Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogi következményei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogi következményei vannak, ha a külön élő férj nem foglalkozik eleget a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja külön élünk, 1 éves gyerek velem van, ezt már az elején megbeszéltük. Gyerkmekelhelyezésit most fogjuk intézni, hogy hivatalos legyen, van a bank felé 2 millió tartozásunk, addig nem válunk el. Az én részem megvan, nekem van saját megtakarításom, ez lényegtelen.


Mikor eljöttünk abszolút nem jött, naponta csak írásban érdeklődött. Aztán mikor könyörögtem már, hogy jöjjön, eljött talán 3 napot a két hónap alatt, egyszer elvitte. Én kb 2X vittem a gyereket hozzá. Megbeszéltük, hogy ott is aludhat. De bármikor kérem, nem jó ezért, nem jó azért. Kórházba kellett vinni a kicsit, nem dolgozott, de nem jött el hozzá. Kértem, hogy kétnaponta hívjon videochaten, azt mondta igyekezni fog, de semmmi igyekezetet nem látok rajta. Van új nője (akivel csalt, bár még nincs kimondva a dolog), szépen kértem, hogy ne helyezze a gyerek elé a nőt. És nekem az sem mindeg, hogy esetleg kit mutat be a gyereknek, nyilván tudni akarom.

Mondtam már, hogy lemondhat róla, ha neki teher egy gyerek, erről hallani sem akar.

Gyerektartást szó nélkül utalt (ámbár nem kértem, míg nincs róla papír) meg is tudtunk egyezni az összegnem is.

Várom, hátha csak ez az új helyzet furcsa, de nem látom rajta az igyekvést.


febr. 4. 22:13
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
De tudtam, hogy valami ilyesmit fogsz írni😃😃 Biztosan így van, igazad van🙂
febr. 5. 02:00
 32/47 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem így van, hogy te eldöntöd, hogy a másik szülő mennyit foglalkozzon a gyerekkel. A másik szülő is felnőtt ember. Se kényszeríteni nem tudod a kapcsolattartásra, se megtagadni nem tudod tőle a gyereket, aki nem a tulajdonod, hanem egy élő személy.
febr. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen jogi következménye nincs.


6 éve váltam az alig 1 éves közös gyerekünkkel és hiába van meg a bírósági végzésben, hogy mikor kell/van lehetősége elvinni szombat reggeltől vasárnap délutánig, simán előfordul, hogy nem is szól és nem jön érte. De nekem szombat reggel +1 órán keresztül még kötelességem várni, hátha csak késik. Ez van, nemcsak a gyerekünk szív a bizonytalanság miatt, hanem én is, hogy tervezni szinte lehetetlen programot előre ezekre a hétvégékre.

febr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
28%
Beszélj légyszi egy hozzáértő ügyvéddel mert itt nagyon sok hozzá nem értő ember pofázza a xart.
febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

#34 tudom, látom, nem is veszem fel, hiszen nehéz belelátni a dolgokba úgy, hogy csak lát az ember valamit lefirkatva.

Az lesz majd igen, ha majd a hivatalos papírok ellenére is így viselkedik, de nagyon remélem pozitív irányba fordul ez az egész😌😌

febr. 5. 09:10
 36/47 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt valóban nincs igazán jogi következménye annak, ha nem tartja a kapcsolatot.

A tartásra jogosult gyerek esetén a törvény csak azt nézi, hogy a tartásdíj legyen fizetve. Illetve még azt, hogy -amennyiben egyik szülő felügyeleti joga sem szűnt meg- hogy egyikük se legyen akadályozva a kapcsolattartásban (tehát pl a megbeszélt időpontban visszahozza, nem költözik el egy adott távolságnál messzebbre csak a másik szülő engedélyével, stb.) De kapcsolattartást és a gyerekkel való foglalkozást kikényszeríteni nem lehet. Esetleg még lehet próbálni megállapodni az osztott elhelyezésében (pl egy hetet itt, egy hetet ott lakik a gyerek) de ehhez az is kell, hogy a volt férj ebbe beleegyezzen.


A másik: te tudod rosszul. A bankszámlát hiába nyitottad a házasság előtt, a pénz amit rátettél, nem számít különvagyonnak, hacsak nem pl örökölt vagy ajándékba kapott vagyontárgy eladásából származó pénz.


Házassági szerződés hiányában annak a fele bizony a férjedet illeti, ha pl a havi fizetésedből tettél félre, ugyanis az már a házasság alatt szerzett vagyonnak minősül, és főszabályként az közös.


Példa : örökölsz egy lakást, az különvagyon, nincs köze hozzá a házastársnak (max ha esetleg haszonélvezői vagy használati joga van rajta). Ha eladó, vagy bérbeadod, az ebből befolyó pénz is különvagyon (persze természetesen igazolni kell az eredeti tulajdonjogot és az összeget). Ez esetben ha ez van csak a bankszámlán, akkor az exednek valóban nincs köze hozzá.


DE: ha a havi fizetésed rakod be a számlára, az már a házasság alatt szerzett vagyonnak számít, és hiába te nyitottad a bankszámlát, követelheti a felét (pontosabban a házasság alatt szerzett vagyon felét, az élettársi közösség esetén pedig a főszabály a szerzés arányában történő elosztás)

febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod kierőszakolni a törődést. Engedd ezt el, koncentrálj a gyerekre. Az apja majd tesz lelkiismerete szerint.
febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
39%

"Én is tudtam, hogy van apukám, néha felbukkant, majd eltűnt, nos sokszor már gyerekként azt kívántam, bárcsak inkább ne is jönne többet"


Aztan meg is apadhoz hasonlo trogert valasztottal. Ugy latszik van akinek fel elet sem eleg a tanulashoz.

febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
80%
A hozzáértő ügyvéd sem fogja tudni kiharcolni, hogy az apát kényszerítsék a gyerekkel való időtöltésre.
febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
75%

“Kértem, hogy kétnaponta hívjon videochaten”


Bocs, de megcsalt, mas novel van. Gondolod, hogy teged akar minden masnap hivogatni? Az a baja, hogy nem eleg nagy a gyerek ahhoz, hogy nelkuled is tudja veled tartani a kapcsolatot. Es ezzel nem vedeni akarom, csak a tenyeket irom le.

febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!