Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerető voltam, élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerető voltam, élettárs lettem, próbálok mindenkinek megfelelni, de nehéz. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A párom 20 évet él együtt a feleségével, 3 gyermekük született: két fiú, egy lány, ő a legkisebb. Ők volt az ideális család a városban, mindenki irigykedett rájuk. A nő gyönyörű, és ezt tudja is magáról: többször félrelépett. A párom sokáig nem tett semmit, mert úgy gondolta, egy "jó apa és jó férj" ezt megbocsátja. Volt már, hogy úgy érezte, el kell költöznie, de végül nem tette. A munkánk miatt néha találkoztunk, de nem volt közöttünk semmi. Aztán két éve egy szakmai ötlet kapcsán elhívott ebédelni... és utána egyre gyakrabban. Szerelem lett belőle. Amikor otthon közölte, hogy mivel a feleségének is van szeretője meg neki is, váljanak el szépen, és mindenki legyen boldog, óriási veszekedés lett, mivel a feleségének eszébe sem volt elengedni őt, hiszen mindent megkapott tőle (például jó fizetést is). Jött a szakítás, majd mégis költözés, megint szakítás. Végül tavasszal összeköltözünk, és próbáljuk menteni, ami menthető. De nagyon nehéz. Mivel mindig mindent ő intézett a gyerekekkel kapcsolatban, most is tenné, de a felesége nem hagyja. A két fiú már szóba sem áll vele (persze, ha nagy a baj, akkor őt hívják telefonon), csak a kislány (7 éves) jön hozzánk. Erősködtem, hogy akkora albérletünk legyen, ahol a gyerekeknek van saját szobája, én festettem ki, én szereztem bele a bútorokat, játékokat, ruhákat. Jól is érzi magát nálunk a kislány, én is igyekszem, amennyire tudok, de mivel az én szüleim is elváltak, amikor két éves voltam, apámmal semmilyen kapcsolatom nincs, fáj, amikor látom, mennyire szereti a lányát a párom, mert én ezt soha nem élhettem át. Utálom magam érte, de féltékeny vagyok. A feleség közben nyomoz utánam, mindenhol elmond mindennek, ahogy a férjét is. Bár a párom mindent ott hagyott: házat, bútorokat, autót, neki ez sem elég, még plusz pénzt követel. Minden nap gúnyos sms-eket ír, amiben a gyerekeket említi, mert tudja, hogy ez mennyire fáj a páromnak. A két fiút már meggyőzte, hogy mindenről az apjuk és én tehetek, és nagyon boldog, amikor látja, hogy a gyerekek nem állnak vele szóba. Én pedig itt állok a káosz közepén. Próbálok a páromnak segíteni, leküzdeni a saját önzőségem, de közben minden sms-re és telefoncsörgésre összerándul a gyomrom.. Tudom, én választottam, viseljem. De én is, ahogy mindenki más, csak szerettem volna együtt lenni azzal, aki szeretek... Nem akarom, hogy a gyerekek úgy nőjenek fel, apa nélkül, ahogy nekem kellett, de közben egy normális, saját életre is vágyom a párommal.. A feleség oldaláról semmilyen együttműködésre nem számíthatok, a párom is tanácstalan, akárcsak én. Aki volt/van ilyen helyzetben, kérem, segítsen!

2012. nov. 14. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Kérdező mire összejöttek, addigra pontosan ismerte a jövendőbelije családi viszonyait, max azzal nem tudott kalkulálni, hogy az ex feleség mekkora sz*rkavaró.

Az ilyen dolog ellen meg senki nincs védve (se férfi, se nő) aki nem direkt az árvaházból választ, mert különben mindenképp lesz az illetőnek valamilyen családja-rokonsága, vagy szülői családja, vagy előző párkapcsolata-házassága, vagy is/is, és legfeljebb Kérdező arról írja a kérdést, hogy "mert a párom exe", egy másik kérdésnél meg az szerepel, hogy "mert a párom szülei", de maga a konfliktus nem sokban tér el.

Szóval odafigyelni max arra lehet (nemtől függetlenül). hogy az ember olyan párt válasszon, aki képes kezelni a saját rokonságát... (anyját, volt feleségét, testvérét, bárkit, változó, hogy ki a családban a x*rkeverő, de egy mindig szokott akadni legalább)

2012. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Amikor az ember szerelmes, nagyjából egy lépéssel előre tervez csak, aztán reménykedik, hogy együtt majd könnyebb lesz... Én is így voltam. Szerintem azzal, hogy a párom velem él, elismerte, hogy fontos vagyok neki. Nehéz ez a helyzet, mert saját magammal is meg kell küzdenem, és soha nem lehetek biztos abban, hogy nem hagy-e el újra, ahogy már kétszer megtette a családja miatt. Ő pedig attól tarthat, hogy megunom az egész zűrzavart, és lelépek. Szeretjük egymást, különben nem vállaltuk volna mindezt, de ez egy olyan helyzet, amit nem lehet igazán okosan megoldani... Ami most van, az senkinek sem jó, ezért is kértem tanácsokat, hogy mit, hogyan tegyünk...
2012. nov. 15. 10:04
 43/62 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy kétszer hagyta ott a családját? Hát nem te vagy az első ilyen kapcsolata?
2012. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudsz semmit tenni, van egy adott helyzet. Idővel fog csak minden megváltozni, ahhoz meg sok türelem és kitartás kell, itt nincs csodatanács, amitől megváltozik sebtibe minden.
2012. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
#43, "és soha nem lehetek biztos abban, hogy nem hagy-e el újra, ahogy már kétszer megtette a családja miatt." - nekem ez azt mondja, hogy kétszer próbálta meg újra a családjával, mielőtt végleg a Kérdező mellett döntött volna.
2012. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Szakított velem, sokáig nem tudtunk egymásról, majd elköltözött és megkeresett. Aztán pár hónap után visszaköltözött, hátha helyre tudja hozni a dolgokat. De nem tudta. 10 hónap után újra eljött...azóta élünk együtt. Az elmúlt két év erről szólt...nem tudta, hogy szakadjon ketté...
2012. nov. 15. 14:02
 47/62 anonim ***** válasza:

"De én is, ahogy mindenki más, csak szerettem volna együtt lenni azzal, akit szeretek... "

Nős ember, 3 gyerekkel, még a házasságában élve, családi fészekben... Így ismerted meg. Mégis arra vágytál, hogy elszakítsd a számára legfontosabbaktól, a gyermekeitől.

Amíg nem válik el a párod és nem rendezi egyedül a dolgait, nem zárja le a múltat, csak tűrni tudsz és bízni abban, nem fog még sokszor visszaköltözni.

Én azt gondolom, ha többször is visszaköltöztt már a gyerekeihez, nem áll annyira biztos lábakon a kapcsolatotok, ami nem biztos, hogy a ti hibátok, akár a lelkifurdális is okozhatja, hogy egy nőért elhagyta a gyermekeit.

Korábban már többen írták, hogy vond ki magad a válásból - leválásból, mert csak türelemmel és megértéssel tudsz segíteni a párodnak. Az idő meghozza gyümölcsét.

2012. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 A kérdező kommentje:
...nem rajtam múlott, hogy eljön-e. És az a család, ahol az egyik folyton félrelép, szerintem nem az igazi... A többiben igazad van...
2012. nov. 15. 16:21
 49/62 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Egy hét alatt rosszabb lett a helyzet, mint volt... Anyukának sikerült még a kislány kedvét is elvennie, hogy eljöjjön hozzánk. Most már egyik gyerek sem "óhajt" az albérletünkbe jönni. (Mindegy, hogy itt vagyok-e vagy sem, vagy hogy egyáltalán mi a program.) Tudom, hogy csak azért csinálja, hogy a páromnak fájdalmat okozzon (jelzem, sikeresen). Tudunk ez ellen tenni valamit???? Segítsetek, kérlek! Fenyegesse meg a feleségét, hogy nem utalja át a gyerektartást, ha nem láthatja a gyerekeit? Vagy mi legyen??? Ha telefonon beszél velük, anyuka ott áll mellettük, a kislány már sírt is emiatt! Tényleg jobb nekik az apjuk nélkül??? Csak mert ő utálja a férjét??? Mit csináljon, hogy ne veszítse el a gyerekeit, csak mert nem tud együtt élni az anyjukkal, aki többször is megcsalta??? Ez így nem fair!!!!
2012. nov. 18. 11:43
 50/62 anonim ***** válasza:
Most mondjam, hogy megmondtam? Sosem lesz nyugodt életetek. Az élet ilyen, sajnos nem igazságos. Itt most az exfeleség diktál és nem éppen úgy, ahogy az nektek jó legyen. Megfenyegetni nem érdemes a gyerektartással, mert a párod nagyon rosszul jöhet ki belőle.
2012. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!