nekem van közöm és a húgomnak"


A házasság alatt oda betett pénz közös vagyon. Hacsak nem egy pár hónapos házasságba vállaltál gyereket, de akkor meg ne csodálkozz, hogy nem is ismerted ki a pasit.

febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!