Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválnál, ha a férjed azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnál, ha a férjed azt vágná a fejedhez, (gyed-en vagyok) hogy tankold a saját pénzedből a kocsit, mert a tiéd nem az enyém? Hozzáteszem gyed-en vagyok kisbabával, a gyed-emet egy fillérig odaadom. Nagyon fáj ez és nem ez az első húzása.

Figyelt kérdés

Egy férfinak boldognak kéne lennie hogy van családja, mosok főzök takarítok, imádom a kisbabánkat, nem kérek tőle segítséget és a pénzem is odaadom. Más hasolnó megjegyzései is vannak, hogy rendeljek kaját ha van rá pénzem, csukjam be az ajtót mert ő fizeti a fűtést, stb...

Nem tehetek róla hogy nem mehetek dolgozni az 1. évben, baba pici még és egyébként is ketten vállaltuk. Segítsetek véleményekkel!


2011. máj. 2. 13:40
 11/91 A kérdező kommentje:
100% hogy nem! Jól él és vállalkozó. Velem érezteti hogy ő áll felettem, uralkodik. És többször előfordul ilyen, kb 2hetente. De ha mosolygok és bólogatok akkor nincs ilyen. Ha van véleményem, arra arogancia a válasz sajnos. Utána 5p múlva elfelejti és nem érti mi a bajom. Próbáltam magamban keresni a hibát, de ennyire rossz nem lehetek! Idulatos és nagyon bántó dolgokkal dobálózik.
2011. máj. 2. 13:56
 12/91 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

A következő hónapban megtartanám a GYED-et és megtankolnám a kocsimat.

Ennyi.

2011. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
93%

Fúj, de ismerős! :S

Én már elég régen voltam terhes, akkor még csak gyes volt. Kaptam 12 rongyot havonta, de az éppen egy törlesztésre ment el. Az exférjem iszonyat jók keresett abban az időben. Nem volt soha közös számlánk, néha adott pár ezer forintot, hogy be tudjak vásárolni. A rengeteg pénz, ami elvileg közös, mert házassági vagyonközösség van, az mind csak az övé volt. Azt sem tudtam milyen számlán, mennyi pénz van. Éreztette, hogy ő tart el engem. Az nem jutott eszébe, hogy a közös gyermekünkkel vagyok otthon és nem tehetek róla, hogy az állam szinte semmi pénzt nem ad. (adott abban az időben)

Úgy kellett kunyerálni bevásárlásokra a pénzt. Nagyon rossz lehet, tudom mit érzel. :(

Én nem csak ezért, hanem sok más dologért, ami itt nem részletezek, mert nem vág témába, elváltam tőle. Váláskor is jól kisemmizett, eldugdosta a pénzt. Nem jó az ilyen emberekkel összekötni az életünket, hidd el.

2011. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
100%

Egy, a családját szerető férj ilyet nem engedhet meg magának. Ti már így, együtt vagytok egy család, sose értettem, hogy ha egy házaspár a pénzt így kezelte. Nálunk az én számlámról mennek a rezsi átutalásai, a férjem leveszi a fizuját, abból vásárol, tankol, ha együtt megyünk beszerző körútra, akkor én a folyószámlámról kártyával fizetek. A pénzre nem úgy tekintük, hogy az övé, vagy az enyém, az a miénk. Szükséges rossz, ami kell az élethez, ennyi. Én is GYED-en vagyok egyébként.


Gondolom, a válás nem csak emiatt fordult meg a fejedben, ha valaki ilyen megjegyzéseket enged meg magának, arról nehezen tudom elképzelni, hogy egyébként egy kedves ember lenne. Vagy rosszul gondolom?

2011. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt is ő hanyagolt el, nem én őt! Nem járt haza csak későn, pedig egész nap nincs feladata. Teng-leng. Ha intézi az ügyeit , az is napi 4 óra max! Nagy a szabadságvágya, de még ez sem lenne gond, nem vállal részt a kötelezettségekben! Orvoshoz sem segít elvinni a babánkat (1 éves sincs még), azt mondja, minek nekem segítség, egyedül semmire nem vagyok képes. Fél napos program, vezetni kell, sírhat a gyerek, etetni kell, orvosi vizsgálatokra vinni és a cuccait cipelni. Az orvos 40km-re van tőlünk, hozzáteszem. Egy apának nem alap, hogy ott van a gyerekével ilyen esetben??? Azt mondja még hogy neki erre nincs egy egész napja.
2011. máj. 2. 14:00
 16/91 anonim ***** válasza:
92%
Miért adod oda neki a Gyededet? Így vásárlásokra is kuncsorogsz tőle?
2011. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
88%
Ezek után csak az a kérdés, hogy miért vagy még vele?
2011. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:

13:58-as, igen, nálunk is detto. Kunyizni kell a kajára is. És mindenre húzza a száját és mindentől ideges. Miért váltatok még el?

Minden nap rend és meleg étel várja, a gyerek pedig zabálnivaló és kiegyensúlyozott.

2011. máj. 2. 14:04
 19/91 A kérdező kommentje:
Ő jól keres, én még ruhát sem kapok, meg kikapcsolódásra sem pénzt. Nem is kérek, mert még ez sem lenne gond, de elszámoltatni akar a kajapénzzel is, mert szerinte nem lehet ilyen drága a kaja.
2011. máj. 2. 14:05
 20/91 anonim ***** válasza:
97%

13:58 megint:

Más problémák is voltak. Uralkodott felettem, ahogy te is írtad. Az önbizalmamat teljesen sárba tiporta. Ilyeneket mondott, hogy "Ez semmi, amit te itt csinálsz. Nem vagy háziasszony." stb. Közben meg rend, tisztaság, főtt étel volt, csak a kicsivel foglalkoztam állandóan..élveztem vele otthon lenni. De semmi sem volt jó. :(

Plusz folyton elmászkált otthonról hétvégén, másokkal, szórakozni, sportolni, stb. Olyan volt, mintha egyedül lettem volna a házasságban. Aztán erre jött még, hogy el is hanyagolt testileg és lelkileg...

Egyenes út volt a bíróságra, sajnos. Bár nem 1-2 év alatt, hanem több idő elteltével hoztam meg a döntést. (ami azóta bebizonyosodott, hogy jó döntés volt)

2011. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!