Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felfújom a dolgokat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felfújom a dolgokat vagy okkal vagyok elkeseredve? A párom többszöri megbeszélés után is kölcsönadogat a családtagjainak.

Figyelt kérdés

Jó fizetése van, ezért egy darabig fel sem tűnt az hogy kevesebb a pénz, soha nem számoltattam el vele a fizetését. A gyerekek születése után viszont feltűnt, hogy hiába spórolok, a pénzünk mind elmegy és megtakarítások nélkül, hónapról hónapra élünk.

Mikor elkezdtem vezetni, hogy mire mennyit költök, mindig úgy találtam, hogy minimum havi 50000Ft hiányzik. Akkor derült ki, hogy a családja apránként elkéregeti tőle ezt az összeget. Hatalmasat csalódtam benne, de a gyerekek miatt kitartottam mellette és megpróbáltam megbeszélni vele. Az utolsó dobása az volt, hogy felvett egy 2 milliós hitelt a tesójának aki persze azóta felé se néz, mi meg fizethetjük a részleteket. Mikor ez kiderült én választás elé állítottam, vagy végleg befejezi a jótékonykodást, vagy mehet amerre akar. Kapott egy hét gondolkodási időt (addig az egyik barátjánál lakott) és utána úgy jött haza, hogy nagyon hiányoztunk neki és nem akar nélkülünk élni. Akkor abban maradtunk, hogy a szülei kapnak havi 20000Ft-ot és minden kiadást közösen beszélünk meg. Úgy tűnt minden rendben van és megértette amit megbeszéltünk. Ez tavaly novemberben volt.

Tegnap mikor a mosáshoz pakoltam ki a hátizsákját, a kezembe került egy júliusi bankszámla kivonat, amin szerepelt, hogy fizetés előleget vett fel amit, még aznap mikor megkapta átutalt a szülei számlájára.

Tegnap nem akartam vele erről beszélni, mert higgadtan akarom végiggondolna a dolgokat. Sajnos ma reggel sem érzem jobbnak a helyzetet. Szívem szerint már most összepakolnám a dolgait, hogy délután már el is költözhessen.

Szerintetek mit kellene tennem?


2013. okt. 2. 08:01
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyű. Mondanám hogy dobd ki, de ott vannak a gyerekek... Ha már tényleg nem tudtok megélni muszáj lesz vállni. De talán észbekap a férjed.
2013. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%
kérdező,a 17-re az a válasz, hogy lepontozod..most ... pedig 3 év múlva lesz egy ilyen kérdés, borítékolom. Már az rossz jel, hogy a "válás" hoz tetted. De nem lesz semmi sem jobb a válástól.
2013. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érkezett válaszokat!


Folyamatosan vezetem azt, hogy mire mennyit költünk, pontosan vezetem azt is, hogy mikor emnnyi pénzt adott nekem oda (havi 40E+ a 20E családi adókedvezmény+20E a szüleinek amit én utána elutalok nekik). Ha most ezeket a kiadásokat is hozzáveszem akkor minuszos a kassza. Ha vonják tőle az előleget, akkor csak 130E körül kap havonta, ennél viszont többet költ el/ad oda. Valami még nem stimmel, csak azt nem tudom mi. A megtalált kivonatból már semmi mást nem tudok kiokoskodni.


A szüleimmel élünk egy 2 generációs házban. A fennti rész az enyém és a közművek is külön vannak. Mindenben segítenek amiben tudnak mind anyagi, mind egyéb értelemben.


A párom már többször megkérte a kezemet, én midig igent mondtam, de az esküvő valahogy mindig elmaradt (nincs idő, nincs pénz, nincs meg a születési anyakönyvi kivonata, nem tud szabit kivenni, haláleset a családban), legutóbb pont miután lecsengett a novemberi vita, én ismét igent mondtam, de szerettem volna házassági szerződést, ami neki nem tetszett és végül megint elfelejtődött az esküvő.

2013. okt. 2. 12:15
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen kiderítheted. Elkéred az utolsó havi jövedelemigazolását, azon mindent látni fogsz, mennyi a letiltás, mennyi a nettó átutalás..stb. És elkéred ugyanazt a havi bankszámlakivonatot is. Vagy előző két havit, mert minden utólag jön meg, és lehet átfedés az időszakok között. Majd a kettőt összenézed. Szerintem a hiányt a készpénzfelvételeknél tudod megfogni. Nyilván az utalásokat, meg azt a pénzt, amit neked ad, bele tudod helyezni a költségvetésedbe. Azt is meg tudod nézni, hol fizetett bankkártyával, a kérdés az, hányszor vett le kp-t, és azt mire költötte. Na ezzel kellene elszámoltatnod.


A házassági szerződés nagyon jó ötlet, én sem vállalnék vagyonközösséget ezzel a családdal, bár az a helyzet, hogy ha a házrész már a házasság előtt a tulajdonodban volt, akkor ez a magánvagyonod része, nem közös. Nem tudom volt-e esetleg élettársi szerződésetek, vagy ilyesmi, az nem tudom, hogy befolyásolja a dolgokat.

Sok sikert. Ezt így ne hagyd annyiban.

2013. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

Még az jutott eszembe, hogy nálunk én rendezem az iratokat. Tehát minden jövedelemigazolást, bankszámlakivonatot, más egyebet lefűzök a maga helyére, hogy meglegyen, ha valamire szükség van. Kivonatot netbankból is tudok nyomtatni.

Igaz sosem nézem végig őket, de ha kell, megvannak.

Ezeket biztos ti is elteszitek, nem?

2013. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
2%

Kérdező (#23), így már megértem, hogy a párod miért azt csinálja, amit. Neked nem tűnik fel, hogy ilyen módon a kapcsolatotokban tök kiszolgáltatott helyzetben van, ha nem igyekezne jóban lenni a szülői családjával (akármilyenek is) , ha szétmennétek, te maradnál a sajátodban biztos hátországgal, ő meg mehetne a híd alá csövezni vagy albérletet fizetni abból, ami a tartásdíj után maradna neki...

Szóval bocsi, de ebben a felállásban férfiként pont ugyanazt tenném, mint a te párod, nyilván nem mennék bele önként és dalolva egy 100%-osan kiszolgáltatott helyzetbe...

A következő öngyilok-lépés meg az esküvő lenne a részéről, mert élettársi kapcsolatban ugye a szerzés arányában öszlik a közös, a házasságban meg fele-fele... tehát nyilvánvalóan ő az eskövővel csak tovább rontaná az amúgy is kiszolgáltatott helyzetét...

2013. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
88%
Az kiszolgáltatott helyzet, hogy odament lakni a lányhoz és azóta elveri a pénzét? Sőt kellene a nő fél lakása is?? Aha, persze. Rá ne írasd kérdező, legyen csak a gyerekeké a lakás.
2013. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Azért a váláshoz tettem, mert már legutóbb megmondtam neki, hogy az utolsó eset volt és a következőnél mehet amerre lát, de ennek ellenére nem tudom, hogy jól teszem-e. Szeretni szeretem, de a gyerekeinket is és nem akarok nekik olyan életet amilyen felé haladunk.


Én nem pontoztam sekit se fel, se le.


Bankkártyával nem fizet. Amint megérkezik a fizetése, egy összegben felveszi a pénzt.

Én a házassági szerződést azért kértem, mert nem bízok benne, hogy nem venne fel hitelt a hátam mögött, hiszen egyszer már megtette.

Mi külön kezeljük a papírjainkat. Ő is lefűzi a bérpapírokat, de azon nyoma sincs előlegnek, viszont a banki papíron szerepel a megjegyzés rovatban.

Bankos kimutatást mostanában nem is kerestem, mert azt mondta, elektronikus formában kérte, de ezek szerint ez sem volt igaz, mert ezt még márciusban mondta. Most, hogy felhívtad rá a figyelmemet megnéztem, és postafiók cím van a banki kivonaton. Ezek szerint átkérte oda.


26-os Ha a kiszolgáltatottság elől menekül akkor a szülei sem nyújtanak neki menedéket, mert ők is ismerősöknél, rokonoknál laknak, mikor ki fogadja be őket. Egyébként sincs közös szerzeményünk, mert mióta együtt vagyunk csak egy helyben toporgunk. Na jó, ha nagyon akarja viheti a gyerekszoba berendezésének a felét, mert azt közös pénzből vettük, de mást semmit.

2013. okt. 2. 13:09
 29/58 anonim ***** válasza:
2%

Ja, és Kérdező, akkor a válasz is a kérdésedre: "Szívem szerint már most összepakolnám a dolgait, hogy délután már el is költözhessen.

Szerintetek mit kellene tennem?" - tedd ezt... lehet, hogy most azonnal nem fogja felfogni, de nagy jót teszel neki. Most ugyanis még van hova mennie, ami pár év múlva - ami teljesen törvényszerűen megtörténne egy ilyen felállású kapcsolatban, ugye " de a gyerekek miatt kitartottam mellette " - meg már valszeg nem lenne...


Már bocsi, nem a személyednek szól, de ez egy ilyen "fekete özvegy típusú viszony", ahol te ülsz a "saját hálódban" a saját utódaiddal akik láthatóan ezerszer fontosabbak számodra a hímnél, és a hím addig persze odamehet, amíg azt Te - a saját vagy az utódok érdekében - úgy látod jónak... (megtermékenyít, utódnevel)... márpedig a legtöbb férfi nem viseli az ilyen szintű kiszolgáltatottságot, nem adok neki 5 évet, és pszichés impotens lesz egy totál függő helyzetben...

És hát a hím fekete özvegynek - fájdalom - az az elérhető legnagyobb jó, ha IDŐBEN el tud menekülni...

Szóval, ha még képes vagy félretenni egy jottányit legalább a "mert a gyerekek érdekében"-t, és legalább egy hangyányit szereted őt magát is, tedd ki, mihamarabb, mert az idő itt folyamatosan ellene dolgozik. Mondom férfiként...

2013. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
96%

Postafiók cím? Nehogy megtaláld a papírjait?

Meg mi ez a fekete özvegy dolog? A pasi beletette a fenekét a kész dolgokba, és a jelek szerint elvárja, hogy ezt a készet majd valaki más fenntartja, ő meg elveri a pénzt magára és a rokonaira. Mindenkinek jót tennél vele, ha kiraknád. Magatoknak, mert ez nem kapcsolat, ahol valaki ennyit sumákol, még ha szereted is. Milyen példát mutat a gyerekeinek? Másrészt neki is, mert ha időben észbe kap, még megtanul megállni a saját lábán. Ugyanezt 50 évesen, mondjuk 20 év házasság után nem tudnád megtenni vele, de nem hiszem, hogy így akarod leélni az életedet.

A kérdező jogosan félti, azt, ami van. Nyilván a szülei sem azért dolgoztak, hogy a leendő vejük elverje. Akár a ház árát, akár a lányuk pénzét. Ha egyedül fel tudta venni azokat a hiteleket, akkor nyilván egyedül ki is fogja tudni fizetni őket.

Sok sikert, lépj túl rajta.

2013. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!