Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerető voltam, élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerető voltam, élettárs lettem, próbálok mindenkinek megfelelni, de nehéz. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A párom 20 évet él együtt a feleségével, 3 gyermekük született: két fiú, egy lány, ő a legkisebb. Ők volt az ideális család a városban, mindenki irigykedett rájuk. A nő gyönyörű, és ezt tudja is magáról: többször félrelépett. A párom sokáig nem tett semmit, mert úgy gondolta, egy "jó apa és jó férj" ezt megbocsátja. Volt már, hogy úgy érezte, el kell költöznie, de végül nem tette. A munkánk miatt néha találkoztunk, de nem volt közöttünk semmi. Aztán két éve egy szakmai ötlet kapcsán elhívott ebédelni... és utána egyre gyakrabban. Szerelem lett belőle. Amikor otthon közölte, hogy mivel a feleségének is van szeretője meg neki is, váljanak el szépen, és mindenki legyen boldog, óriási veszekedés lett, mivel a feleségének eszébe sem volt elengedni őt, hiszen mindent megkapott tőle (például jó fizetést is). Jött a szakítás, majd mégis költözés, megint szakítás. Végül tavasszal összeköltözünk, és próbáljuk menteni, ami menthető. De nagyon nehéz. Mivel mindig mindent ő intézett a gyerekekkel kapcsolatban, most is tenné, de a felesége nem hagyja. A két fiú már szóba sem áll vele (persze, ha nagy a baj, akkor őt hívják telefonon), csak a kislány (7 éves) jön hozzánk. Erősködtem, hogy akkora albérletünk legyen, ahol a gyerekeknek van saját szobája, én festettem ki, én szereztem bele a bútorokat, játékokat, ruhákat. Jól is érzi magát nálunk a kislány, én is igyekszem, amennyire tudok, de mivel az én szüleim is elváltak, amikor két éves voltam, apámmal semmilyen kapcsolatom nincs, fáj, amikor látom, mennyire szereti a lányát a párom, mert én ezt soha nem élhettem át. Utálom magam érte, de féltékeny vagyok. A feleség közben nyomoz utánam, mindenhol elmond mindennek, ahogy a férjét is. Bár a párom mindent ott hagyott: házat, bútorokat, autót, neki ez sem elég, még plusz pénzt követel. Minden nap gúnyos sms-eket ír, amiben a gyerekeket említi, mert tudja, hogy ez mennyire fáj a páromnak. A két fiút már meggyőzte, hogy mindenről az apjuk és én tehetek, és nagyon boldog, amikor látja, hogy a gyerekek nem állnak vele szóba. Én pedig itt állok a káosz közepén. Próbálok a páromnak segíteni, leküzdeni a saját önzőségem, de közben minden sms-re és telefoncsörgésre összerándul a gyomrom.. Tudom, én választottam, viseljem. De én is, ahogy mindenki más, csak szerettem volna együtt lenni azzal, aki szeretek... Nem akarom, hogy a gyerekek úgy nőjenek fel, apa nélkül, ahogy nekem kellett, de közben egy normális, saját életre is vágyom a párommal.. A feleség oldaláról semmilyen együttműködésre nem számíthatok, a párom is tanácstalan, akárcsak én. Aki volt/van ilyen helyzetben, kérem, segítsen!

2012. nov. 14. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
25%
Lehet voltak a feleségnek szeretői, de mégsem rúgta fel a házasságát, amit a párod megtett. Te is egy családos embert választottál, aki nélküled nem tette rendbe a dolgait. Ne haragudj, de én úgy gondolom ha valami nagyon nem jó akkor azt rendezni kell segítség nélkül is. Nem szabadna így viselkednie az exnek se, de minderre ti is okot adtatok. Most már szerintem nem kellene erőltetni, hogy a gyerekek mindkettőtöket kedveljenek. Ki kellene várni, hogy az apával rendeződjön a kapcsolatuk, és utána fogadjanak el téged is.
2012. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
3%
Nem vagy könnyű helyzetben, de ahogy mondtad, te választottad. Hogy értetted, hogy nem akarod, hogy a gyerekek apa nélkül nőjenek fel? Hiszen apa nélkül nőnek fel, mert elvált miattad. A lényeg, hogy nagyon nagyon nagy türelemmel kell lenned a gyerekek iránt és bizony azt nem úszhatjátok meg, hogy szépen leüljetek a gyerekekkel és elmagyarázzátok neki, hogy mi miért történt. Mocskolódni, szidni a volt feleséget nem szabad. Hidd el, ha a válás után láthatásra elhozza a párod a gyerekeket és jól érzik magukat nálatok, a volt feleség nem fog tudni semmit tenni, azt el kell fogadnod, hogy az ő szemében mindig is egy ribi leszel, aki tönkretette a családot. Megint csak a gyerekek szenvedik meg a legjobban mint mindig ilyen esetben, nekik ez nagyon nagy törés volt, hogy elválnak a szüleik, próbáld a helyükbe képzelni magad. A kislánnyal szembeni féltékenységet meg győzd le magadban, ez sosem fog megváltozni, Neked kell!
2012. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
Ki pontozott le? ÉS mi rosszat írtam? Na mindegy.
2012. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

#32, pl. én. "Hogy értetted, hogy nem akarod, hogy a gyerekek apa nélkül nőjenek fel? Hiszen apa nélkül nőnek fel, mert elvált miattad."

A Kérdező párja a felesége magatartása miatt vált el, nem a Kérdező miatt. Kérdező semmi mást nem tett, mint mellé állt egy kihasznált és becsapott embernek, amiért legfeljebb elismerés illeti, nem vádaskodás.

Már bocsi, de ti lányok teljesen rosszul vagytok "bekötve"

ezekben a kérdésekben... mit giondoltok, ha az apa permanensen boldogtalan és szenved, azt ki szívja meg legjobban??? (hát nem a feleség, aki a szeretői mellett vigasztalódik)... és mit gondoltok, ha az apa élete rendeződik és boldog, azzal ki járhat jól???

Komolyan ennyire nehéz tudomásul venni a nyilvánvalót, hogy a boldogtalan ember a boldogtalanságát, a boldog ember a boldogságát fogja szétsugározni a környezetére is??? (#31-es detto)

2012. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a feleség viselkedése miatt vált el, de pont akkor amikor a kérdező már volt az életében, tehát soha nem fogja lemosni magáról, hogy miatta vált el. Kérdező, egyelőre ne is álmodj normális saját életre, mert ott van a három gyerkőc, meg az idegbeteg exfeleség, ezt vagy eltűröd a párod kedvéért, vagy megszöksz. Ez egy jó darabig nem fog változni.
2012. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy a párod életében minimum a 4. leszel ...ez van. De ezt vállaltad.
2012. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez zömmel a kérdező párján műlik. Ha a párja hajlandó végre a gyerekeket és az egyéb környezetet szembesíteni a teljes igazsággal, az okozatok okaival, és kiáll a nő mellett, aki viszont őt választotta ilyen családi viszonyok mellett is, akkor nyugodtan lehet saját életük - amiben nyilván a kérdező párja gyerekeinek is van helyük.
2012. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
#36, ez már megint ilyen "női gondolkodásos" válasz, én férfiként ennél sokkal egyszerűbben gondolkodom, azt mondom, hogy aki engem választott, és jóban és rosszban kitart mellettem, akinek én vagyok az első, az nekem is az. Kérdező a férfi viszonyrendszerében egyszerűen az ex feleség helyét kapja, amelyik férfi azt mondja, hogy neki a párja az első (mint pl. én), akkor azt, amelyik férfi azt mondja, hogy a párja a gyerekei utáni első, akkor azt.
2012. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Nem, itt pont az a probléma, hogy a kérdező nem ezt választotta, hanem a párját, a családi körülményeivel csak most szembesül, hogy ez mivel is jár és ezért van kétségbeesve, mert nem erre számított! Nagy különbség! Kérdező, ha nagyon szereted a párod akkor kitartasz mellette, de készülj fel, hogy soha nem lesz nyugodt életetek! Egyrészt valamelyik gyerek mindig ott lesz és mindig szerepet fog játszani az életetekben, másrészt a volt feleség ott fog keresztbetenni ahol tud!Jó, ha erre felkészülsz!
2012. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Hülyeség, h soha nem lesz nyugodt életük, ez egyáltalán nem biztos! Tapasztalatból mondom! Az exfeleség is belefáradhat a huza-vonába, és a gyerekek magatartása is változhat, ha jól kezelik a helyzetet. Ez a rangsorolás meg egy oltári hülyeség. A párom, a párom, a gyerekem, meg a gyerekem, mindkettőnek fontosnak kell lennie. Egy normális kapcsolatban nincs rangsorolás. Páromnak is van egy gyereke már, és nem érzem magam másodiknak. Őérte és énértem is mindent megtesz, amit tud. Ha meglesz a közös baba, vele is így lesz, és én sem fogok rangsorolni.
2012. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!