Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már egyszer elhagytam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már egyszer elhagytam a gyerekem apját és most megint kénytelen vagyok. Elítéltek? (LENT) Nagyon nehéz egyedül gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, gyerekünk másfél éves. 1 hónapos korában a kicsinek eljöttünk tőle mert mindig ideges volt, nem akart nőként kezelni és már terhesen sem akart velem szeretkezni. 10 hónapos volt a gyerekünk mikor visszajöttem hozzá, kérte is. 1-2 hónap után minden a régi lett. Nem jól főzök, kupi van stb stb. Alaptalannak érzem, szexuálisan az első pár hónapban voltunk együtt, de úgy, hogy én kértem és elsírtam magam hogy miért nem akar hozzám érni? Ő a tipikus "pénz az életem" típus, azzal hogy ő megteremt minden, le is van tudta az apaság és társ. Gyerekét imádja, megfürdeti, napi fél óra játék vele, de sokszor vele is ingerült ok nélkül. Engem kb takarítónőnek néz és semmi se jó neki. Elegem lett hogy könyörögjek a szexért, már egy ölelés sincs köztünk szeptember óta. A legszomorúbb, hogy ő ezért semmit sem tesz. Próbáltam a kedvében járni,főzni amit szeret, elhívni sétálni, de semmi. A ház elé sem jön le velünk soha sem! Egyszer sem. Semmi közös program. TAkarítom a lakását, főzök neki, cserében ő fizeti a rezsit és a kajámat. Kb így néz ki. Én a gyed-emből a gyereknek veszek játékot vagy ami jól esik, tankolom a kocsimat, fizetem a telefonomat, angolra járok. Szóval ő azt a részét fizeti ami a gyerekkel kapcsolatos, mintha dada lennék, nem nő. Ezzel nincs is gond, mert a 60ezremet gyed-csp én osztom be magamnak amire akarom. Ő rám egy fillért sem költ a rezsin meg a bolti bevásárláson kívül. Ezzel sincs gond. De nálunk nincs miénk, csak enyém meg tiéd. Én mintacsaládból származom, nem ezt láttam otthon, ő meg egy lelkisérült egy terrorista apával gyerekkoráról... De én arról nem tehetek hogy rossz gyerekkora volt. Gyűlöli az apját és ő pont u.olyanná vált és viszi tovább és neveli bele a gyerekembe. Miért van ez???

Változtatni nem változtat, csak azt csinálja amit ő akar és engem nem vesz figyelembe sem.

Én ezt nem fogok sokáig bírni, jelenleg munkát keresek és ha fix a munka és megtartanak akkor elköltözöm tőle a saját otthonomba. De csak ha már kb fél éve van fix munkám. Diplomás vagyok. Szerencsére van lakásom, így nem vagyok rossz helyzetbe, csak jelenleg ki vagyok szolgáltatva neki amivel vissza is él.


Rosszul teszem hogy megint és végérvényesen otthagyom?

Nehéz egyedül egy kétévessel? Szüleimre számíthatok.

Azért mert van egy gyerekem, nekem is szükségem van arra hogy szeressen egy férfi, aki szereti a gyerekem és engem is tisztel és nőként kezel. Elítéltek? Mit tennétek? Már mindent megpróbáltam, 2 év energiám semmit sem ért, nem jutottam előre csak hátra.

Nekem nem pénz kell hanem szeretet és törődés.

Vélemények?


2012. jan. 4. 14:54
1 2 3 4 5 6
 31/55 omba ***** válasza:

Kösz Kérdező, a 16:25 -nekem megnyugtató.

Én azt hittem csak az exem ilyen, hogy azt gondolja, hogy a 120-ik logikus magyarázat éppoly értékű, mint az első 2-3.

Mindig megmagyarázta, hogy éppen miért nem - ott enm szexről volt szó, - emebri kapcsoaltról, ilyesmik..


Ha meg felhoztam, hogy ez más a sokadik "éppen nem"-ként kb. azt jelenti, hogy kerüli a témát, akkor még ő támadott el, hogy általánosítok, filozofálok, más ronda dolgokat csinálok.

Szóval ez sem egyedi.

Ettől persze nem jobb nekem, - neked se, csak feltűnt az ismerős érv.

2012. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
61%

Jól kell választani. Én sem jól választottam. A feleségemmel a sex olyan ritka volt, mint a fehérholló.

Lehet,hogy megcsalt. Én házasság alatt nem lépek félre.

Az én feleségemnek nem kellett megdolgozni semmiért. 21évesen vettem egy házat, tulajdonképp úgy kellett volna élnünk mint hal a vízben.Szerintem el kell fogadni azt, hogy nem vagyunk egyformák, aki szereti a másikat az úgy is bánik a családjával. Nehéz lépni, de muszály. Én kimondott családcentrikus ember vagyok. Gondolj bele a másfél éves kisfiam amikor hazajöttem munkából szaladt hozzám, ölbe kellett vennem, és több percen át szerítva ölelt. Most a feleségem szüleinél kinlódik.A nagyobbik gyerkőc is. Most godolom jön a válóper, a kavarás és egyebek. Ládot neked szeretet kell, család, más nőnek sok pénz. ez ilyen egyszerű

2012. jan. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

A gyerektervezés előtt mennyi ideje voltatok együtt? akkor is láthatóak voltak ezek a negatívumok? a volt feleségével milyen a kapcsolata?

Szerintem is jobban jársz nélküle. A gyereknek sem jó ha egy idegroncs szülők között nő fel. Az pedig már egyértelmű, hogy a szeretetet és a törődést maximum idővel egy másik férfitől kaphatod meg.

2012. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

A volt feleséggel rossz a viszonya, folyamatosan szapulja mindenkinek. De ő mindenkit szid...

Nem voltunk együtt túl rég, 8 hónapja ismertem, mikor terhes lettem. De napi 24 órát együtt voltunk és nem, nem vettem észre ezeket és most se venném, mert ő nem adta önmagát, minden nap szexelni akart, jött velem bárhová. Volt agresszív megnyilvánulása, de csak akkor ha megivott 1-2 pohárral és ezidő alatt ez kétszer fordult elő. Az italnak tulajdonítottam, de ő nem is szeret inni. Aztán mikor terhes lettem, 2 hét alatt 180 fokot fordult az ember. Előjött az igazi énje amit rejtegetett addig és már tudom, hogy azért akarta hogy mihamarabb terhes legyek, mert már nem bírta tartani magát... így jártam.

2012. jan. 11. 23:08
 35/55 omba ***** válasza:

Tévedtél. De ezen már nem tudsz változtatni.

(mondjuk ezt sokszor látom, hogy egyféle munkának, projektnek tekintik a másik meghódítását, ha megvan: szépen visszasüpped a falusi trehányságba, önzésbe, - ki honnan jött)


Most már látod, mi a helyzet, - rosszat tesz neked is a kicsinek is - főleg neki, és egész életére.

2012. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Sajnos sok ilyen példa van, azelőtt sosem gondoltam volna. Én azt vallom, hogy boldogtalanul nem szabad együtt maradni. Megkeserednék és már kicsit rám is nyomta azt a sok negatív kisugárzást magából. Ha ezt végignézem, én is és a gyerekem is depresszív savanyú lesz. Ez nem boldogság, ez csak neki jó, mert itt a gyereke. Én meg voltam egy béranya és lettem házvezetőnő. Én nem ez vagyok, nem ez voltam és nem ez szeretnék lenni. El vagyok nyomva és jelenleg kényszerhelyzet van, hisz nincs munkahelyem ahová visszamehetek dolgozni. Remélem mihamarabb találok munkát, azon vagyok.

Önsajnálatnak vége, csak előre nézek, bárcsak ne telne ilyen lassan az idő!

2012. jan. 12. 00:17
 37/55 BarbAnya válasza:
Egyedül biztos, hogy én is elfutnék ebből a helyzetből. De én már ismerem azt az Istent, akiről azt írja a Biblia "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3,16. És ez az Isten már megtanította nekem, hogy minden nehézség az életemben azt szolgálja, hogy el ne vesszek. Hogy napról napra, egyre többet tudjak rábízni az életemből. Mivel én tudom, hogy ha a földi életemnek vége lesz, Ő vár rám a mennyországban, ahol már csak jó dolgok lesznek, így könnyebben adom fel azt, hogy a földi életemet a saját kicsi céljaimra pazaroljam. Inkább próbálom költeni ezt az időt arra, hogy hagyom Istennek hogy formálgassa a jellemem. Ami sokszor nagyon nehéz, fájdalmas. De megéri, mert ahogy változok, úgy változik a körülöttem lévő világ is.
2012. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat. Isten nem hiszem, hogy azt akarná, hogy azért, mert nem ismertem ki eléggé azt az embert akinek gyereket vállaltam, az egész hátralévő életemet savanyúságban töltsem el, gondolva közben arra, hogy halálom után úgyis jó lesz. Ne haragudj, de ezt én nem vállalom be, hogy az életem kb pont második felében depressziós idegbeteg legyek azért, hogy Isten formálhassa a jellemem. Én sajnos nem vagyok ekkora önfeláldozó. Neked pedig sok sikert és boldogságot kívánok!
2012. jan. 12. 19:02
 39/55 anonim ***** válasza:

Szerintem az is az élet formálásához tartozik, ha felismeri valaki a bajt, és tesz annak érdekében, hogy jó legyen neki. Ráadásul ebben az esetben nem is önzésről van szó, akár símán 3 ember jól jöhet ki belőle, miért kellene kinlódni ? Nem attól lesz valaki jobb Isten előtt, hogy végig kinlódja életét.

Talán épp ezt a leclkét adja, hogy na hogy lép ki belőle, mert nem muszály szenvedve leélni a hátralevőt.

2012. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 BarbAnya válasza:

Van egy jó hírem, meg egy rossz.

A jó hír az, hogy Isten Tégen is nagyon szeret, érted is elküldte Fiát, Jézust, hogy meghaljon a Te bűneid miatt a kereszten, és elszenvedte azt, amit mi még el sem tudunk képzelni milyen lehet, Isten elhagyta. Ha Te ezt az ajándékot elfogadod Tőle, akkor már a legfontosabb változást már megtette az életedben. De ha tényleg elfogadod Tőle az ajándékot, akkor vágyni fogsz arra, hogy úgy élj, ahogy Ő szeretné. Hogy mit szeretne Tőled jelen esetben, azt én nem tudom, azt Neked kell Tőle megkérdezned (segít a Biblia is) de eddigi tudásom szerint a válást csak paráznaság esetére hagyta fent nekünk az Úr. (Máté 5,32) De mondom, ez a kettőtök dolga már. De Isten egész úton szeretné fogni a kezed. Úgy azért sokkal könnyebb minden nehézség hidd el. És Neki hatalma van a Te helyzeted fölött is.

A rossz hír viszont az, ha úgy döntesz köszi Úram, inkább élek magam módjára úgy ahogy vagyok, akkor halálod után megtudhatod milyen hely az ahol nincs Isten. Ott nincs szeretet se (még annyi se mint amennyit most kapsz a férjedtől) csak fájdalom és gyötrődés.

Nagyon remélem, hogy lesz időd még a jó döntést meghozni az életedben. Amíg nem választod tudatosan a jót, addig a rosszat választottad. Olyan nincs, hogy bocsi még nem döntöttem.

2012. jan. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!