Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lesz a vége egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz a vége egy ilyen konfliktusnak? Válás?

Figyelt kérdés

A feleségem MEGKÖVETELI, hogy szakítsak meg minden kapcsolatot egy barátnőmmel, mert féltékeny rá. Én viszont NEM FOGOM megszakítani, mert egyrészt a barátom, másrészt üzleti kapcsolatban állok vele. Részben ennek a hölgynek is köszönhető, hogy a feleségem jóval az átlag színvonal felett él.

Teljes patthelyzet. Mi várható szerintetek?


2012. okt. 25. 21:58
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ugye mond Nektek valamit az a szó, hogy szeretet?

Mert én a feleségemet szeretem, és csak őt!

Miért nekem kell magyarázkodni egy ilyen egyértelmű dologban, mondjátok már meg?

Én csak azt nem szeretném, ha "vezényszóra" meg kellene szakítanom egy jól működő kapcsolatot.

2012. okt. 25. 23:06
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha megköveteli, akkor követeld meg te is, hogy "megtarthasd" a barátnőd. Ez ilyen. A szeretet teljes hiánya, nagyjából.


Az azért durva, hogy ilyet írsz:

"a barátnőm/üzlettársam egy okos művelt nő, ami viszont nem mondható el a feleségemről."

Nem lenne kérdés, hogy miért vetted el ennek ellenére, ha ezt a gondolatod magadban tartanád. De mivel hangoztatod... Még így névtelenül is megalázó a feleségedre nézve.

Cseébe ő meg üzletel veled házasság címszó alatt. Összeilletek.

2012. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

#22 Lehet hogy meglepő amit írok, de nem minden embernek megegyezőek a szellemi képességei.

Van aki okosabb, és van aki kevésbé.

Ezt akkora tragédia leírni, vagy elolvasni?

2012. okt. 25. 23:14
 24/34 anonim ***** válasza:
77%

"a barátnőm/üzlettársam egy okos művelt nő, ami viszont nem mondható el a feleségemről."


Még, ha tényleg ez az igazság, ilyet akkor sem írunk egy olyan emberről, akit szeretünk és tisztelünk.

2012. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
#22 vagyok. #24 leírta amit gondolok. Ennyi.
2012. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem én, hogy szereted a feleséged és nem is mondja senki, hogy mindenképp meg kellene szakítanod a barátságot és nem is akarok egy pár mondatos kérdésből itt ítélkezni, mert nem tudhatom, miért alakult így a helyzet. Csak valahogy a kérdésedből úgy érződött, hogy a barátságot semmiképp nem akarod megszakítani, még ha ezért válásra is kerül a sor. Ezért tűnhetett úgy többünknek, mintha a barátnő lenne egy kicsit fontosabb neked, mint a feleséged és ha tényleg választásra kényszerülnél, őt választanád.

Talán elképzelhető, hogy a feleséged is ilyesmit érez és ezért volt a részéről ez a reakció. Lehet, ha fontosabbnak érezné magát, nem kardoskodna ennyire a barátság megszakítása mellett. Persze nem tudhatom.

Csak magamból indulok ki, az én férjemnek is vannak hölgy barátai és egyikre sem vagyok féltékeny, viszont tudom, hogy ha vagyok neki annyira fontos, hogy ha választásra kerülne a sor, engem választana, soha nem is kértem, hogy ne barátkozzon velük és nem is érzek semmi féltékenységet.

2012. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

Valakivel azért élünk együtt, mert szeretjük úgy ahogy van, jó és kevésbé jó külső-belső adottságaival együtt. DE ettől még látjuk, hogy az xy nő szebb és okosabb, és azt is látjuk, hogy yx pasi mennyivel jobban néz ki nálunk, vagy mennyivel okosabb nálunk.

A kérdező tényt közölt, a másik nő okosabb, mint a felesége! De ezzel mi a baj. Vagy talán rajta kivül mindenki más a világ legokosabb társával él együtt?

Ja, és a kérdező önmaga képességeit sem helyezte a felesége fölé, nem kérkedett, csupán megjegyezte, hogy az üzlettársa okos, és sok-sok pénzt köszönhet neki.

De hát buta emberrel nem jó üzlettársi kapcsolatba kerülni. Nemde?

Kérdező: semmi esetre nem hagyjad elbukni az üzletet, hiszen kell a pénz a megélhetéshez.

De: otthon a feleséged előtt ne áradozzál az üzlettársadról. Próbáld őket összebarátkoztatni. Ha hármasban vagytok folyamatosan éreztessed a feleségeddel, hogy őt szereted, a másik nő csak üzleti partner.

Kedveskedjél apró ajándékokkal, meglepetésekkel.

Talán egy kicsit eltávolodtatok egymástól, ezért féltékeny a feleséget és most pont az üzlettársadra, de jövő héten lehet, hogy a szomszédasszony lesz porondon.

Sok-sok figyelmes gesztus, dicsérő szó, és persze hűség. Ha tényleg őt szereted és fontos a házasság, akkor nem kell, hogy választanod keljen.

2012. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha elmagyaráznád a feleségednek, hogy ettől a nőtől is függ a megélhetésetek, tehát ha nem akar minimálbérért elmenni kasszázni, akkor keressetek megoldást. Ha lehet akkor kerüld a hölggyel a privát programokat, vagy ha mégis muszáj, akkor mindig vidd magaddal a feleséged is. A hölgynek van párja? Esetleg lehetne egy duplarandi, hogy a feleséged megnyugodjon,h a hölgy boldog párkapcsolatban él. Az üzleti találkozókra is vidd magaddal mindig a titkárnődet/beosztottadat stb... h legyen "gardedám":)Lehet hogy a feleséged túl féltékeny, de gondolj bele, te sem örülnél ha rendszeresen találkozna (bármilyen okból) egy jó pasival. A feleségednek te vagy a legjobb pasi, ezért nem csoda, hogy azt gondolja, h a másik hölgy bepróbálkozik nálad. Mivel nem írtad, hogy dolgozna, lehet az is a gond, hogy túl sok ideje van ilyeneken agyalni. Vond be a munkádba, és esetleg vegye át azt az üzleti részt, ami ezzel a hölggyel kapcsolatos.
2012. okt. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

könyörgöm...ha egyszer a barátnő okosabb mint a feleség, akkor ez van...ez tény...nem bántásból meg tiszteletlenségből írta ezt a kérdező, hanem mert igy van...mindettől függetlenül a feleségének bizonyára ezer olyan csodálatos tulajdonsága van, ami a barátnőnek nincs és amiért őt vette feleségül..most anyukám se szereti pl hugomat, mert elismeri, hogy nekem nagyobb az eszem? mig nekem egyszer kell elolvasni vmit, addig hugomnak háromszor, mire megtanulja...ennyi...ez tény...viszont hugomnak ezer más olyan tulajdonsága van, ami nála ezerszer jobb, mint nálam...

az, hogy emiatt féltékeny a feleség a barátnőre, bizony lehetséges....pláne, ha tisztában is van ezzel...ezt azért ne mond kérdező a feleségednek, hogy nem vagy olyan okos mint ő, próbáld kihangsúlyozni azokat a tulajdonságait, amik miatt beleszerettél, amit szeretsz benne, mond el ezerszer, hogy mást nem kiván egy porcikád se, csak őt....és azért ne dicsérd agyon a barátnőt se:)

24L

2012. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ebbe így elég nehéz belelátni, de ha ÍGY MARAD, akkor jó eséllyel válás lesz a vége. Ha kompromisszumot tudtok kötni, akkor együtt maradhattok.
2012. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!