Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lesz a vége egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz a vége egy ilyen konfliktusnak? Válás?

Figyelt kérdés

A feleségem MEGKÖVETELI, hogy szakítsak meg minden kapcsolatot egy barátnőmmel, mert féltékeny rá. Én viszont NEM FOGOM megszakítani, mert egyrészt a barátom, másrészt üzleti kapcsolatban állok vele. Részben ennek a hölgynek is köszönhető, hogy a feleségem jóval az átlag színvonal felett él.

Teljes patthelyzet. Mi várható szerintetek?


2012. okt. 25. 21:58
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Minden házasságban hozunk áldozatot a másikért, a házasságunkért.

A "NEM FOGOM megszakítani" mondatrészből egy sértődött, dacos férfit hallok ki, pedig neked csak az utasítással van a gondod. A feleséged biztosan több dolgot fel tud sorolni, ami fáj neki és amit irigyel az ismerősöddel köttetett kapcsolatban.

Ha a feleséged arra féltékeny, hogy egy ismerősöd okosabb és csinosabb, az azt jelenti, ő nem kapja meg otthon azt az érzelmi töltetet, amitől jobbnak érezheti magát ennél az ismerősnél.

Légy okos és válaszd a házasságod megmentését: erősítsd a feleségedben azokat a tulajdonságokat és érzéseket, amiért őt szereted, amiért őt vetted feleségül és amiért egyedi neked a világon. Ha a feleséged érezni fogja, hogy rajongással tudod szeretni őt és ez a rajongás, elismerés a napjaitok része, nem lesz annyira féltékeny (vagy talán egyáltalán nem lesz az).

Éppen ettől szép egy házasság: folyamatosan hozunk együtt és külön külön döntéseket. Van amit mindketten jól, van amit egyikünk rosszul. Ha látjuk, hogy társunk valamiben rossz úton jár, nem haragudni kell, hanem segíteni megérteni a helyzetet, hogy mindketten tisztán lássátok és az út végén együtt hozzatok jó döntést.

2012. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
30-as vagyok. Az előző hsz-nél még nem olvastam végig a többi hozzászólást, kommentet. Kérdésem, mennyire érezteted a véleményed a feleséged felé, nevezetesen azt, hogy nem tartod túl sokra? Nem túl művelt, nem túl okos. És mennyire érezteted a feleségeddel, hogy a barátnőd/üzlettársad viszont egy művelt, okos nő? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor meg tudom érteni a feleséged. Nehéz egy olyan ember árnyékában élni, akit pont az tart többre az illetőnél, akit a legjobban szeretünk és akinek a véleménye a legfontosabb. Ezeket gondold végig. Valóban nem szép a feleségedtől, hogy KÖVETELI a kapcsolat megszakítását, de mi innen nem látunk bele, hogy mióta tűri ezt, mióta nyel, mi hozta ki belőle ezt a mondatot. Az is lehet, hogy már próbálta finoman is a tudtodra adni, amit esetleg nem értettél vagy nem akartál megérteni. És most már borult a bili, ezért esett neked, hogy szakíts meg a csajjal minden kapcsolatot. Szóval ezt magadban tudod lezongorázni, mert mi nem látunk bele, de abban az esetben, amit leírtam, meg tudom érteni a feleséged viselkedését.
2012. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig a 30-as vagyok. Annyit tennék még hozzá, hogy nyilván vannak okosabb és kevésbé okosabb emberek. Ez tény. De ha a kevésbé okossal éreztetve van, hogy a másikat nagyra tartjuk, őt pedig nem annyira, akkor egy idő után minden önbizalmát leromboljuk. Szóval a férfiaknak (tisztelet a kivételnek) meg kellene tanulniuk kicsit a női lélekbe látni, mert a nőknek bizony rosszul esik az ilyen. Lehet, hogy egy férfi másképp van kódolva, ő racionálisabb, de egy nőnek nagyon alá lehet ásni az önbizalmát ilyenekkel.
2012. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
31-es nagyon jól leírta. Csak egy példa. Már a második házasságomban élek. Az első házasságomban nagyon féltékeny voltam, gyakorlatilag már olyanoktól is kiakadtam, ha a volt férjem a tv-ben megjegyzést tett egy jobb nőre. Magam is meglepődtem. És tudod miért volt ez? Azért, mert nem kaptam meg tőle a törődést, a szeretetet, azt, hogy mindenkinél jobban kíván, jobban akar. A második férjem szerencsére pont az ellentéte. Rajong, kimutatja az érzéseit. Érdekes módon a második házasságomban nem jön elő ez a viselkedés, hogy még egy tv-ben szereplő nőre is féltékeny legyek. És ez azért van, mert a férjem törődik velem.
2012. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!