Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Költözzek, ne költözzek? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költözzek, ne költözzek? Van egy közös gyerekünk. Bővebben lent. Kicsit hosszú, bocs, és ezer köszi ha elolvasod!

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt.A kislányunk hamarosan egy éves lesz.Nagyon megromlott a kapcsolatunk,mindenbe belekölt,egyszerűen semmit nem lehet vele megbeszélni,nem segít semmit sem itthon.A gyerekkel csak akkor foglalkozik,ha társaságban vagyunk,és meg akarja mutatni hogy ő a tökéletes apuka,egyébként itthon nagy ívben tesz rá. Volt olyan is amikor azt mondta hogy csináljak valamit a gyerekkel mert kivágja az ablakon ha tovább ordít..(apás volt,de nem foglalkozott az apja vele,ezért sírt).Azt gondolja hogy egész nap a gép előtt ülök..pedig csak a lányunkkal foglalkozom nap közben. általában a háztartás rendben van,nincs nagy kupi sem,max a gyerekjátékok vannak kicsit szét,de ez normális egy éppen csak botorkáló gyerkőcnél.

Az ő házában lakunk,amit a szülei fizetnek,így mindenképp nekem kell elmennem a gyerekkel. A jövedelmem sajnos nem elég,hogy külön költözzünk,mert az én nevemen van egy hitel,így meg vagyok lőve,de érzem hogy nem vagyok boldog mellette.

Nem tudom mit csináljak,ez az állapot tarthatatlan már :(


Tudom,hamarabb kellett volna gondolkozzak,de nem akartam elvetetni a gyereket,és egy pillanatig sem bánom hogy ő lett nekünk.. de már az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot.


Vele mindent megpróbáltam,kedves voltam,nem hanyagoltam el,de mégsem jó neki soha semmi..


Mit csinálhatnék?



2013. szept. 2. 14:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2%

Ja hogy nem vett el aha

En nem szultem volna soha egy ferfinek ha nem a felesege vagyok.

En megis ugy erzem neked kell tenni annak erdekeben hogy a kapcsolat helyrejojjon tudod massal sem lesz jobb amig magad nem latod be te is hibaztal es ketton all a vasar.

2013. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Hát,akkor már mindegy volt.. csak azért nem vetetem el a gyereket mert nem vesz el az apja.. Mégis mit kéne még tennem szerinted? Hagyjam hogy minden nap megalázzon? Hogy a kutyával is szebben beszéljen? Ez így élet? És mi az hogy mással sem lesz jobb? Csak van valamennyi esély arra hogy találjak egy normális pasit aki elfogad gyerekestől.. még csak 23 éves vagyok..
2013. szept. 3. 10:18
 23/31 A kérdező kommentje:
Ja,igen,én is hibáztam,persze.. és be is láttam..
2013. szept. 3. 10:19
 24/31 anonim válasza:
73%
Ha van a környékeden családsegítő, menj oda segítséget kérni. Ott kérdezz mindennek utána, mit tudnak segíteni: jogi kérdésekben, lakhatás megoldásában. Talán tudnak ügyvédet biztosítani egy beszélgetés erejéig, ahol meg tudod kérdezni a hitel és a gyermekelhelyezés kérdését! Nagyon fontos, hogy hivatalos helyről tájékozodj, mielőtt valami "helytelent" csinálnál, ami miatt elvehetik tőled a babát. Kutyából nem lesz szalonna! Vigyázz magadra és a gyermekre! Kitartás!
2013. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 3. 10:31
 26/31 anonim válasza:
69%
De szeretem az ilyen embereket akik még egyet belerúgnak abba aki már amúgy is a földön van. Kedves rosszindulatú emberek (akinek nem inge.......), ha segíteni nem akartok akkor inkább ne írjatok semmit. Gondoljatok bele mennyire kétségbeesett lehet az ember, ha idegenektől kér tanácsot. Kedves Kérdező, sok erőt és kitartást kívánok neked!!!
2013. szept. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
80%

Ha megromlott a kapcsolat, boldogtalan vagy és a párod a jelzéseidre sem reagált, akkor menni kell. Akármilyen rossz anyagi körülmények vannak, akkor is költözz el oda ahova csak tudsz, aztán majd szépen lassan helyrerázódsz anyagilag. Gyerektartás, egyedüli szülőként magasabb családi pótlék jár, önkormányzattól tudsz kérni rendkívüli gyerektámogatást, ott segítenek lakáshoz jutni stb. Van segítség, csak meg kell találni.

A hitelt viszont, hogy ha közösen vettétek fel mindenképpen közösen fizessétek a szakítás után is, ezt jó lenne lepapírozni ügyvédnél. Sikerülni fog a költözés, a váltás, meglátod sokkal boldogabbak lesztek, csak a kezdeti nehézségeken kell túl lenni. Kitartás!

2013. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 4. 14:56
 29/31 anonim ***** válasza:
Rúgd ki! Minél előbb. Nem fog megváltozni. A gyerek meg tönkremegy idegileg, ha sokáig húzod.
2013. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
94%

Hű, mintha én írtam volna ki... 1,5 éves gyerek, szüleim hitele a nyakamban, párom nagy ívben tojik mindenre, próbáltam szépen, csúnyán, kedvesen, durván, de immunis... Ugyan ez az "ülsz egész nap a gép előtt" szöveg, ő meg egy ölelés a gyereknek hazaérkezéskor, és kész... Altatni nem, foglalkozni vele max annyit, hogy kapcsol neki TV-t, és nézheti vele a gyerek a discoveryt...Ez volt régen.

Voltatok előtte boldogok? Olyan igazán, nagyon boldogok?

Amikor megbeszélitek, milyen érveket hoz fel? Nem fáradt, mikor hazaér a munkából? Tudom, Téged a legkevésbé sem érdekel, hogy fáradt-e, vagy nem, a gyerek nem kérdezi meg... De dolgoztál gyerek előtt, írtad is, hogy önmagadnak előteremtő típus vagy,és hogy GYED-et kapsz. Emlékszel, milyen fáradt voltál munka után? Aztán jön egy gyerek, akire oda kell figyelni, elvárás a munkahelyen, elvárás a feleségtől... Igen, rengetegen röhögve teljesítenek, de ha ezeket az embereket megkérded az első időszakokról, biztos vagyok benne, hogy azt mondják majd: az első pár év durva volt. Kihívás egy gyerek, egy új életmód, új elvárások... A férfiak nem mutatják, de biztos, hogy sok teher van most a vállán. Mikor beszélgettek, próbálj komolyan odafigyelni arra is, amit ő mond, és tudasd is ezt vele, pl. "szeretnélek megérteni szivem"... Nem kell kinyalni a nemesebbik felét, csak olyan odafigyelést tanúsítani, amit Te is elvársz. Értsd meg őt, aztán kérd, hogy ő is értsen meg. Nekem az volt a legőrjítőbb, hogy egész nap nem volt más, csak a gyerek és a négy fal. Se barátok, se ismerősök, a program változatlan: gagyogás a gyereknek, hallgatni a férjem morgását, esetleg pár futó mondat facebookon a régi ismerősökkel. 200 km nagy táv, gondolom nem vagy tele babás ismerősökkel, akikkel ki tudsz menni nap, mint nap sétálgatni.

Nálam ez volt a segítség, megszült egy barátnőm, aztán egymásra találtunk egy régi gimis osztálytársnőmmel, ő is babázott, együtt jártunk ki, megbeszéltük a gondjainkat, és máris nem kellett a férjemet azokkal hazavárnom, mikor egész nap gondokat lát a munkahelyén.

Próbálj ott a közeledben baba-mama klubot keresni, családi játszóházakat, régi ismerősöket, bármit... a játszón esetleg, ha látsz a tiéddel egy korú gyerekes anyukát, ne félj vele leállni beszélgetni, lehet, hogy neki is annyira szüksége van a társaságra, mint Neked.

Semmiképp se menekülj a kapcsolatból, ha szereted, és látod az esélyét, hogy ő is szeret. Ha meg tudjátok beszélni, és tényleg ki tudsz törni a hétköznapok mókuskerekéből kicsit, akkor könnyebb lesz, hidd el.

Ne haragudj, hogy magunkkal példálózok, de nekem is az segített, hogy láttam a hasonló helyzetű barátnőmet kívülről, hallottam, hogy a férje ugyan arról panaszkodik, és így oldottam meg. Most mindenkinek jó, mikor apa hazaér, megszeretgeti a babát, mi akkor indulunk sétálni, ő eszik, pihen, mikor hazaérünk együtt vagyunk, beszélgetünk, vagy játszunk, együtt fürdetünk, és hárman, a nagy ágyban alszunk el. :) Hátrányunk is volt, mi például csak most építjük a házunkat, ez is sok probléma, mikor szabad ideje lenne, azt sem fordíthatja ránk... Egy kapcsolatban (főleg gyerekkel) rengeteg tolerancia, türelem és megértés kell, persze mindkét fél felől.

Merre laksz egyébként? Egy közeli nagyvárost elég, ha írsz, hátha tudok segíteni.

Bocsi a hosszú postért, tényleg nagyon hasonló a problémánk, és ma már bánnám, ha az akkori nehézségek miatt "eldobtam" volna azt, akit szeretek.:)

2013. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!