Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerető voltam, élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerető voltam, élettárs lettem, próbálok mindenkinek megfelelni, de nehéz. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A párom 20 évet él együtt a feleségével, 3 gyermekük született: két fiú, egy lány, ő a legkisebb. Ők volt az ideális család a városban, mindenki irigykedett rájuk. A nő gyönyörű, és ezt tudja is magáról: többször félrelépett. A párom sokáig nem tett semmit, mert úgy gondolta, egy "jó apa és jó férj" ezt megbocsátja. Volt már, hogy úgy érezte, el kell költöznie, de végül nem tette. A munkánk miatt néha találkoztunk, de nem volt közöttünk semmi. Aztán két éve egy szakmai ötlet kapcsán elhívott ebédelni... és utána egyre gyakrabban. Szerelem lett belőle. Amikor otthon közölte, hogy mivel a feleségének is van szeretője meg neki is, váljanak el szépen, és mindenki legyen boldog, óriási veszekedés lett, mivel a feleségének eszébe sem volt elengedni őt, hiszen mindent megkapott tőle (például jó fizetést is). Jött a szakítás, majd mégis költözés, megint szakítás. Végül tavasszal összeköltözünk, és próbáljuk menteni, ami menthető. De nagyon nehéz. Mivel mindig mindent ő intézett a gyerekekkel kapcsolatban, most is tenné, de a felesége nem hagyja. A két fiú már szóba sem áll vele (persze, ha nagy a baj, akkor őt hívják telefonon), csak a kislány (7 éves) jön hozzánk. Erősködtem, hogy akkora albérletünk legyen, ahol a gyerekeknek van saját szobája, én festettem ki, én szereztem bele a bútorokat, játékokat, ruhákat. Jól is érzi magát nálunk a kislány, én is igyekszem, amennyire tudok, de mivel az én szüleim is elváltak, amikor két éves voltam, apámmal semmilyen kapcsolatom nincs, fáj, amikor látom, mennyire szereti a lányát a párom, mert én ezt soha nem élhettem át. Utálom magam érte, de féltékeny vagyok. A feleség közben nyomoz utánam, mindenhol elmond mindennek, ahogy a férjét is. Bár a párom mindent ott hagyott: házat, bútorokat, autót, neki ez sem elég, még plusz pénzt követel. Minden nap gúnyos sms-eket ír, amiben a gyerekeket említi, mert tudja, hogy ez mennyire fáj a páromnak. A két fiút már meggyőzte, hogy mindenről az apjuk és én tehetek, és nagyon boldog, amikor látja, hogy a gyerekek nem állnak vele szóba. Én pedig itt állok a káosz közepén. Próbálok a páromnak segíteni, leküzdeni a saját önzőségem, de közben minden sms-re és telefoncsörgésre összerándul a gyomrom.. Tudom, én választottam, viseljem. De én is, ahogy mindenki más, csak szerettem volna együtt lenni azzal, aki szeretek... Nem akarom, hogy a gyerekek úgy nőjenek fel, apa nélkül, ahogy nekem kellett, de közben egy normális, saját életre is vágyom a párommal.. A feleség oldaláról semmilyen együttműködésre nem számíthatok, a párom is tanácstalan, akárcsak én. Aki volt/van ilyen helyzetben, kérem, segítsen!

2012. nov. 14. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal butaságot csináltatok, hogy bevontad magad a képbe kérdező, amíg nem váltak el. Ha a párod elválik és utána ismernek meg a gyerekek, akkor tiszta lappal nyithatsz feléjük, mert nem te voltál az oka a válásnak. Az ilyen nők mint az exfeleségnek jó magas labdát dobtatok fel, és ezt mindig fel fogja hozni ellenetek.
2012. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
24%
Azt ne hajtogasd folyton, hogy az anyjuk is megcsalta a férjét. ebben az esetben ez mellékes, mert a családi életét nem rúgta fel amiatt, a te párod meg igen.
2012. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%
#52, általában nem a megcsaló szogta felrúgni, hanem a megcsalt, ez már csak így működik... azért ezt ne tüntessük már fel a megcsalt hibájának...
2012. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
...természetesen "szoKta"...
2012. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:
16:24-esnek! Ne fogadj rá, hogy nem tette volna meg, ha teheti. Csak épp a szeretői mind családos emberek voltak. Jól elvolt ő: a férje kiszolgálta, rendezte a gyerekeket, vitte a háztartást, a hölgynek arra nem volt gondja, hogy egy csekket befizessen. Akkor hol volt a nagy gyerek/családszeretete, amikor mással hetyegett? Ő mitől jobb, mint a párom? Nem a gyerekek miatt maradt otthon, hanem a kényelem miatt! Megalázni a másikat, hülyének nézni, kihasználni, az szerinted mennyivel jobb? Azt hitte, a férje egész életében egy papucs marad, és elviseli, hogy nem szeretik, hogy megcsalják. Hát nem jött be. Az, hogy nem ő jött el, hanem a párom, csak az időzítésen múlott. Nekem egy ilyen nő ne tartson erkölcsi prédikációt, és ne zsarolja érzelmileg a volt férjét, meg a gyerekeit! Ha annyira szeretné a kölkeit, nem tenné ki ennek! Igen, így alakult, szétköltöztek, ez van. De ha saját bosszúvágyán túl tudna lépni, és egyszer végre nem magával foglalkozna, talán belátná,hogy a gyerekek amúgy is nehéz helyzetét még ő nehezíti tovább! Ha az apuka elköltözik, de keresi a gyerekeit, törődik velük, neki ezt támogatnia kéne! Mert szerintem nem azzal "hagyja el" a gyerekeit valaki, ha elköltözik, hanem ha magasról tesz rájuk! És a párom esetében erről szó sincs!
2012. nov. 18. 19:46
 56/62 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem azt mondtam hogy nincs igazad. Csak azt próbálom megértetni, hogy ez a szitu jól jön az exfeleségnek, hogy ahol tud, belétek rúgjon, és ezzel a helyzettel megadtátok neki a lehetőséget hogy meg is tegye amikor csak tudja. És akárhogy ugráltok, tökmindegy kinek van igaza kinek nincs, bizony ez nem fog változni. Esetleg akkor, ha a kérdezőnek lesz egy normális kapcsolata, talán akkor lehiggad.
2012. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
Jaj, az utolsó mondatomat rosszul írtam! Szóval, ha a feleségnek lesz egy normális kapcsolata!!
2012. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
5%
Szomoru, hogy egy 12 evvel fiatalabb no miatt egy ferfi kepes el hagyni a csaladjat. A szereto meg itt sir hogy ku..rv@zzak!
2012. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért, mit kellett volna tennie a férfinak az ebben a kérdésben leírt szituban? Én csak azt nem értem, hogy miért nem unta már meg végre az ex felesége terrorját, és miért nem tálal ki végre a gyerekeknek fekete-fehéren az anyjuk viselt dolgairól, arról, ami miatt valójában szétment a házasságuk...
2012. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
5%

Valojaban a ffi szeretoje miatt mentek szet.

Mert ha annyi rossz elete lett volt annak a szegeny ferfinak meg az elott joval elhagyta volna a feleseget hogy megismerte azt a szep kedves okos fiatal szeretojet.

2012. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!