Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lemondanál a gyerekedről, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál a gyerekedről, ha betegen születne?

Figyelt kérdés
Pl.ha Down kóros lenne?
2011. máj. 4. 08:51
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim válasza:
73%
Az unokatestvérem 25 évesen szült Down-szindrómás gyermeket. Középsúlyos értelmi fogyatékos. A házasságuk tönkrement. Egyedül neveli. Elgondolkodtató...
2011. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
70%

Lemondanál a gyerekedről, ha betegen születne?


Ez nem egyértelmű. Tehát már megszületett a gyerek és beteg?

2011. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, mennyire beteg, és mennyire fejleszthető. Keményen hangzik, de az életemet, na meg a kapcsolatomat, családomat nem áldoznám fel, ha a gyerek pl. az egészből fel se fogna semmit. Legalábbis most elméletben ezt mondom. De remélem, soha nem kerülök ilyen helyzetbe.
2011. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
79%

* Az unokatestvérem 25 évesen szült Down-szindrómás gyermeket. Középsúlyos értelmi fogyatékos. A házasságuk tönkrement. Egyedül neveli. Elgondolkodtató...


Hány házasság megy tönkre egészséges gyerekek születése mellett. Hány nő neveli egyedül a gyerekét. Elgondolkodtató...

2011. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 napietus ***** válasza:
84%
a down-szindróma kiszűrhető a magzatvízől vett mintával a terhesség igen korai szakaszában. nem tartanám meg. de ha ármilyen más betegsége lenne, természetesen nem mondanék le róla. viszont amennyiben az otthoni ápolás nem biztosítható, vagy emiatt bármilyen hátrányba kerülne (pl. fejlesztés, életesélyek terén), akkor nem zárkóznék el az intézményi elhelyezéstől. de csak kényelemből nem adnám be ilyen helyre. kizárólag akkor, ha ott job ellátást kap, mint amit én adni tudok, illetve ami ambulánsan lehetséges, tehát ha orvosilag ez indokolt.
2011. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 Tinker Bell ***** válasza:
74%

Én úgy gondolom, ha a terhesség során derülne ki, hogy beteg és van lehetőségem megszakíttatni a terhességet, akkor valószínűleg megtenném. Szerintem inkább szenvedek azért, mert nem születhetett meg, minthogy egész kis életén keresztül azon aggódjak, hogy miből fogom nevelni, hiszen egy beteg gyerek mellett nem dolgozhatok, meg hogy egyáltalán megéli-e a holnapot! Lehet, hogy önző dolognak tűnik elsőre, de utána még mindig ott a lehetőség, hogy újra teherbe essek és egészséges babát hozzak a világra. Míg egy beteg gyerek mellett erre nemigen van lehetőség.


Szóval én most azt mondom, hogy igen. De dönteni úgy is csak abban a helyzetben tudnék. Meg lehet kövezni, de ne legyetek álszentek, hanem gondoljatok előbb a helyzetbe.

2011. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer megkérdeztem anyut, hogy mi lett volna ha betegen születek. Hogyan döntöttek volna. Meglepő választ kaptam.


Azt mondta, hogy így huszonév távlatából már nem tudja, hogy akkor hogyan döntött volna. De valószínű, hogy nem születtem volna meg ha már a terhesség idején kiderül.

Születésem pillanata és az utána következő néhány nap a kérdéses, de utána már semmiképpen nem dobott volna el.


Nagyon szeretjük egymást. Talán ezért fájt annyira ez az egész. De belegondolva lehet én is így döntenék.

2011. máj. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert egy ilyen gyerekeket ellátó intézetben dolgozom, és a szülők 80-90%-a lemondott a gyerekről, nem is látogatja őt.
2011. máj. 4. 09:11
 19/55 anonim ***** válasza:
89%
nem
2011. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
44%

09.07.

hogy te mekkora egy kretén vagy! kívánom neked hogy rólad is mondjon majd le vki egy húsdaráló javára..:@

2011. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!