Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogi következményei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogi következményei vannak, ha a külön élő férj nem foglalkozik eleget a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja külön élünk, 1 éves gyerek velem van, ezt már az elején megbeszéltük. Gyerkmekelhelyezésit most fogjuk intézni, hogy hivatalos legyen, van a bank felé 2 millió tartozásunk, addig nem válunk el. Az én részem megvan, nekem van saját megtakarításom, ez lényegtelen.


Mikor eljöttünk abszolút nem jött, naponta csak írásban érdeklődött. Aztán mikor könyörögtem már, hogy jöjjön, eljött talán 3 napot a két hónap alatt, egyszer elvitte. Én kb 2X vittem a gyereket hozzá. Megbeszéltük, hogy ott is aludhat. De bármikor kérem, nem jó ezért, nem jó azért. Kórházba kellett vinni a kicsit, nem dolgozott, de nem jött el hozzá. Kértem, hogy kétnaponta hívjon videochaten, azt mondta igyekezni fog, de semmmi igyekezetet nem látok rajta. Van új nője (akivel csalt, bár még nincs kimondva a dolog), szépen kértem, hogy ne helyezze a gyerek elé a nőt. És nekem az sem mindeg, hogy esetleg kit mutat be a gyereknek, nyilván tudni akarom.

Mondtam már, hogy lemondhat róla, ha neki teher egy gyerek, erről hallani sem akar.

Gyerektartást szó nélkül utalt (ámbár nem kértem, míg nincs róla papír) meg is tudtunk egyezni az összegnem is.

Várom, hátha csak ez az új helyzet furcsa, de nem látom rajta az igyekvést.


febr. 4. 22:13
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Semmi köze senkinek ahhoz a számlához, remélem felfogod végre.
febr. 4. 23:59
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd a Bíróság döntésében rendezte hogy hogyan gyakoroljátok a gyermek felügyeletét, hogy alakul a lathatas akkor ugye lesz leírva egy szabályrendszer egy jogerős bírósági döntésben.


Ha az apa ennek ellenére nem teljesíti azt amit ez alapján vállalt (magyarul nem viszi el a gyerekeket, nem foglalkozik vele stb) akkor a bírósághoz lehet előterjeszteni kérelmet a kapcsolattartás "kikényszerítésére" a korábbi bírói döntés alapján. Ezzel az a baj hogy az eljárás macerás lesz és ha az apa ennyire nem akar foglalkozni a gyerekkel akkor hivatalos úton is rohadt nehéz lesz rávenni. Ugyanígy a bíróságtól ugyanígy lehet majd kérni a kapcsolattartás "újra szabályozását".


De ha jól értettem, hivatalosan még nem bontották fel a házasságot. Ha ennyire nincs együttműködés már most akkor ezt a válás során a gyermekelhelyezés kapcsán jelezni kellene majd a bírónak (hogy az apa a megbeszéltek ellenére nem foglalkozott a gyerekkel amikor nála kellett volna lennie), mert így pl az osztott felügyeletnek nem nagyon lesz értelme. Ebbe az egész kérdésbe érdemes lenne bevonnod egy családjogban rutinos ügyvédet. Természetesen más ügyvédet mint a párodé.

febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindent szerettem volna vele megbeszélni normálisan, de nem lehet. Ott az a nő, namost úgyis lecseng nemsokára már ő sem lesz érdekes, hátha akkor értelmesen tudunk egyeztetni.
febr. 5. 01:09
 24/47 anonim ***** válasza:
71%
Na akard az apukát ráerőszakolni a kapcsolattartásra. Ha most nem megy magától,később sem fog. Fizesse a gyt-t,aztán ámen. Inkább azt látom,hogy féltékeny vagy az új kapcsolatára. A gyereket próbálod felhasználni a játszmáidhoz.
febr. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Hogy lennék már féltékeny arra a kapcsolatra? Legyenek minnél boldogabbak, előbb-utóbb úgyis egymást is rommá fogják csalni, ez nem az én dolgom.

Miben játszmázok? Hogy normális kapcsolatot igyekszem fentartani, ha már így alakult, csak egyedül nem megy?

febr. 5. 01:14
 26/47 A kérdező kommentje:
A gyerek se a pénzt fogja nézni, neki nem mindegy, hogy apa vett neki egy játékot mert épp eszébe jutott, vagy apa játszott vele egy kicsit. Hatalmas különbség.
febr. 5. 01:16
 27/47 A kérdező kommentje:

Engem nem igazán érdekel az sem, ha nem akarja tartani a kapcsolatot, hisz annyian mondjátok, hogy ráerőszakolom....

De vagy csinálja rendesen vagy ne csinálja, olyan nincs, hogy félig vagyunk a gyerek mellett. Vagy igen, vagy nem lehet dönteni. Lemondani nem hajlandó róla, volt róla szó.

febr. 5. 01:19
 28/47 anonim ***** válasza:
11%
Hogy te mennyit lovagolsz ezen a témán! Nem érdekel téged, de azért itt eszed a kefét és várod az önigazolást idegen emberektől. Szerintem inkább foglalkozz azzal az egy szem gyerekeddel, mert annak több értelme van, mint egy anonim fórumon fröcsögni az uradról, akit By the Way, TE választottál.
febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
🤣🤣🤣 Igazából a te válaszaidon szórakozom már csak, ezért is kedvelem ezt az oldalt, mert mindig jókedvű leszek tőle😅
febr. 5. 01:57
 30/47 anonim ***** válasza:
31%
Eléggé bunkó, pökhendi és parancsolgatós a stílusod. Nem csodálom, hogy a pasi inkább más nővel van. Lehet, hogy azért nem akar róla lemondani, mert reméli, hogy mikor a gyerek önállóbb lesz, akkor a te uralkodásod nélkül tud majd kapcsolatot tartani a gyerekkel.
febr. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!