Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lemondanál a gyerekedről, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál a gyerekedről, ha betegen születne?

Figyelt kérdés
Pl.ha Down kóros lenne?
2011. máj. 4. 08:51
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz helyzet, nem mindenki tud elviselni ekkora nyomást egy életen át.
2011. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Az unokatestvérem down-kóros, most 28 éves. Ő is középsúlyos. Az a vicc, hogy mostanában folyton azt hallom, hogy jaj, a down-kór így, meg úgy, hogy az milyen szörnyű. Hát, nem az, az unokatestvérem tök jófej, nagyon szeretjük, rengeteg szeretetet kaptunk tőle, és azt hiszem, nem ilyen lett volna az érzelmi fejlődésem, ha ő nincs!

Annyival szörnyűbb betegségek vannak, amikről nem is hallani, mitokondriális anyagcserezavar, meg a többi...

ON:

Ha kiderülne magzati korában, hogy súlyos beteg lesz, nem tartanám meg. Magam miatt sem, de a gyerek miatt sem (nem kárhoztatnám ilyen életre.) Ha megszülném, akkor viszont mindent elkövetnék, hogy segítsem, és próbálnék teljes életet biztosítani neki.

2011. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
66%
Én minden bizonnyal lemondanék róla. Egy beteg gyereket felnevelni sokkal nehezebb, mint egy egészségest, ráadásul nézni, ahogy "szenved". Inkább beadom valahova...
2011. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez szörnyű mennyien lemondanátok egy ártatlan ember életéről, aki a ti gyermekeitek lehetne!! Ilyen helyen dolgozol??:) Régen én is hasonló helyen szerettem volna, de rájöttem, hogy elég instabil tudok érzelmileg lenni és eléggé megrázna, hogy sok ilyen gyerekkel kéne foglalkoznom. De grat nagyon szép szakmád van!:) Biztos rengeteg szeretetet kaphatsz az ilyen gyerekektől.:)
2011. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, és is így gondolom, hogyha a terhességem alatt derült volna ki, hogy beteg gyereket szülnék, akkor inkább elvetetném.
2011. máj. 4. 09:16
 26/55 A kérdező kommentje:
Igen, tele vannak szeretettel, és én is nagyon szeretem őket, pedig nagy részük beszélni sem tud, de valahogy mégis kifejezik a ragaszkodásukat, a szeretetüket.
2011. máj. 4. 09:18
 27/55 anonim ***** válasza:
85%
09.03 - én a lemondást úgy értettem, hogy intézetbe adnám, ahol szakszerű ellátást kap - de mindenképpen látogatnám.
2011. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terhesség alatt kiderül, akkor 100%, h nem tartanám meg. Ha szülés után derül ki, akkor előbb meghallgatnám, h az orvos mit mond, mennyire fejleszthető (tudom, ez akár évek kérdése). Viszont, ha intézetbe adnám, lehet, h azért nem látogatnám, mert nem lenne képem hozzá. Irdatlan rossz lenne és önzőnek érezném magam, még ha esetleg neki is ez a legjobb. Nem hinném, h az adott 80-90% ne vívódna évekig, akár haláláig a döntése miatt.
2011. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
81%

Ha esetleg a lemondás mellett döntenék is látogatnám. Nem a nehezebb nevelés lenne a fő okom, hanem az, hogy lelkileg kemény dolog látni azt, hogy a gyermeked szenved. nagyon nehezen tudom azt elhinni, hogy egy beteg gyerek ne irigyelné az egészséges társait. ne gondolkozna el azon, hogy ő miért nem mehet szórakozni mint a szomszéd, ő miért nem szaladgálhat a játszótéren stb. Számomra inkább ezt megélni lenne nehéz a dolog.


Van ismerősöm aki anyagi okok miatt döntött az intézet mellett. Becsületesen látogatja a lányát, ünnepek, szabadság idejére haza viszi. De a pénz ugye nagy úr.

2011. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék le róla.Rólam sem mondtak le a szüleim,pedig mozgássérült vagyok születésem óta.Kikészültek mikor megmondta nekik az orvos,aztán röviddel ezután jöttek egy papírral és kérdezték,hogy megtartanak-e.Elküldték,hogy ne is kérdezzen ilyet,hisz én a gyerekük vagyok.13 műtétem volt,tornáta vittek,orvostól orvosig,segédeszközöket vettek,egészséges gyerekek között nőttem fel,diplomám van és mára saját családom és munkahelyem.Ők pedig ugyanúgy együtt vannak,van egy egészséges testvérem is.Nem voltunk gazdagok,rengeteget kellett dolgozniuk,de soha nem hallottam azt még véletlenül sem,hogy nem akartak volna megtartani. A lemondás nem alternatíva annak,aki valóban szülő akar lenni.
2011. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!