Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felfújom a dolgokat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felfújom a dolgokat vagy okkal vagyok elkeseredve? A párom többszöri megbeszélés után is kölcsönadogat a családtagjainak.

Figyelt kérdés

Jó fizetése van, ezért egy darabig fel sem tűnt az hogy kevesebb a pénz, soha nem számoltattam el vele a fizetését. A gyerekek születése után viszont feltűnt, hogy hiába spórolok, a pénzünk mind elmegy és megtakarítások nélkül, hónapról hónapra élünk.

Mikor elkezdtem vezetni, hogy mire mennyit költök, mindig úgy találtam, hogy minimum havi 50000Ft hiányzik. Akkor derült ki, hogy a családja apránként elkéregeti tőle ezt az összeget. Hatalmasat csalódtam benne, de a gyerekek miatt kitartottam mellette és megpróbáltam megbeszélni vele. Az utolsó dobása az volt, hogy felvett egy 2 milliós hitelt a tesójának aki persze azóta felé se néz, mi meg fizethetjük a részleteket. Mikor ez kiderült én választás elé állítottam, vagy végleg befejezi a jótékonykodást, vagy mehet amerre akar. Kapott egy hét gondolkodási időt (addig az egyik barátjánál lakott) és utána úgy jött haza, hogy nagyon hiányoztunk neki és nem akar nélkülünk élni. Akkor abban maradtunk, hogy a szülei kapnak havi 20000Ft-ot és minden kiadást közösen beszélünk meg. Úgy tűnt minden rendben van és megértette amit megbeszéltünk. Ez tavaly novemberben volt.

Tegnap mikor a mosáshoz pakoltam ki a hátizsákját, a kezembe került egy júliusi bankszámla kivonat, amin szerepelt, hogy fizetés előleget vett fel amit, még aznap mikor megkapta átutalt a szülei számlájára.

Tegnap nem akartam vele erről beszélni, mert higgadtan akarom végiggondolna a dolgokat. Sajnos ma reggel sem érzem jobbnak a helyzetet. Szívem szerint már most összepakolnám a dolgait, hogy délután már el is költözhessen.

Szerintetek mit kellene tennem?


2013. okt. 2. 08:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
9%

Ifjú hölgy kérdése 2015. október 2-án:


Az én kedves szerelmesem minden pénzét el akarja kunyerálni a kapzsi ex

- persze, hogy a két gyerekre hivatkozva!

Semmi sem elég neki, kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Leila

2013. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
9%

"""" de szerettem volna házassági szerződést, ami neki nem tetszett és végül megint elfelejtődött az esküvő.""""



és mit írtál volna bele? Hogy a házrész a tied és a jövedelem közös és bármikor kiteheted



Te csak egy depis anyuka vagy, menj dolgozni

2013. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
84%
én a helyedben pl. a köv. 20.000-t el sem utalnám a szülőknek. Úgyis kapnak máshonnan is. Nem vagyok híve a válásnak, de lehet, hogy én sem bírnám sokáig, főleg azt, hogy hazudik, mint a vízfolyás. Ez lenne egy házasság alapja? Akkor fizetheti neked a gyerektartást, és utalgasson utána nyugodtan a szüleinek, fizesse a tesója hitelét, aztán majd meglátjuk mennyi marad neki. Utána lehet, másképp látná a dolgokat.
2013. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
4%

Ja #30, a férfiak arról álmodnak születésüktől fogva, hogy egyszer majd anyóséknál kötnek ki, egy nő tulajdonában, és egy olyan kapcsolatban, amibe évekig tesznek be, és az eredmény a ". Na jó, ha nagyon akarja viheti a gyerekszoba berendezésének a felét, mert azt közös pénzből vettük, de mást semmit."

Hát nem, megsúgom a titkot, ez nem így van, a férfiak zöme kifejezetten rühelli, ha részben legalább nem tulajdonos a saját életében... a kérdésben szereplő konfliktuskerülő - tisztesség ne essen balek - csak odáig jutott el, hogy lopva, titokban, sunyiskodva őrizget valamit magának, de mondjuk 10 férfiből 8 már rég borított volna...

Tudod, ez az elmúlt hónapokban már az X-edik kérdés, ami arról szól, hogy a nő a sajátjában panaszkodik, hogy a férfi miért "félig van a kapcsolatban" ... pedig egyszerű, ahol nem vagyok legalább részben tulajdonos, ott nem vagyok otthon.


Már bocsi, de saját privát véleményem szerint halál nevetséges ez az egész bank-kivonatosdi meg házassági szerződésesdi, nálunk egyszerűen amikor már együtt voltunk a párommal 2-3 éve (nem házasságban), fogtam, és neki adtam a házam felét, így ketten lettünk tulajdonosok Isten és a Földhivatal előtt:), mert a saját lelkiismeretem nem bírta volna el, hogy a párom "viheti a gyerekszoba bútorának a felét" helyzetbe kerüljön - és együtt vagyunk azóta újabb 13 éve... ennyi.

A másik, amit férfiként SOHA, SOHA nem akarnék egy nő szájából hallani, az az, hogy "a gyerekek miatt" van velem, ez szintén totál inkompatibilis egy férfi büszkeségével. Azért legyen velem, mert velem akar lenni, azért adjon esélyt, mert esélyt akar adni NEKÜNK. Ennyi.

2013. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, miért véditek a pasast. Már régen lehetett volna esküvő, vagyonközösség, saját ház, ha a pasi nem a családjának adogatja oda a pénzt, hanem megtakarítanak ketten a szerelmével. Összeköltöztek, több gyereket vállaltak, renováltak egy szintet a szülők házából, szerintem komolyan gondolták ezt az egészet. A szerződést a kérdező csak újabban találta ki, mert ezzel akarja megúszni, hogy ne lőcsöljenek rá házasság esetén egy olyan hitelt, amiről nem is tud...


Az én apám ilyen volt. Kikérte előre a fizetését, és össze-vissza sumákolt. Hogy ajándékba kapott egy laptopot, aztán kiderült, hogy tartozik cserébe 200 000 forinttal... Meg egyszer beállították kisfőnöknek, és elköltötte a munkatársai fizetését. A hitelkeretre mindig felvette a bővítést, úgyhogy ma csak abba az irányba egymilliós tartozás van, ami miatt anyám pereskedik. Az már csak hab a tortán, amikor lopott bankkártyákat talált a táskájában mosáskor...

Kérdező, szerintem rakd ki és kész. Nem tudom, tudja-e valaki itt, milyen érzés volt így felnőni. Minden nap attól rettegtem, mikor derül ki valami több százezres tartozás, mikor jönnek el a végrehajtók vagy verőlegyények, vagy a rendőrség... Hogy mikor kapcsolják le a közüzemi szolgáltatásokat. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy világéletemben lyukas cipőben jártam, másoktól kapott ruhákban.

Nálunk is lehetett volna mondani, hogy "csak a gyerektartás kell", meg anyám kirakja a létbizonytalanságba szegény apámat... egy frászt. A mai napig anyám házában él, amíg el nem viszi a bank. És anyám egy fillér gyerektartást nem kér.


Az lenne még a megoldás, Kérdező, ha tényleg szereted és meg akarod menteni ezt az egészet, hogy csináltok egy bankszámlát, és úgy utalják a fizetését, hogy te kapsz értesítést, te kezeled a netbankot, ő pedig nem fér hozzá és kész.

2013. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
22%

#35 "Az lenne még a megoldás, Kérdező, ha tényleg szereted és meg akarod menteni ezt az egészet, hogy csináltok egy bankszámlát, és úgy utalják a fizetését, hogy te kapsz értesítést, te kezeled a netbankot, ő pedig nem fér hozzá és kész." - szerintem picit el tetszettél tájolódni az időben, a klasszikus rabszolgatartás kora már olyan 1600 éve lejárt, de az újkorié is olyan 150 éve... az van manapság, hog a saját keresményével minden 14 (TIZENNÉGY) év feletti, cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt nem álló magyar állampolgár szabadon rendelkezik. Igen, akkor is, ha történetesen férfi.

Azt már láttuk itten, hogy a Kérdező párja mulya, meg konfliktuskerülő, de azért annyira remélhetőleg nem, hogy önként és dalolva belemenjen egy efféle akcióba és a saját kiskorúsításába...

Mondom, itt tényleg azzal jár legjobban mindkét fél, ha szétmennek, aztán majd a bíróság megítél egy valamilyen tartásdíjat, amit a Kérdező megkap, és mindenki éli tovább békében a maga életét... és akkor Kérdezőnek nem kell ellenőrizgetni semmit, a párjának nem kell hazudni semmiben, és kész.


Mindamellett a válaszok és pontozások jól megmutatják a nők agyában ma a férfiakról élő képet, ami szerint tök természetes szerintük, hogy a nő a gyerekeket is meg saját magát is a férfi elé helyezi, ugyanakkor elvárható a férfitól, hogy neki a gyerekek is, meg a nő is fontosabb legyen saját magánál... na és akkor itt jön Lengető Ököl nagy törzsfőnök és a válási meg népesedési statisztika...

2013. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:

36: Tudom, hogy nem valami fair helyzet, de mégiscsak megoldás lenne. Ez olyan, mint amikor valaki alkoholfüggő, és odaadja a bárszekrény összes kulcsát az egyik barátjának, hogy ne férjen hozzá olyan könnyen az alkoholhoz. Lehet, hogy a férj valami olyan érzelmi zsarolásnak van kitéve a családja által, hogy nem is tudja moderálni, amit tesz.


Egyébként sajnos a rabszolgatartás annyira nem is tűnt el, mint sokan gondolják...

Remélem, a kérdező talál egy jó megoldást.

2013. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
34%

#37, ez esetben szerintem ez egyszerű, jó megoldás nincs, a relatív legkevésbé rosszat meg nem olyan nehéz megtalálni, hisz a Kérdező kérdése is erre irányul, meg többen, tök különböző irányból is ugyanoda jutottunk... egyébként én az esetek 90+%-ban a problémák megoldásának és a kapcsolat fenntartásának a pártján állok, nos ez pont nem az az eset, egyszerűen nem látom, hogy ebben a kapcsolatban a Kérdező párjának egyáltalán, legalább elvileg mitől lehetne jobb... egyszerűen nem látok ilyen forgatókönyvet a szakításon túl...

De ha a Kérdezőt nézem, nála se... nem hiszem, hogy neki jó lenne ebben élni... meg igazándiból osztani sem tudom jó lélekkel, mert biztos vagyok benne, hogy tudatosan egyáltalán nem akar rosszat, sőt... ő valószínüleg egy ilyen matriarchátusban nőtt fel, erre szocializálódott, hogy a nő dolga megszabni a családban az irányvonalat és a priorítást - ami természetesen legelső sorban az anyaság és a gyerekek - a férfi meg adja hozzá a bázist, adja haza a megkeresett pénzt a nőnek beosztani és irányt szabni... nyakamat rá, hogy ilyesmiben nőtt fel. (ha nagyon dehonesztálót akarnék rá mondani valami indulatból, azt mondanám, hogy leírásai alapján hasonlít az anyámhoz, de ennyire csúfat elvből sem mondok senkire:)))

Szóval azt kell szerintem látni, hogy ebben a kapcsolatban egy alapvető és feloldhatatlan értékrendi különbség van, ezért nem lehet hosszú távon rendbe hozni anélkül, hogy valaki ne sérülne. Ha itten most valamelyiküknek egy szeretője lenne vagy ilyesmi, azt mondanám, nosza, dobjuk össze a tanácsokat, oldjuk meg... ezt viszont nem fog menni szerintem.

2013. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
38: Mit keres ezen a fórumon egy ennyire intelligens ember? O_o
2013. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
79%
Ne hallgass a fikázókra. Te egy anyuka vagy, és a gyermekeid javát, érdekeit akarod főként védeni, és jogosan. Hogy mit tehetnél? Erre talán nem itt fogod megkapni a választ, mivel nem ismerjük a férjedet, nem tudjuk milyen, mi hatna rá a legjobban. Talán segíthet, ha egyszer megkéred üljön le, és egyszer az életben hallgasson végig. Akkor told elé a kimutatást, amit készítettél. Emeld ki a bevételeteket, a kiadásaitokat. Mennyi kell kb. a kajára, rezsire, gyerekekre, egyéb kiadások. Csinálj egy listát arról is, amit szeretnél, de nem engedheted meg magadnak. Legyen benne pl. közös szórakozásra költött pénz, mozi, színház, vacsora, magadnak körmös, fodrász, gyerekeknek pl. hinta, új bútor, mosógép, mosogatógép, bármi, amit szeretnél, vagy amire szükség lenne. Nyomd az orra alá és igen is nézze át. Szembesüljön vele, hogy mit csinál. Aztán nyugodt hangon, higgadtan kérdezd meg tőle, hogy mi lesz majd 5-10 év múlva... Pl. hogy magyarázd majd el a gyerekeknek, hogy nem futja osztálykirándulásra, vagy számítógépre. Én valahogy így próbálnám megmenteni a helyzetet. Részletesen elmagyaráznám szépen, mint egy kisgyereknek, hogy meddig ér az a takaró, és ő meddig nyújtózkodik. Nem adnám fel. Semmiképp sem.
2013. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!