Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már egyszer elhagytam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már egyszer elhagytam a gyerekem apját és most megint kénytelen vagyok. Elítéltek? (LENT) Nagyon nehéz egyedül gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, gyerekünk másfél éves. 1 hónapos korában a kicsinek eljöttünk tőle mert mindig ideges volt, nem akart nőként kezelni és már terhesen sem akart velem szeretkezni. 10 hónapos volt a gyerekünk mikor visszajöttem hozzá, kérte is. 1-2 hónap után minden a régi lett. Nem jól főzök, kupi van stb stb. Alaptalannak érzem, szexuálisan az első pár hónapban voltunk együtt, de úgy, hogy én kértem és elsírtam magam hogy miért nem akar hozzám érni? Ő a tipikus "pénz az életem" típus, azzal hogy ő megteremt minden, le is van tudta az apaság és társ. Gyerekét imádja, megfürdeti, napi fél óra játék vele, de sokszor vele is ingerült ok nélkül. Engem kb takarítónőnek néz és semmi se jó neki. Elegem lett hogy könyörögjek a szexért, már egy ölelés sincs köztünk szeptember óta. A legszomorúbb, hogy ő ezért semmit sem tesz. Próbáltam a kedvében járni,főzni amit szeret, elhívni sétálni, de semmi. A ház elé sem jön le velünk soha sem! Egyszer sem. Semmi közös program. TAkarítom a lakását, főzök neki, cserében ő fizeti a rezsit és a kajámat. Kb így néz ki. Én a gyed-emből a gyereknek veszek játékot vagy ami jól esik, tankolom a kocsimat, fizetem a telefonomat, angolra járok. Szóval ő azt a részét fizeti ami a gyerekkel kapcsolatos, mintha dada lennék, nem nő. Ezzel nincs is gond, mert a 60ezremet gyed-csp én osztom be magamnak amire akarom. Ő rám egy fillért sem költ a rezsin meg a bolti bevásárláson kívül. Ezzel sincs gond. De nálunk nincs miénk, csak enyém meg tiéd. Én mintacsaládból származom, nem ezt láttam otthon, ő meg egy lelkisérült egy terrorista apával gyerekkoráról... De én arról nem tehetek hogy rossz gyerekkora volt. Gyűlöli az apját és ő pont u.olyanná vált és viszi tovább és neveli bele a gyerekembe. Miért van ez???

Változtatni nem változtat, csak azt csinálja amit ő akar és engem nem vesz figyelembe sem.

Én ezt nem fogok sokáig bírni, jelenleg munkát keresek és ha fix a munka és megtartanak akkor elköltözöm tőle a saját otthonomba. De csak ha már kb fél éve van fix munkám. Diplomás vagyok. Szerencsére van lakásom, így nem vagyok rossz helyzetbe, csak jelenleg ki vagyok szolgáltatva neki amivel vissza is él.


Rosszul teszem hogy megint és végérvényesen otthagyom?

Nehéz egyedül egy kétévessel? Szüleimre számíthatok.

Azért mert van egy gyerekem, nekem is szükségem van arra hogy szeressen egy férfi, aki szereti a gyerekem és engem is tisztel és nőként kezel. Elítéltek? Mit tennétek? Már mindent megpróbáltam, 2 év energiám semmit sem ért, nem jutottam előre csak hátra.

Nekem nem pénz kell hanem szeretet és törődés.

Vélemények?


2012. jan. 4. 14:54
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
51%

Na erre az Istenes dologra szólnom kell. Azt is volt mondani Isten most nem ér rá, segíts magadom.

Amugy ki van asz összes tököm az Isten álltal lobbi szerűen, mint kuncsaftot fürkészőkből. Majd ha meg halunk jó lessz, moskt kéne, jónak lenni míg élünk. Hanyan hittek Istenbe és oda lett a vagyonuk.

Isten szeret, mindenkit? Ki is volt Isten? Volt akkoriban a szerelem Istene , meg mindenféle Isten. Anno, jött hozzám egy hívő. Fűzte az agyam lépjek be hozzáluk. Végül azt mondtam. Ha meg mondod, hogy épültek a piramisok, akkor be lépek. Ma is gond olyan tömeget meg emelni, nem akkor.


Éljünk a mának, nézzünk a jövőbe, éljünk szeretteinknek, higgyünk bár mibe de önmagunkban. De az igazság, hogy Isten nem fizeti ki a számláinkat, nem ad enni gyermekünknek, nem dédelget minket, de ha hiszünk benne sem gond, de csak óvatosan.

2012. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 omba ***** válasza:
jól vagy?
2012. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
nem
2012. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim válasza:

Szia!

1., "Mondta is négyszemközt a terapeuta hogy akarja ő ezt, csak a saját szabályaival és közben őt hagyják békén.

Hozzá sem lehet szólni, mindenért ingerült. Az egész életét negatívan éli meg. Mindenki a pénzét akarja, bántani őt és csak rossz szándékú emberek élnek."

Na,ez olyan, mintha az én páromról lenne szó. Annyiban jobb a helyzetem, hogy az én párom imád testileg, és nagyon családcentrikus, segítőkész a háztartásban, szóval minta-pasi. Nekem mégis vannak problémáim.Ugyanis ő is pénz-centrikus, mindenki rossz, nincs lélek, nincs psziché, és annyi együttérzés nincs benne,mint köröm alatt a piszok (pl: egyszer befeküdtem a fürdőkádba,és benyugtatóztam magam - dehogy akartam meghalni! -ő meg mélyen fölémhajolt és tagoltan azt mondta: miközben itt heverészel megy a villany, ki fizeti ezt ki? (nagymercivel járunk,nem részletezem, nagyon jól keres, de ha csórók lennénk sem ér).

Mindezt azért írom, hogy tudd, hogy nagyon megértelek. Én vele maradok, mert "kötelességtudatból bár, de "mellettem" áll, "jó férj", jó apa lesz (külsőségeiben). Én most vagyok terhes tőle.

Te viszont valamivel másabbb szituban vagy, úgy érzem. valószínüleg itt nem csak agressor szerepről van szó, hanem valami nagyon súlyos történhetett. valami, amivel az anyját alázta meg szexuálisan az apja a gyerekek szeme láttára, vagy nem tom mi.

nem értek egyet azokkal,akik azt mondják, hogy "már csak anyát lát benned, azért nem"... vannak ilen férfiak is, de azért azok szexelnek, ha a nő "erölteti" csak olyan mis-másan, és PONT azért, mert anya vagy, azért még kis baráti puszikákat adhanak, mg ilyenek. A férjedből más süt: komoly verbális agresszió mintha utcanőként beszélne hozzád, ne haragudj, hogy ezt mondom, az anyákat tisztelni szokták) itt valami perverzió van.

Közelebb jár az igazsághoz, amit te mondtál, hogy állatként, elejtett vadként kezel.

Egy egészséges férfiban a terhes nő, az anya gyengédséget vált ki, mert az illető nő ebben az állapotában gyenge. A szadisták élvezik, hogy valaki végre "alájuk" került. Ezt a legtöbb agresszor is inkább egyéb esetekben tezsi 8a szadizást). Amikor terhes nővel, illetve a "már elejtett vaddal" beszél így valaki (zehát nem azért mert mind a ketten hulla részegek vagytok, és te sipákolsz, neki meg dől a mocsok a szájából, hanem "sima" hétköznapi szituban, az azt jelezheti, hogy valami nagyon mélyen ülő, kisgyerek kori trauma van a háttérben (valami horrorfilm szerű pereg le előttem).

Következő gondolatom (elfelejtettem számozni közben:) szóval:

116. te már megtetted a terápiás kísérletet. Innentől kezdve az ő dolga, hogy - amennyiben neki van problémája, azt felszínre hozza és megoldja.

neked viszont az a dolgod, hogy a te problémádat oldd meg (és a te probklémád az nem a párod) A te problémád szerintem az, hogy miért ragaszkodsz diplomás nő létedre ehhez a játszmához (de okos vagyok, mintha magamnak beszélnék, de nem baj, talán így hitelesebb).

nem leszel boldog, amíg te magadban - akár egyéni terápián, akár más eszközökkel elő nem hozod,hogy neked mi van mélyen,benned milyen játszma zajlik.

117. Ha a férjed,és ráadásul még a nevén van a gyerek, lehet, hogy válooknak minősül, hogy nem szexel veled (bár lehet, hogy túl romantikus ideál, ma már nem létezik, de volt ilyen,és némely kultúrában (még a muszlimoknál is él!!!) HÁZASTÁRSI KÖTELESSÉGNEK minősül a szex a feleséggel. Ezt azért mondom,mert egy ilyen helyzetben, ha elvlsz, neki fizetnie kell a gyerektartást. tehát nem maradzs annyira magadra anyagilag (és a fizujából részarányosan vonják, ha jól tudom, tehát ha jobban keres, akkor kifejezetten magas össszeget kaphatsz).

118. Biztos vagyok benne, hogy megcsal, vagy kupiba jár. A szent paliknak is kell a szex, hát még az ilyen férfinek! Megpróbálkoznék vele, hogy NAGYON ÓVATOSAN!!! kinyomozzam ezt. Ha rá tudod bizonyítani, az valós váloók, és akkor is az előző pontban elmondottak élnek.


Még egy aprócska szösszenet: tudom, érzem, talán azért tetted fel a kérdést, mert a ygermeket félted(hátha családban jobb?). A tietekben biztos nem. Ezt most komolyan mondom.

Jog: ma a családokat támogatják ha válás van, meg ilyenek. Bármi bizonyítékot szerzel, vagy bármi történik,ami miatt válásra adod a fejed, előtte keress fel egy ingyenes szervzetet, akik azokat a nőket védik, akik sokszor életveszélyben vannak, de nem választja szét őket a bíróság, a család védelmében. Ők majd ajánlanak egy jó ügyvédet. Arra tuti szükséged lesz. Ne hagyd magad! Pozitívum: ha nagyon jól beszélsz majd angolul,megfelelő munkahelyen nagy szükség lesz rád, a statisztikák szerint még mindig kevesen beszélnek nyelvet az országban, és EU van. Apropó! Külföldi munkán nem gondolkodtál? Akár eleinte egyszerűbbel... Hümm? Ott meg tudsz élni, és kinti tapasztalatokkal könnyebb az álláskeresés is. Hát, ennyi. Bocs, ha hosszú lett. :)

2012. jan. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim válasza:
Barbanya!Ne haragudj, de Isten ott van, ahol szeretet van! Ebben a férfiban meg nincsen. ne ijeszgesd már az embereket! Jézus nem fanatikusságot hirdetett! Olvasd már a Bibliát 7-szer szívből és ne valami szektára halgass! Aztán menj ki a természetbe és mélyedj el magadban, hogy miért másra hárítod a felelősséget (Isten)és nem itt, a földi életben teljesíted be az emberek között a feladatod, már bocs. Én spirituális ember vagyok, e ijesztő, amit mondasz. És erről nem nyitok vitát. Bocs,kérdező, nem új témát akarok nyitni, érted beszélek :)
2012. jan. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 BarbAnya válasza:

Én pont, hogy nem Istenre hárítom a felelősséget. Valaki írta Isten nem ér rá. De igen, Isten ráér, mi nem érünk rá beszélgetni vele. (Az óhajaink felsorolása összetett kézzel nem beszélgetés, csak monológ.) Nem hallgatjuk meg, aztán meg beleesünk egy gödörbe és nem értjük miért. De még a gödör alján se késő megkérdezni, hogy jussak ki. Isten nem fogja azt mondani te estél bele, mássz ki ahogy tudsz.

Nem vagyok szektás, református vagyok. De csak azt fogadom el, amit a Biblia megerősít számomra, mindegy milyen szószékről hangzik. Jézust lehet szeretni, csodálni sok féle módon, de követni szerintem csak fanatikusan lehet.

"Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből."" Máté 2,37

Nem mondom hogy nekem sikerül, de törekszem rá. 20 éve még én is hasonlókat írtam volna, mint itt néhányan, de hála az Úrnak volt időm irányt váltani. Remélem Nektek is lesz.

2012. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 BarbAnya válasza:

Bocsi már megint én vagyok. Az előttem szóló azt mondta ebben az emberben nincs szeretet. De a Kérdező írta a gyermekét imádja. Tehát van benne szeretet, csak kevés. Tudom, hogy nem könnyű ügy. Nem szeretnék a Kérdező helyében lenni. De hidd el kedves Kérdező akik itt írogatunk, velem az élen, nem látunk tovább az orrunknál. Viszont tényleg van Valaki, aki szívesen segítene, ha kérnéd és hagynád. Csakhogy Ő nem egy gyorsszerviz, akit felhívunk, ha baj van, kijön, megjavítja az életünk és távozik. Ő maradni szeretne, hogy ne is romoljon el soha többet. Mert szeret. Akkor is, ha mi kiröhögjük, meg szidjuk. Nem úgy, ahogy egy ember magától képes szeretni, hogy majd, ha kedves vagy, akkor szeretlek. Jézus akkor halt meg értünk a kereszten, amikor kigúnyoltuk, leköptük megaláztuk. És ezt az utat önként vállalta. Bármikor mondhatta volna köszi elég volt, ezekért a dísznókért haljon meg más. De nem tette. Mert tudta, hogy csak így nyílhat meg előttünk az út a Mennybe. Ha magára veszi a mi bűneinket, hogy őt hagyja el az Atya helyettünk.

De mindezt nem kötelező elfogadni, csak érdemes.

2012. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 omba ***** válasza:

Kedves 04:06!


A férjed leoltott villannyal szokott fürödni?

(ennyit érzékelt a helyzetedből - be is mászhatott volna a kádba, nem?)

Én férfiszemmel nem volnék benne biztos, hogy kupiba jár, - ott fizetni kell.

Elég sok rémtörténetek hallok viszont a korai 30-asok impotenciájáról, meg az infantilis önkielégítési szokásaikról - nincs vele annyi macera....

Nem kell válóok a váláshoz.

2012. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Kedves Férfi válaszadó, azaz Utolsó, Te hogy látod a helyzetemet? Írok még bővebben annak aki hosszabbat írt! köszi
2012. jan. 15. 20:29
 50/55 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű neked.

Szerintem próbálj változtatni, amíg tudsz.

Sok kitartást.

2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!